• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan muhabire fırça gibi yanıt!
19 Mart 2013 Salı 18:15

Erdoğan'dan muhabire fırça gibi yanıt!

Bir muhabirin KCK tutuklularının düşmesi konusuyla ilgili bir sorusuna Erdoğan...

Bir muhabirin KCK tutuklularının düşmesi konusuyla ilgili bir sorusuna Erdoğan, "4.yargı paketinin KCK'yla alakası yok. Bir defa 4. yargı paketi düşünce özgürlüğüyle ilgili. Bizim AİHM'deki davalarla ilgili. Bu ağız MHP ağzıdır. Kimse bizimle MHP ağzıyla konuşmasın." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Uluslararası gündemin yanı sıra değerlendirmeler yapacağız. Kıbrıs, Suriye, Ortadoğu gibi bölgesel ve uluslararası bilgi alış verişi yapacağız.

Kimyasal silah kullanmayız

Başbakan Erdoğan, 'Türkiye hiçbir zaman kimyasal silah kullanmak gibi bir durumun içerisine asla girmemiştir. Suriye kimyasal silahlarla kendi halkını vurmuştur, vurmaya da devam etmektedir' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye bugüne kadar hiçbir zaman kimyasal silah kullanmak gibi bir durumun içerisine asla girmemiştir ve bizim envanterimizde de kimyasal silah yoktur. Bu ancak Suriye'ye yakışır bir işlemdir. Suriye kimyasal silahlarla kendi halkını vurmuştur, vurmaya da devam etmektedir' diye konuştu.

İmralı mesajı

TBMM içerisinde çözüm sürecine yönelik bir çok adımlar atılmıştır ama bu çömüm sürecine gerek ana muhalefet ve MHP'nin katkısı olmamıştır. Şu anda BDP bir şeyler yapıyor ve katkısı varmış gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Biz şuan da bütün gelişmeleri aramızda değerlendiriyoruz.

Akil adamlar konusunda da aylar önce bir kapı açmıştım. Akil adamların bir ağırlığı olması lazım. Bizlerde hükümet olarak çalışmamız var. Olayın hem bireysel boyutu olalı, hem de kurumları temsilen kişileri bulunması lazım. Akil adamlar konusunda çalışmalarımızı yapıyoruz.

Ergenekon mütalası

Ergenekon'da verilen ceza ve özellikle İlker Başbuğ'a verilen ağırlaştırılmış müebbet verilmesiyle ilgili fikri sorulan Erdoğan, "Hçbirisi için örgüt üyeliğine gerek olmadığına yönelik o kısım çıkarılıyor. Olay tamamıyla hükümetle ilgili hale getirilmiş. Mütalaada görülen o. Benim düşüncelerim daha önce den de belli. Şu anda da bir yargı süreci var. Ben ana ve yavru muhalefet kadar cesur değilim. Onlar anayasayı çok kolay çiğniyorlar. Sorumluluğum gereği olarak daha önce ne söylediysem aynı düşüncenin arkasındayım."dedi.

Erdoğan'dan muhabire fırça gibi yanıt

KCK tutuklularının düşmesi konusuyla ilgili bir soruya Erdoğan, "4.yargı paketinin KCK'yla alakası yok. Bir defa 4. yargı paketi düşünce özgürlüğüyle ilgili. Bizim AİHM'deki davalarla ilgili. Sürece yönelik atılması gereken adımlar nelerdir, bunlarla alakalıdır. KCK'yla ilgisi yok. Pazarlığa yönelik maddeleri parlamentodan çıkarmayız. Bu ağız MHP ağzıdır. Kimse bizimle MHP ağzıyla konuşmasın." dedi.

Tutanak konusu

İmralı tutanaklarıyla ilgili ne dedim. Medya ararsa bulur açıklar. Ne oldu? İş bize kalmadan açıklandı. Çaycıya-garsona gitti. Bizden çıktı dediler. Ama milletvekilinden çıkmadı dediler. Eğer araştırırsanız belki işin ucu oraya da dayanabilir. Ama her şeyi de benden istemeyin. Yazacağımız hatırata malzeme kalsın. Eğer araştırırsanız İmralı tutanaklarının sızdırılması BDP milletvekillerine varır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA