• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ereğlide süt sektörü masaya yatırıldı
22 Ekim 2011 Cumartesi 15:12

Ereğli'de süt sektörü masaya yatırıldı

Konyanın Ereğli ilçesinde, Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından süt ürünleri ve hayvansal ürünler ile ilgili sorunların konuşulup çözüm önerilerinin tartışılacağı bir toplantı düzenledi.
 Konya’nın Ereğli ilçesinde, Akdeniz İhracatçı Birlikleritarafından süt ürünleri ve hayvansal ürünler ile ilgili sorunlarınkonuşulup çözüm önerilerinin tartışılacağı bir toplantı düzenledi.
 
Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Ereğli Ticaret Odası Başkanı Enver Bozkurt ile Ereğli’deki işletme yöneticileri katıldı.
 
Ereğli Ticaret Odası Başkanı Enver Bozkurt programın açılış konuşmasında süt sektörünün Ereğli’nin belkemiği olduğunu belirtti ve süt fiyatlarında dengenin korunması gerektiğine dikkat çekti.
 
Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, süt ürünleri ve hayvansal ürünlerdeki artışın sürdürülebilir olması gerektiğini söyledi. Yamanyılmaz, toplantının temel amacının sektörün bütün paydaşlarını bir araya getirmek, paydaşlar arasında güçlü bir dayanışma ve güçlü bir işbirliği oluşturarak sektörün gerek üretim, gerekse ihracatındaki sorunları konuşarak çözüm önerileri bulunması, ihracatının artırılması, rekabet gücünün yükseltilmesi ve dünya pazarlarındaki yerinin korunmasını sağlayacak çalışmaların yapılması olduğunu kaydetti.
 
Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı da, ilçedeki süt sanayinin hızla geliştiğini ve marka olma yolunda ilerlediğini ifade etti. Bağcı, sektörde yaşanan rekabetin ön planda tutulmasını, kalitenin ve gelişmenin yanı sıra ihracatın arttırılması gerektiğini, bunu yapmanın yolunun da ortak hareket etmekten geçtiğini dile getirdi.
 
Toplantı soru cevap şeklinde sektörün sorunlarının tartışılmasıyla son buldu.
YORUMLAR
Ereğli başarıyı yakalayacak
nuh inal
Ereğli İç Anadolu bölgesinin süt ürünlerinde üretimi en yüksek ilçelerinden biri. Bu yıl Amerikadan getirilen hayvanlarla süt üretimi daha da artacak. Bu yüzden Ereğliye yeni yatırımlar yapılacaktır.
95.9.220.215
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA