• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekonun hedefindeki 3 dizi film
01 Mart 2010 Pazartesi 10:03

Ergenekon'un hedefindeki 3 dizi film

Albay Dursun Çiçek imzalı 'AKP ve Gülen'i Bitirme Planı'nda ekranlarda beğeniyle izlenen reyting rekortmeni diziler için böyle bir plan yapılmış.
Nisan 2009'da Albay Çiçek tarafından hazırlanan planda Ergenekon'dan tutuklanan askerlerin "masum" olduğu ile AK Parti'nin "dini esasları temel alan bir rejim hedeflediği" vurgulanıyor.

İşte belgedeki korkunç planlardan bazıları:

** "Fethullah Gülen (FG)'ciler gemiyi azıya aldılar, doğrudan TSK'ya saldırıyorlar" temasa işlenecek

** Sakıncalı/şüpheli kategorisindeki irticacı subay ve astsubayların ahlaki yönden olumsuzlukları ile ilgili haberler yaptırılacak

** Askeri suç kapsamında yapılacak Işık Evleri baskınlarında, silahlı terör örgütü oluşturmak doğrultusunda; silah, mühimmat, plan vb. materyal bulunması sağlanarak, FG grubu 'silahlı terör örgütü', 'Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü' (FSTÖ) kapsamına aldırılacak ve soruşturmalar askeri yargıda yürütülecek.

** Medya faaliyetleri bölümünde Ergenekon operasyonuna atıf yapılarak TSK mensuplarının "masum" olduğu yönünde haberler yaptırılacak.

** İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler FG'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplarla özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacak

** Yakalanan veya çözülen TSK personelinin bizim belirlediğimiz temalar doğrultusunda beyanda bulunmaları ve bu açıklamaların basında geniş yer alması sağlanacak

** Vatandaşlar tarafından yoğun olarak izlenen ve gündemdeki olaylar hakkında kamuoyunu yanlış yönlendiren Kurtlar Vadisi, Kollama ve Tek Türkiye benzeri diziler hakkında olumsuz haberler yaptırılarak sözkonusu dizilerin güveninirliğinin yitirilmesi sağlanacak.

** Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öğrencilerine ait ibadet, görüntü ve haberlerin medyada yoğun olarak yer alması sağlanarak, Milli Eğitim Bakanı kamuoyu nezninde yıptarılacak.

** Ermenistan ve Yunanistan ile ilgili kamuoyunda tepki uyandıracak haberler gündemde tutularak milliyetçi partilerin tabanının genişletilmesi sağlanacak.

YORUMLAR
HALA AKILLANMAYACAKLAR MI?
hakan başar
Defalarca cevap ve tekzip aldıkları halde Ömer Öngütü ergenekoncu gibi göstermeye çalışanlar ne zaman gerçekleri görecek?
85.108.35.140
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA