• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğanın grup toplantısının satırbaşları
05 Ekim 2010 Salı 13:44

Erdoğan'ın grup toplantısının satırbaşları

Başbakan Erdoğan yeni yasama yılının ilk grup toplantısında milletvekillerine seslendi
Anayasa değişikliği sürecinde Meclis'te gösterdiğiniz performansın halkımızda nasıl olumlu karşılık bulduğunu 12 Eylül referandumu ortayakoydu. Bizim gayretlerimiz ve samimiyetimiz karşısında halkımız da'Evet' diyerek demokrasiye güç kattı. Ben sizlere gerçekleştirdiğiniz bu büyük reform için teşekkür ediyorum. Genel Kurul'dan değişikliğigeçirerek milletin takdirine sundunuz.
Anayasa değişikliğinin asli mimarları olan siz değerlimilletvekillerini tebrik ediyorum. Meclis'in önünde çok önemli konularvar. 

TÜZÜK - ANAYASA

Oy kabininie arkadaşlarını göndermeyenler fellik fellik Türkiye'yidolaşarak hayır istediler. Şimdi 1 haftada Anayasa'yı değiştiririzdiyorlar. Kendi partisinin tüzüğünü 2011seçimine kadar yetiştiremeyeciğini söyleyenler Anayasa'yı 1 haftadadeğiştiririz diyorlar. Ülkeninm Anayasası senin partinin tüzüğünden daha mı basit?

BAŞÖRTÜSÜ ÇAĞRISI

Biz seçimden sonra aldığımız oy ne olursa olsun seçim sonrası komisyonları kuralım diyoruz. Gelin şimdi içtüzüğü gözdengeçirelim. Meydanlarda başörtü başörtü dolaştın. Eğer dürüstsen hemengörevlendirmnei yap,
BDP, MHP de katılsın. Diyanet var, kabul etmiyomusun. Cumhuriyet'in kurumu. Onu da katalım.Birlikte çalışma yapalım, başörtü sorunu ortadan kaldıralım.Pakistan'dan İran'dan örnek vermeye gerek yok. Tasarımcılığa gerek yok. Bırak Allah aşkına ya. İsteyen istediği gibi taksın..

CHP BLÖF YAPTI

Şu anda bu konuda bile kendi içlerinde birbirlerine girdiler. Seninsayın ortada 102 -102. biz 300 kişiden fazlayız. Sizin peşinizetakılıyoruz. Gelin çözelim. Var mı bir ses. Yok. Hepsi blöf tü blöf. Bublöfü biz yutmayız, milet de yutmaz

YENİ SİYASET DİLİ İSTİYORUZ


Ben muhalafetin artık eski siyaset tarzına başvurmayacağını umutediyorum. Engelleyici tavırlarından vazgeçmelerini umuyorum. 12 Eylül bu noktada mesajı almasını bilenlere en güzel mesajı vermiştir. Biz artık yeni bir üslup, yeni bir siyaset tarzı bekliyoruz. Biz ikbal beklentisi içinde değil. Bizmemleketin meselelerini çözmek istiyoruz. Milletin yararına olcak hiçbir konuda geri adım atmayız. Her türlü sorunun çözüm yeri Meclis'tir.Uzlaşma, diyalog temel referanlarımız olacak. Uzlaşma kültürünü öneçıkaracağız. Muhalefetten de onu bekliyoruz.

GENEL SEÇİMLERE HAZIRLIK

Mart ayı itibariyle genel seçim sürecine girmiş olacağız. Hazitan ayının ilk haftasının seçim

Önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Biz seçimlerdehizmetylerimizle halkın karşısına çıkacağız. Biz laf üretmedik, işürettik. Bunlarla halkın karşısında olacağız. Muhalefet ne diyor. Bitmiş eseri 4 kez açıyor. Ayıptır. Bizde o kadar çok eser varki zamanımızyetmez. Bunlar açılış görmemişki.. Bunlar Ankara'dan dışarı çıkmıyor. O yüzden birşeyden haberleri yok.

ÇILGIN PROJE

Şimdi bugün bir gazete başlık atmış. Çılgın proje Selimiye Camisimi. Bunlar AKP'yi bir yere oturtmuş. Öyle değerlendirmeyapıyorlar.. O çılgın projeyi açıkladığım zaman 360 dereceden her şeyigöreceksin merak etme

DIŞ POLİTİKA

Dış politikada yoğun bir gündemin içindeyiz. Küresel Ekonomi Sempozyumu'na ev sahipliği yaptık. Dün Bulgaristan'a gitik. Cuma günü Milli Maç ve Merkel ile yapacağımız görüşme içinAlmanya'da olacağız. İkili ilişkilerimizi değerlendireceğiz. Suriye ileYüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği çerçevesinde 12 bakanımız oradaydı.
Hafta sonunda İstanbul'da 2 önemli açılış yaptık. Cumartesi GünüDeniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları için ilk amfibi gemisinidenize indirdik. Türkiye ilk defa tank üretimine başladı

MÜJDEYİ VERİYORUM!

Çok önemli bir müjdeyi veriyorum. Göktürk adını verdiğimiz istihbarat uydumuzu 2012'de uzaya fırlatacağız.
için en uygun tarih olduğunu düşünüyoruz. Haziran ayının ilk haftasında olursa önümüzde 8 ay var. Çalışmalarımıza başladık. Teşkilatlarımıza da talimatları verdik. Referandum sonuçlarını da analiz ediyoruz. Yüzde 42 neden 'hayır' dedi en çok buna bakacağız.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA