• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana göre CHP-BDP ittifakı
23 Kasım 2010 Salı 12:19

Erdoğan'a göre CHP-BDP ittifakı

Başbakan Erdoğan, Ak Parti Meclis Grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Erdoğan, 'CHP-BDP ittifakı'nı iki partinin geçmişteki demeçleri ile vurdu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Meclis Grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Erdoğan sözlerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Musta Kuş'un vefatı ileilgili başsağlığı dileklerini ifade ederek başladı. Erdoğan,öğretmenlerin yarın kutlanacak öğretmenler gününü de kutladı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Biz hayatta sadece üç kişinin elini öperiz. Bunlar anne-baba veöğretmenlerimizdir. Ben her birinin saygıyla ellerinden öpüyorum.

Dün eğitim adına çok önemli bir adım attık. Dün bailattığımız teknolojiyiiyileştirme ve fırsatları artırma projesi, kısa adıyla Fatih projesiniuygulamaya koyduk. Artık kara tahtaya veda ediyoruz. Bu eğitimsistemimizde bir devrimdir. 608 bin öğretmene hizmet içi eğitimvereceğiz. Biz göz boyama veya populizm peşinde değiliz. Biz ne aldananolacağız ne aldatan olacasğız diyoruz. Ömrü kara tahta önünde geçmişbirileri var ki Ak Parti'ye laf atmaya devam ediyor.

Biz herşeyin önüne eğitimi koyduk ve Türkiye'ye ilkleri yaşatmaya devamediyoruz. Bizim eğitim alanında yakaladığımız noktaya muhalefetin hayali bile yetişemez. Biz de muhakllefet açık arama peşinde... 227 binöğretmenin ataması gerçekleştirdik. Meeclis'te bizi eleştirenler burakamlara dikkat etsinler. Artan derslik sayısına rağmen biz buunlarıgerçekleştirdik. Biz 120-170 kişilik sınıflarda okuduk. Ama dahabitmedi. Atmamız gereken adımlarımız var.

Dün ulaştırmabakanımıza da talimat verdim. Milli Eğitim Bakanlığı ile 300 bindersliğin daha derhal tamamlanmasını istedik. Okul öncesi eğitimeyoğunlaşmalıyız.

Buyrun CHP ve MHP'ye hodri meydan. Eğitim içinöğretmenler için ortaya koydukları projelerini anlatsınlar. Daha daileri götürüyorum hayallerini anlatsınlar. CHP'nin eğitimden anladığıyasaklar olmuştur kılık kıyafet olmuştur. CHP'nin eğitim politikası ikna odalarıdır. Şimdi sıkılmadan ikna odalartı diye bir şey bizde yokyapmadık diyorlar. Bu konuda mağdur olanlar mahkemelere gidiyor. Tek tip insan yetiştirmenin acı deneyimlerini gördük. CHP tek tip insanyetiştirme dışında eğitime ilişkjin tek bir hayal kurmamıştır.

CHP'nin daha 6-7 ay önce Kürt sorunna nasıl baktığını biliniyor. BDP ilegörüşmelerimize nasıl tepki, verdiklerini ve iftiralarını gördük. Birstatükonun en büyük savunucusu, diğeri statükodan en büyük dert yanandiğer uzantısı... CHP-BDP'nin nasıl platonik aşk yaşadıklarını bayramziyaretlerinde gördük. CHP, ile BDP'nin platonik aşkı referandumoylamasında ortaya çıktı. İttifakın ilk adımları orada atıldı.

Acaba BDP mi stotükodan medet umuyor, CHP mi etnik milliyetçilikten medetumuyor. CHP etnik milliyetçiliğe kayıyor. CHP ve BDP'nin üst yönetiminörtüştüğünü biliyoruz. Ak Parti Diyarbakır'da ne söylediyse İzmir de deaynısını söylüyor. Ak Parti Doğu ve Güneydoğu meselesine oy kaygısıylayaklaşmıyor. Şimdi çarşı pazar dolaşmalarını görünce memnun oluyoruz.Milletin sesine kulak vermeye başladılar. Asıl olan millete kulağınıaçmak değil gönlünü açmaktır. "
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA