• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğanın tepki gösterdiği davranış
30 Ekim 2010 Cumartesi 14:54

Erdoğan'ın tepki gösterdiği davranış

Erdoğan THY'ye katılan uçakların tesliminde İstanbul'a 3. havaalanı yapılabileceğini ve uçmanın artık imtiyaz olmayacağını söyledi. Erdoğan 1 metrekarelik başörtüsüne takıp sallamak süretiyle cumhuriy
 Erdoğan'ın konuşma başlıkları şöyle:

Erdoğan uçağa binmek bir imtiyaz olmaktan çıkacağını söyledi. Şimdi Türkiye'nin her köşesine uçuyoruz. Askeri hava alanlarını sivile çeviriyourz. İstanbul'da 3. havaalanını görürseniz şaşırmayın. Sabiha Gökçen'de bile sıkışmaya başladık.

Artık sıkıntılar var. Rotarlar bundan kaynaklanıyor. İstiyoruz ki rotarlar olmasın. Yolcu sayısında Avrupa'da 4 dünyada 22. sıradayız. Catering'de dünyada birinci sıradayız. Kaliteden güvenlikten taviz vermeden dünyanın en başarılı 6. şirketi olmayı başarmış durumdayız.

Bugün uçağa binemeyen kesimler de uçakla tanışacak. Uçağa binmeyen kalmasın sözümüzü tutacağız...

Van'ın Bahçesaray ilçesi 11 ay dünyaya kapalı Allah'a açıktı. İlk iş 42 km yol yaptık.

Bugünleri biz gördük yaşadık. Türkiye'nin bir ucundan diğerine gitmek meşakkatli bir haldeydi. Artık ulaşılmayan yer kalmayacak...

Yol ve su gitmeyen köy kalmayacak dedik şimdi bunun için çalışıyoruz. İnsanın değerinin olmadığı devlet devlet değildir. İnsanın güçlü olmadığı yerde cumhur'un güçlü olmadığı yerde cumhuriyet güçlü olur mu?

Yolun olmadığı yere demokrasiyi de hak ve özgürlükleri de götüremezsiniz. Biz göreve başladığımızda bu sıkıntıyı görerek başladık. 

Kutadgu Bilik'i hatırlatırım Ne diyordu: Paranın ayarı ile oynama... Bunu para basarak yapanlar bunun bedelini ödetti.  Halkı adaletle yönet...

Haydutları ortadan kaldır. Mafyaya çeteye boyun eğme, ülkeyi halka sen yönet... Yolları açık tut... Dikkat edin bu tavsiyeler bundan 1000 yıl önce verilen tavsiyelerdir.

Bunlarla yolun ne kadar hayati olduğunu tavsiyeler ortaya koyuyor. Bu ülkenin yol haritası demokrasi ve adalet haritasıdır...

Ne kadar gezersen o kadar ufkun açılır. İstanbul'da yaptıklarımın bir çoğu dışarda gördüklerimdir.

1 metrekarelik başörtüsüne takıp sallamak süretiyle cumhuriyetçilik olmaz. Biz vitrine değil bu ülkeye oynayanlardan olacağız. Daha az gelişmiş ülkelerden de ibret çıkaracağız...

İzmit'te 5 yıl dedik yola. Aslında 5 yıl daha çok. Ama neyse biz orada 5 yıla anlaştık. 3-4 dakikada hemen karşıya geçivereceğiz. Medeniyet budur.

İdeali yakalamış değiliz. Mücadelemiz sürüyor. 3Y'yi ayaklarımızın altına aldık. Almaya da devam edeceğiz. İstikrar ve güvenden taviz vermeyeceğiz.

Ne eğitim ne seyehat ne de soran sorgulayan profilinden kimse rahatsız olmasın bırakın birbirimizden kimse rahatsız olmasın. Bunu başardığımızda Türkiye dünyanın ilk 10'u içerisinde yer alacaktır. 8 yıl önce dünyanın 26.'sıyız. şimd 16.'yız. Kaç kaldı şimdi 7 sıra bu süreçte bunu aşarız.

İnşallah bu ülke sorunları aşarak ideal noktaya ulaşacaktır. Ben meselenin demokrasi boyutuna dikkat çekiyorum. Türkiye'nin manzarasını tam anlamıyla görme imkanı bulun. Buna gücendiler. Biz gideriz dediler. Gidin...

Bu dev adımlar atılırken nasıl kendi helikopterimizi yapacaksak uçağımızı da yapalım diyoruz. Otomobillerimizi de yapalım diyoruz. Türkiye ciddi miktarda altyapıya sahip. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA