• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğanın ilk teşekkür ziyareti bu ile
19 Eylül 2014 Cuma 11:11

Erdoğan'ın ilk teşekkür ziyareti bu ile

Türkiye Cumhuriyeti'nin halk tarafından ilk seçilen Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerde kendisine en fazla oyu veren üçüncü il olan Gümüşhane'ye 12 Ekim'de teşekkür ziyaretine gidecek.
Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, 12 Ekim Pazar günü öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane'yi teşrif edeceğini belirterek, en iyi şekilde karşılamak ve ağırlamak için Valilik ve Belediye olarak gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi.
 
'GÜMÜŞHANE'NİN YAPISINDA OLAN EV SAHİPLİĞİ VE MİSAFİRPERVERLİK EN İYİ ŞEKİLDE TEZAHÜR EDECEKTİR'
 
Yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta tüm kurum ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelerek bu konularda katkısı olacağı düşünülen veya katkıda bulunmak isteyen her kesimden temsilcilerle hazırlıklar, karşılama ve program akışına katkıda bulunmalarını Gümüşhane Valisi olarak isteyeceğini belirten Vali Yavuz, 'Güzel bir karşılama olması Gümüşhanemiz için her yönüyle, hem bugün, hem gelecek için önemli. Zaten Gümüşhane'nin şiarında var olan ev sahipliği ve misafirperverliğin en iyi şekilde tezahür etmesi için her kesimden arkadaşımızın gayret göstermesini ve bu konuda fikir üretmesini, projeler üretmesini ve kendisini bu işe adamasını arzu ediyorum.' dedi.
 
'BU ZİYARET GÜMÜŞHANE İÇİN TARİHİ BİR FIRSATTIR'
 
Cumhurbaşkanının hem devletin hem de cumhurun başı olduğunu dile getiren Vali Yavuz, şöyle konuştu: 'Sayın Cumhurbaşkanımızın Gümüşhane'de hem karşılama hem program akışı içerisinde memnun kalmaları, kendisiyle birlikte gelecek olan Bakanlarımızın, üst düzey bürokratlarımızın bir fırsat oluşturularak ilimizin meselelerini bizatihi yerinde görmek anlamında bir kazanç olarak değerlendirilmesini hep arzu etmişimdir. Gümüşhane için tarihi bir fırsattır. Bunu değerlendirmemiz gerekiyor. Bu yüzden gerek Kaymakamlarımız, gerek Belediye Başkanlarımız gerek sivil toplum kuruluşu başkanlarımız, üyelerimiz, üniversitemiz ve herkes bu konuda topyekün olarak Gümüşhane'yi en iyi şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımız ve beraberindeki heyeti karşılama anlamında özverili, gayretli ve heyecanlı bir çalışma temposuna davet ediyorum.'
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programında bir değişiklik olmaması halinde 12 Ekim Pazar günü öğleden önce Bayburt'a ardından da Gümüşhane'ye geleceğini ifada eden Vali Yavuz, yoğun olan ülke ve dünya gündemini de göz önüne alarak çok daha yoğun, çok daha istekli ve arzulu bir şekilde, çok candan, çok sıcak bir karşılama ve o manada hem ev sahipliği hem de Cumhurbaşkanına yakışır bir şekilde program akışının sağlanması halinde çok büyük bir onur vesilesi olacağını söyledi.
 
Herkesten karınca karacınca birşeyler düşünmesini isteyen Vali Yavuz, 'Önümüzdeki hafta seri halde toplantılara başlayacağız. Kurban Bayramının ardından program gerçekleşecek. İnşallah hayırlısıyla güzel bir program ortaya koyarız. Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımız uhdesinde çalışmalara başladık.' diye konuştu.
 
Gümüşhane'yi Cumhurbaşkanı olarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında Abdullah Gül ziyaret etmişti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA