• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan Nasrettin Hocalı gönderme
12 Temmuz 2011 Salı 15:33

Erdoğan'dan Nasrettin Hoca'lı gönderme

Başbakan Erdoğan, CHP'nin yemin tavrını eleştirirken "Bir gün Nasrettin hocaya gitmişler" dedi ve devam etti...

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında ana muhalefet partisi CHP'yi Nasreddin Hoca fıkrasıyla eleştirdi. Başbakan, ''CHP'nin boykotu Nasreddin Hoca fıkrası gibi. CHP bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi'' dedi. Erdoğan'ın bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Genel Merkez'den Silivri'ye tünel oluşturdular

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta ve 5 Temmuz 1993’te Başbağlar’daki katliam 18. yıl dönümünde bir kez daha anıldı. Başta Sivas katliamı olmak üzere, yakın tarihte yaşanan olaylarla ilgili esrar perdesi hala dağılmış değil. Ak Parti iktidarı dönemindeki her çabamız da engellenmek, üstü örtülmek girişimleriyle karşılaşmıştır.

Dün Danıştay’a yönelik kanlı saldırıyı siyasi çıkar için kullanmaya heveslenenler, olayın üstüne gidilmesi durumunda açığa düştüler. Aynı çevreler, Sivas olaylarını, Çorum’u, K.Maraş’ı aydınlatacak hukuk süreçlerini de engellediler.

Sivas olaylarını bir istismar malzemesi olarak kullananların, bugün Ak Parti’yi çetelerle mücadelede yalnız bırakmaları son derece manidardır. Bu çevreler yalnız bırakmakla kalmadılar, Silivri’ye giderek sanıkların yanında oturdular. Genel Merkez’den Silivri’ye tünel oluşturdular.

CHP, söz konusu Ergenekon olunca milli iradeyi hatırlamasının ne kadar samimiyetle bağdaştığını sizin takdirinize bırakıyorum.

Güldüren fıkra

Nasreddin Hoca’ya sormuşlar. Hocam alimsin, bilgilisin lakin bugüne kadar bir icat yaptın mı demişler. Bir keşfin oldu mu demişler. Hoca ekmekle kar yemeyi ben keşfettim demiş. Ama benim bile hoşuma gitmedi demiş. Şimdi CHP’nin yaptığı bu. Bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi. Nitekim dün CHP bu yanlıştan döndü ve yemin ederek nihayet milli iradenin gereğini yerine getirdi. CHP’nin bu sefer ki çark edişinin, hayırlı olmasına inanmak istiyoruz.

BDP'liler tatillerini yeminsiz vekil olarak arazide dolaşarak geçirmemeli

Tabi BDP’nin de aynı şekilde yemini etmesini, hatta önce kayıtlarını yapmasını da bekliyoruz. Yazıktır bu yaz tatilini yeminsiz milletvekili olarak arazide dolaşmayı onlar da bırakmalı. İki de bir bizi dışladılar. Hayır, hayır sen kendi kendini dışladın. Diyarbakır’da toplantı neyine? Toplantı yapılacak yer Ankara. Adres yanlış. Grup toplantını yapacaksan gel burada yap. Diyarbakır’da ancak belediye meclis üyeleri toplantı yapar. Milletvekillerin toplantı yapacağı yer burasıdır.

Doğu ve G.doğu'da 112 vekilin 70 tanesi bizim

12 Haziran seçimleri öncesinde istismar iftira yoluyla Ak Parti’nin Doğu ve Güneydoğu’dan çekildiğine dair yalan yanlış değerlendirmeler yapıldı. Kürt meselesine ilişkin değerlendirmelerimizin, çarpıtılmasından tutunuz adaylara yönelik istismara kadar, silahlı saldırıya kadar her yöntem Ak Parti’nin karşısında devreye sokuldu. Bütün bu çabalara rağmen, Ak Parti Doğu ve Güneydoğu illerindeki toplam 112 milletvekilinin 70 tanesini almıştır. 7 coğrafi bölgede olduğu gibi Ak Parti yine birinci parti olarak ipi göğüslemiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA