• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan bilmem kaçıncı çağrı
03 Ekim 2010 Pazar 23:32

Erdoğan'dan 'bilmem kaçıncı' çağrı

Başbakan Erdoğanın Kılıçdaroğlu'na çağrısı
İstanbul'da il danışma kurulu toplantısında konuşan Erdoğan: Biz toplumu dizayn etmeyiz. Toplumun ihtiyaçlarına çözüm arar. Eğer samimiyseniz gelin çözelim.
 
Konuşmasında CHP ve MHP liderlerine seslenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na başörtü konusunda yine seslendi. Bu konuların fındık fıstık konuları olmadığını ifade eden Erdoğan, 'Eğer gerçekten samimiysen gel bu konuyu hemen halledelim. Samimi değilseniz boş yere insanlara umut vaat etmeyin' diye konuştu.

Bahçeli'nin Ani Harebeleri'nde cuma namazı kılmasını değerlendiren Erdoğan, 'Allah kabul etsin ama oraya kullandığın bölünmüş yolları biz yaptık. Ve biz oraya gittiğimizde bir köy evine misafir olduk. Tulum peyniri bal ikram ettiler. Evin Bey'yi hayvanları otlatıyormuş sonra o da geldi. Hayvanların kokusu üzerine sinmiş... İşte bizim oradaki insanlarla ilişkimiz bu' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

TESK Genel Kurulu öncesinde konuştuk. Bakın dedim bu konular AİHM'e götürülmez. Ben inancımdan ötürü başımı örtüyorum diyen kıza dayatma yapamazsınız....

İnanç özgürlüğü dedik. Gelin bunları halledelim. Ama samimi değilseniz yine geri adım atacaksanız yine çark edecekseniz genç kızların umutlarıyla oynamayınız.

Dün bize niye acele ediyorsunuz diyenler, bugün sürekli olarak gündemde bunu tutmak istiyorlar...

Hiç bir konuda görüş belirtmeyenler hangi konuda görüş ortaya koyacaklar bilemiyorum. Bu iş fındık fıstık meselesi değil. Çay meselesi değil.

Eski genel başkan diyor ki YÖK bir rejim meselesidir. Yeni genel başkan diyor ki YÖK'ü kaldıralım. Demek ki CHP'de bir süreklilik yok. AKP'de faniler değil ilkeler egemen. Bizim de YÖK'ten yana rahatsızlıklarımız var.

Biz dün ne söylediysek bugün de onun arkasındayız. Ak Parti'nin dili milletin dilidir. Siyaset eser üretme sanatıdır.

Biz hiç bir seçim sonrasında vurdum duymaz bir tavır içerisinde olmadık. Biz kendimizi sorguluyor ve kendi iç meselemizi sorguluyoruz.

BİZ SOKAKLARA DÖKÜLMEDİK

Tophane'de yaşanan olaylar sonrası topluma korku pompalamaya başladılar. Aynı şekilde uluslararası organizasyonlarda partimize saldıranlar 8yıl boyunca hayal kırıklığı yaşadılar. Biz 13 Eylül günü caddelere sokaklara dökülmedik.

Şu anda bölünme gibi kavramları kullanarak, yeni kutuplaşmalar üretmeye çalışıyorlar. Ayakta kalmak için milletin duygularını istismar edenler kaybetmeye mahkumdur.

bugüne kadar derda deva olacak çözümleri milletin gündemine taşımış değildirler.

ALLAH KABUL ETSİN

MHP lideri Ani Harebeleri'nde cuma namazı kıldı. Allah kabul etsin. Ama oranın duble yollarını biz yaptık sayın Bahçeli.

Biz orada bir köy evine ziyarete gittik. Oradaki teyze bizi evine aldı tutum peyniri bal ikram etti. Sonra evin beyi de sürüden geldi. Sürü kokusu evin beyinin üzerine sinmişti. Bizim Kars Ani2deki insan ilişkilerimiz böyledir. Bizim derdimiz bu...

Bu ülkenin resmi dili her türlü tartışmanın üzerindedir...

Kararı her zaman millet verecek, parlamento verecek. AK Parti olarak her seçimden başarıyla çıktık. Zafer mahmurluğu içinde olmadık. Her seferinde yeni bir sayfa açtık. Kendimize daha büyük hedefler seçtik.

IMF'E 6.1 MİLYAR DOLAR BORCUMUZ VAR

Türkiye'nin IMF'e olan borcu 23 milyar dolardan 6.1 milyar dolara geriledi.. Merkez Bankası rezervleri de 76 milyar dolara ulaştı...

Çılgın projeyi, inşallah bu salonda gümbür gümbür bir şekilde yapacağız.

Yaklaşık 9 ay sonra seçim var. Haziran ayı ilk haftasında yapmayı düşünüyoruz. Güçlü bir hazırlık yapmamız lazım. Mart ayında aday çalışmaları yapılacak. bütün bu adaylarımızın tespitinde şuna dikkat etmemiz gerekiyor: Katma değer sağlayan liyakatlı bir liste oluşturmak. Bütün bunları kırmadan dökmeden ben esaslı değil biz esaslı yapmamız gerek.

Milletimizden Ak Parti'ye karşı büyük bir özgüven var.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA