• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkek Basketbol Ligi fikstürü çekildi
10 Ağustos 2010 Salı 15:45

Erkek Basketbol Ligi fikstürü çekildi

Beko Basketbol Ligi'nde 2010-2011 Sezonu Fikstürü çekildi. 30 hafta sürecek normal sezon 16 Ekim'de başlayıp, 8 Mayıs 2011'de sona erecek. 16 takımın katıldığı kura çekimi sonrasında, ilk yarı
 The Marmara Otel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBF Asbaşkanı İmran Işıldar, ligler koordinatörü Ayhan Özgümüş ve ligler direktörü Ahmet Araşan ile Pınar Karşıyaka haricinde ligde yer alan kulüplerin temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde konuşan Asbaşkan İmran Işıldar, yeni bir heyecanın başlangıcında olduklarını ifade ederek, ''Umarım kazasız belasız, çok zevkli müsabakalar izleriz'' dedi.

Ahmet Araşan ise Beko Basketbol Ligi'ne ilginin bu sezon da artacağına inandıklarını ifade ederek, ''Geçtiğimiz 3 haftalık dönem içinde kulüp ziyaretinde bulunduk. Bütün kulüpler yeni sezona çok iyi hazırlanıyor. Bu bizi çok memnun etti. Ligin kaliteli ve heyecanlı olacağını gösterdi'' diye konuştu.

Bu sezon çok sayıda değişiklik yaptıklarını anlatan Araşan, ''Ancak ana unsurlarda değişiklik olmadı. Örneğin, yabancı sayısında değişiklik yok'' ifadesini kullandı.

Kura çekiminde Fenerbahçe Genel Menajeri Nedim Karakaş, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Galatasaray Cafe Crown adına kulüp basketbol şube sorumlusu Hakan Üstünberk, Beşiktaş Cola Turka (A) Takım Menajeri Murat Murtezaoğlu ve Medical Park Trabzonspor Menajeri Doğan Hakyemez ile diğer kulüp temsilcileri hazır bulundu.

-NORMAL SEZON 16 EKİM'DE BAŞLAYIP, 23 HAZİRAN 2011'DE SONRA ERECEK-

Beko Basketbol Ligi'nde 30 hafta sürecek normal sezon 16 Ekim'de başlayıp, 8 Mayıs 2011'de sona ererken, Play-off serisi ise 14 Mayıs-23 Haziran 2011 tarihinde oynanacak.

2010-2011 sezonu takvimine göre Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları, 5-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beko Basketbol Ligi'ndeki 16 takımın dört grupta mücadele edeceği turnuva, TBF'nin belirleyeceği dört il merkezinde organize edilecek. Eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan 8 takım, 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Kupası Final Grubu maçlarında karşı karşıya gelecek.

Yeni sezon takvimine göre Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası ise 13 Ekim'de sahibini bulacak.

Beko Basketbol Ligi'nde yıldız oyuncuların biraraya geldiği, müzik, şov ve gösteri dünyasının buluştuğu Beko All Star organizasyonu ise 29-30 Ocak haftasında gerçekleştirilecek.

-İLK YARI FİKSTÜRÜ -

16 takımın katıldığı kura çekimi sonrasında, ilk yarı fikstürü şöyle oluştu:

1. hafta: 16-17 Ekim 2010

Banvit-Fenerbahçe Ülker

Efes Pilsen-Antalya Büyükşehir Belediyesi

Aliağa Petkim-Oyak Renault

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik

Bornova Belediyesi-Medical Park Trabzonspor

Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka

Galatasaray Cafe Crown-Erdemir

Tofaş-Pınar Karşıyaka

2. hafta: 23-24 Ekim 2010

Medical Park Trabzonspor-Tofaş,

Erdemir-Efes Pilsen,

Beşiktaş Cola Turka-Banvit,

Pınar Karşıyaka-Galatasaray Cafe Crown,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Fenerbahçe Ülker-Aliağa Petkim,

Olin Edirne Gençlik-Türk Telekom,

Oyak Renault-Bornova Belediyesi

3. hafta: 30-31 Ekim 2010

Banvit-Olin Edirne Gençlik,

Efes Pilsen-Pınar Karşıyaka,

Aliğa Petkim-Beşiktaş Cola Turka,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Erdemir,

Bornova Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,

Türk Telekom-Antalya Büyükşehir Belediyesi,

Galatasaray-Cafe Crown-Tofaş,

Oyak Renault-Medical Park Trabzonspor

4. hafta: 06-07 Kasım 2010

Medical Park Trabzonspor-Galatasaray Cafe Crown,

Erdemir-Türk Telekom,

Beşiktaş Cola Turka-Bornova Belediyesi,

Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Banvit,

Fenerbahçe Ülker-Oyak Renault,

Olin Edirne Gençlik-Aliağa Petkim,

Tofaş-Efes Pilsen

5. hafta 13-14 Kasım 2010

Banvit-Erdemir,

Efes Pilsen-Galatasaray Cafe Crown,

Aliağa Petkim-Antalya Büyükşehir Belediyesi,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tofaş,

Bornova Belediyesi-Olin Edirne Gençlik,

Türk Telekom-Pınar Karşıyaka,

Fenerbahçe Ülker-Medical Park Trabznospor,

Oyak Renault-Beşiktaş Cola Turka

6. hafta: 20-21 Kasım 2010

Medical Park Trabzonspor-Efes Pilsen,

Erdemir-Aliağa Petkim,

Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe Ülker,

Pınar Karşıyaka-Banvit,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi,

Galatasaray Cafe Crown-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Olin Edirne Gençlik-Oyak Renault,

Tofaş-Türk Telekom

7. hafta: 27-28 Kasım 2010

Banvit-Tofaş,

Beşiktaş Cola Turka-Medical Park Trabzonspor,

Aliağa Petkim-Pınar Karşıyaka,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen,

Bornova Belediyesi-Erdemir,

Türk Telekom-Galatasaray Cafe Crown,

Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne Gençlik,

Oyak Renault-Antalya Büyükşehir Belediyesi

8. hafta: 04-05 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Erdemir-Oyak Renault,

Efes Pilsen-Türk Telekom,

Pınar Karşıyaka-Bornova Belediyesi,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,

Galatasaray Cafe Crown-Banvit,

Olin Edirne Gençlik-Beşiktaş Cola Turka,

Tofaş-Aliağa Petkim

9. hafta: 11-12 Aralık 2010

Banvit-Efes Pilsen,

Beşiktaş Cola Turka-Antalya Büyükşehir Belediyesi,

Aliağa Petkim-Galatasaray Cafe Crown,

Bornova Belediyesi-Tofaş,

Türk Telekom-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Fenerbahçe Ülker-Erdemir,

Olin Edirne Gençlik-Medical Park Trabzonspor,

Oyak Renaul-Pınar Karşıyaka

10. hafta: 18-19 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Türk Telekom,

Erdemir-Beşiktaş Cola Turka,

Efes Pilsen-Aliağa Petkim,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit,

Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik,

Galatasaray Cafe Crown-Bornova Belediyesi,

Tofaş-Oyak Renault

11. hafta: 25-26 Aralık 2010

Banvit-Türk Telekom,

Beşiktaş Cola Turka-Pınar Karşayaka,

Aliağa Petkim-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Bornova Belediyesi-Efes Pilsen,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Medical Park Trabzonspor,

Fenerbahçe Ülker-Tofaş,

Olin Edirne Gençlik-Erdemir,

Oyak Renault-Galatsaray Cafa Crown

12. hafta: 29 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Banvit,

Erdemir-Antalya Büyükşehir Belediyesi,

Efes Pilsen-Oyak Renault,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi,

Pınar Karşıyaka-Olin Edirne Gençlik,

Türk Telekom-Aliağa Petkim,

Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker,

Tofaş-Beşiktaş Cola Turka

13. hafta: 01-02 Ocak 2011

Banvit-Aliağa Petkim,

Erdemir-Medical Park Trabzonspor,

Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown,

Bornova Belediyesi-Türk Telekom,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka,

Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen,

Olin Edirne Gençlik-Tofaş,

Oyak Renault-Mersin Büyükşehir Belediyesi

14. hafta: 08-09 Ocak 2011

Banvit-Bornova Belediyesi,

Efes Pilsen-Beşiktaş Cola Turka,

Aliağa Petkim-Medical Park Trabzonspor,

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,

Pınar Karşıyaka-Erdemir,

Türk Telekom-Oyak Renault,

Galatasaray-Olin Edirne Gençlik,

Tofaş-Antalya Büyükşehir Belediyesi

15. hafta: 15-16 Ocak 2011

Medical Park Trabzonspor-Pınar Karşıyaka,

Erdemir-Tofaş,

Beşiktaş Cola Turka-Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Bornova Belediyesi-Aliağa Petkim,

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown,

Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom,

Olin Edirne Gençlik-Efes Pilsen,

Oyak Renault-Banvit

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Çerkes dilini ve kültürünü yaşatacak kültür merkezi açıldı
  • Konya'da otomobil ile minibüs çarpıştı: 3 yaralı
  • Konya’da "Asker Uğurlama Gecesi" düzenlendi
  • Konya'da seyir halindeki araç alev alev yandı
  • Konya Yumurta tavuğu sayısında ikinci oldu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA