• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ereğlide çevre bilgisi semineri
27 Haziran 2014 Cuma 17:08

Ereğli'de çevre bilgisi semineri

Konya’nın Ereğli ilçesinde sanayi esnafına yönelik “Genel Çevre Bilgisi” konusunda seminer verildi.

Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından sanayi esnafına yönelik seminer, Çevre Yönetimi ve Denetim Şube Müdürü Namık Ceyhan tarafından verildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Madeni Eşya ve Sanatkarlar Oda Başkanı Arif Demirbaş, “Teknolojinin hızla geliştiği ve beraberinde önemli çevre problemlerini getirdiği 21. yüzyıl dünyasında her birey yaşadığı çevreye karşı olan sorumluluklarını bilmek ve yaşadığı çevreyi korumak zorundadır” dedi.
Çevre Yönetimi ve Denetim Şube Müdürü Namık Ceyhan ise, “Ülkemizde son yıllarda nüfus artışı, şehirleşme ve sanayileşme alanında gözlenen hızlı gelişmeler, ne yazık ki çevre koruma ve çevre koruma tedbirlerinin uygulanması alanında yeterince gösterilememiştir. Çevre koruma tedbirlerinin ilk ayağı toplum vicdanını uyandırmakla, bireyleri çevre kirlilikleri konusunda bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmakla başlar. Temelde aile içi verilen eğitimlerden başlayarak, gerek okullarda, üniversitelerde gerekse mesleki eğitimlerde, bireylere çevre koruma bilincini aşılamak ve onları yaşadığı çevreye duyarlı hale getirmek; başta anne-babanın, eğitmenlerin öğretmenlerin, çevre koruma ile ilgili kurum ve kuruluşların temel görevleri arasında yer almalıdır. Bu nedenle çevre koruma tedbirlerinin alınması ve uygulanması, cezalar ve yaptırımlarla değil, bireylerin ve toplumların bu süreçte etkin rol alabilmesi ile mümkün olacaktır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA