• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu Tapu Kadastro seminerine katıldı
03 Nisan 2012 Salı 09:53

Eroğlu Tapu Kadastro seminerine katıldı

Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet içi eğitim seminerine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 31 aralık 2014 günü saat 16.59 a kadar bütün ormanların tapusunun verileceğini söyl
Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet içi eğitim seminerine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 31 aralık 2014 günü saat 16.59’ a kadar bütün ormanların tapusunun verileceğini söyledi.
 
Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet içi eğitim semineri yapıldı.
Afyonkarahisar Korel otelde 3 gün süren eğitime Orman ve Su İşleri BakanıVeysel Eroğlu, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Davut Güney, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, Konya Bölge Müdürü Tugay Kaya, Tapu ve Kadastro müdürleri, birim amirleri ve çalışan personel katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tugay Kaya Konya Bölge Müdürlüğü olarak 2011 yılı içerisinde yaklaşık 300 bin’ e yakın  işlem yapıldığını 113milyon TL’ ye yakın harç tahsil edildiğini ve bir milyona yakın vatandaşın bağlı müdürlükleri ziyaret ettiğini söyleyerek “Her yıl bir Konya nüfusu kadar vatandaşımız Müdürlüklerimizi ziyaret ediyor. Çok yorucu ve yoğun bir tempo içerisinde çalışıyoruz ve Allaha şükür ki bu tempo içerisinde 2011 yılında hiçbir arkadaşımız benim yüzümü öne eğmedi, hep olumlu güzel şeyler duyduk tüm personelime teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Kürsüye gelen Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise son 7-8 yıldır Tapu, Kadastro Müdürlüklerinin ismini fazla anmaz olduklarını söyleyerek “İnsan vücudunda bir çok organı vardır. Bu organlardan sorunsuz çalışanların yerini dahi bilmeyiz, ama sorunlu çalışanları biliriz. Tapu ve Kadastro Müdürlüklerimiz sorunsuz çalıştığı için hiçbir şikayet gelmiyor. Müdürlüklerin gerek modernleşmesi gerekse şeffaflaşma yolunda ki yeni sisteme adapte olmuş haliyle diğer dairelere örnek olacak konumda. Ülkenin tapusu sizlerin elinde, mülkiyet hakkı en büyük haktır. İnsanlar çalışır çabalar mülk sahibi olmak için, yaşamımızın gayelerinden biride budur” dedi.
 
Tapu ve Kadastro Genel Müdür yardımcısı Davut Güney ise Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü teşkilatının Ülkenin en ücra köşesine kadar yayılmış ve personel durumu ile de Ülkenin en büyük teşkilatlarından birisi olduğunu söyleyerek “Bu teşkilat son 5-10 yıldır kendisinden beklenen performansı ve hizmette ki kaliteyi sergilemeye devam ediyor. Bu eğitim çalışmaları da bu hizmetleri daha verimli daha etkin, daha hızlı, daha doğru yapılmasını sağlamak üzere yapılıyor. Yaptığımız tespitlere göre şu anda Türkiye genelinde müşteri memnuniyeti tespiti sonucu yüzde 96, 97 lere geldik. Bunu inşallah yüzde yüzlere çıkarmayı istiyoruz” dedi.
Güney özellikle orman teşkilatının kuruluşundan 2003 yılına kadar yaklaşık 58 bin kilometrekare orman kadastrosu yapılmış, 2003 ten 2009 yılına kadar 103bin kilometre kare orman kadastrosu yapılmış. Bu gururu buradaki arkadaşlarımız taşıyor, bizler memleketimize milletimize hizmet etmek için varız” dedi.
Orman ve Su İşleri BakanıVeysel Eroğlu Eğitim seminerinde yaptığı konuşmasında 31 aralık 2014 günü saat 16.59’ a kadar bütün ormanların tapusunu vermek üzere sözleştiklerini  böylece Ormanlarında tapusunun olacağını söyledi.
Bakan Eroğlu ‘Son zamanlarda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü adeta bir ailenin fertleri gibi çalışıyor, bende bundan dolayı fevkalade mutluyum. Esasen Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, her kurum bir takım bilgi ve tecrübelerini diğer kurumla paylaştığı zaman Ülke çok daha fazla kalkınır. Tapu Kadastro Ülkemizin gurur duyduğumuz en köklü kurumlarından birisi. Son dönemlerde yazdığı destanları da bende fevkalade takdir ediyorum, çünkü Tapu Kadastrocu iyi çalışırsa her şey yolunda gider. Ben 2007 yılında Çevre ve Orman Bakanı olduğum zaman ilk olarak el attığım bu orman kadastrosu ve 2/B meselesi oldu. Yıllardır çözülememiş, çözülmesi de mümkün değildi çünkü tapu kadastro işin içine girmemiş. 1982 yılından bu yana her Hükümet 2/B alanlarını satmak istiyor fakat satamıyor, satamazdı da. Ben arkadaşları topladım önce Orman Genel Müdürümüze dedim mesele nedir. Bana dedi ki şu kadar hektar orman alanımız var, peki dedim bana tapusunu getir nerde, nasıl inanacağım sana deyince şaşırdı. Dedim ki Orman kadastro ile tapu kadastro beraber çalışacaksınız, siz sınırları belirleyeceksiniz ama 2/B alanlarında ki bütün tapu tescil işlemleri, hazine adına bunların tamamen tescilini tapu kadastronun yapması lazım hak sahiplerini onların belirlemesi lazım aksi takdirde bunu çözemeyiz dedim. O zamandan bu zamana bir ailenin fertleri gibi çalışıyorlar ve bir destan yazdılar. Şu anda 410bin hektarlık bir 2/B alanı var, bu alanların büyük bir kısmı neticelendi az bir şey kaldı ve meclise sevk edildi. Tapu kadastro olmasaydı bunu satmak mümkün değildi, Tapu Kadastronun kıymetini bilen bakanlardan birisiyim. Orman Genel Müdürüne sormuştum ya tapu nerde diye, şu anda bütün ormanların tapusunu almak için harekete geçtik, Genel Müdürümüz bana ilk tapuyu verdiği zaman oldukça heyecan duydum. Şimdiye kadar ihtilaflar Tapu Kadastro devreye girmemiş yer belli değil itilaflar oluşmuş. Ben Erdoğan bey adına Tap Kadastro Genel Müdürlüğünden kendim adına Orman Genel Müdürlüğüne bir talimat verdim 31 aralık 2014 günü saat 16.59’ a kadar bütün ormanların tapusunu vermek üzere sözleştik, böylece Ormanlarında tapusu olacak” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA