• Konya33 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan,Kılçdaroğlu ve Bahçeli aynı trene biner mi?

17 Mayıs 2011 17:52

    12 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken, siyasette olumlu ve olumsuz pek çok yeni gelişme oluyor. Liderlerin yoğun miting programlarında kullandıkları ilginç ifadeler, bu seçim dönemine damga vuracak türden.

Biz olumsuz mesajları bir tarafa bırakıp, herkesin memnun olacağı türden ifadeleri paylaşalım.

Hafta içi Çorlu’da konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın miting meydanındaki çağrısı Türkiye’nin siyaset algılayışına yeni bir model oluşturabilir. Başbakan Erdoğan ülkeye yapılan yatırımları anlatırken sözü Konya-Ankara hızlı tren projesine getirdi ve Haziran başında Konya’ya hızlı tren ile geleceğini ve bu yolculuğa tüm siyasi partilerin katılmasını istediğini söyledi.

Her ne kadar yapılan yatırım AK Parti döneminde olsa bile ülkeye kazandırılan önemli bir hizmeti mesela Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’nin takdir etmesi ve o seyahate katılmaları Türkiye’nin siyaset algılayışı için çok güzel olmaz mıydı?

Bu yolculuğa en yakışan şehirde bir hoşgörü bir huzur şehri Konya olması bu tercihi manevi olarakta tamamlardı. Üstelik 1 saat sürecek bu yolculukta pek çok konuyu da konuşabilirlerdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta içinde Konya’ya geldi ve partisinin tarım raporunu Konya’da açıkladı. Bunun yanında önemli bir itirafta bulundu Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başkanı hükümet meydanında partililere hitap etti. Konya'da CHP'nin oy oranının az olduğunu bildiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kabahat sizde değil bizde, buraya gelmedik, dertleri dinlemedik” diyerek gerçekçi bir tespit yaptı.

   Yine geçtiğimiz hafta MHP lideri Devlet Bahçeli de Konya’nın Akşehir ilçesinde miting düzenledi.

CHP lideri kadar özeleştiri yapmayan Bahçeli Konya’daki oylarıyla ilgili ciddi bir rapor almalı.

3 Haziran günü Konya’ya gelecek olan Başbakan Erdoğan’ın liderlere yaptığı Konya’ya beraber gidelim teklifini yinelemeli. Siyaseten değil ancak Türkiye’nin yeni dönemdeki fonksiyonunu algılamak ve özellikle bölgemizdeki siyasal ve ekonomik gelişmelere bakıldığında önümüzdeki günlerin ne kadar önemli olduğu çok daha net ortadayken, çok güçlü Türkiye profiline her zamanınkinden daha çok ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Güçlü Türkiye profilinden bahsediyorsak Ahmet Davutoğlu ismini anmamız gerek. Bakan Ahmet Davutoğlu  bugünlerde Konya’da ilçe gezilerinde bulunuyor.

Şimdiye  kadar kendilerini hiçbir Dışişleri Bakanı ziyaret etmemiş ilçelerde “Tarihin Normalleşme” mesajlarını veriyor. Bu ilçeler, Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın, Cihanbeyli, Altınekin….

Bu ilçelerde Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar, Ortaasya'da herkesin Türkiye'ye baktığını belirten Davutoğlu, “Herkes Türkiye'nin vereceği işarete bakıyor. Aslında Türkiye'nin vereceği işaret 12 Haziran'da sizin vereceğiniz işaret” diyerek halkın bu normalleşme sürecinde sorumluluğuna işaret etmiş oldu.

 

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da borç kavgasında tabancayla öldürüldü! 3 kişi gözaltında
  • Konya’daki bu meslek lisesi, Türkiye’de parmakla gösteriliyor
  • Konyalı genç kendini denemek için girdiği YKS'de birinci oldu!
  • Solmaz ve Öztürk’ten Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret
  • Meram’da Köyceğiz Caddesi yenilendi
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA