• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan sahip çıktı yüzü güldü
10 Eylül 2010 Cuma 23:39

Erdoğan sahip çıktı yüzü güldü

Beyin tümörü teşhisi konan 21 yaşındaki Sedat Sağır'a Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahip çıktı
Beyin tümörü teşhisi konan Sedat Sağır (21)'a Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahip çıktı. Başbakan Erdoğan adına, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Hilmi Güler, Sağır'ın tüm tedavisini takip ediyor.

Güler, Demir'in tedavisinin Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılması için maddi ve manevi destek veriyor. Güler, tedavinin bitmesinin ardından sağlığına kavuşan Sağır'ın, kız isteme ve evliliğini de kendi eli ile yapacağını belirtti.

Sağır, hastalığının askerde başladığını ifade ederek, Genelkurmay Başkanlığı'na ve Başbakan'a mektup yazdığını, sadece AK Parti Ordu Milletvekili M.Hilmi Güler aracılığı ile Başbakan Erdoğan'dan cevap geldiğini söyledi.

Ordu'nun Karacaömer Köyü'nde oturan Sedat Sağır (21), 28 Mayıs 2009 tarihinde sağlık muayehanesinden sağlam raporu alarak Sivas'ın Temeltepe askeri birliğinde vatani görevine başladı. 3 ay burada acemi eğitim gören Sağır, dağıtımda Mardin'i Midyat ilçesinde askeri birliğe gönderildi. 1 ay Midyat'ta kalan Sağır, Diyarbakır 7. Kolordu Destek Komutanlığı'nda askerliğini sürdürmeye başladı. Askerliğinin 9. ayında şiddetli baş ağrısı başlayan Sağır, Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne sevk edildi. Kulak Burun Boğaz Servisi'nde 2 gün kalan Sağır'ın sağ kulağında duyma bozukluğu olduğu ve yüzde 100 duyamadığı doktorlar tarafından söylendi. Kulağındaki işitme kaybının askerliğine mani olduğu belirtilen Sağır, 10 Şubat 2010'da sağlık kurulu raporu ile çürüğe ayrıldı.

Baba ocağına dönen Sağır'ın baş ağrısı artarak kusmaları da şiddetlendi. Baba Salim Sağır, oğlu Sedat'ı hemen Ordu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırdı. Çekilen filmlerde Sağır'ın beyninde kötü huylu birden fazla değişik büyüklükte ve büyümeye devam eden tümör tesbit edildi.

Hemen Samsun Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Sağır, geçirdiği ameliyat sonrası ışın tedavisi görmeye başladı. Sağır, sayılı günü kaldığını bilerek, daha önceden hastalığını teşhis edemeyen sorumlular ile ilgili olarak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçe ile dava açtı.

Baba Salim Sağır (48), Genelkurmay Başkanlığı'na mektup yazarak, oğlunun sağlığının bu hale gelmesinde sorumlu olanın kim olduğunu sorduğunu, ancak aylardır cevap gelmediğini ifade ederek, "Oğlumu vatan toprağını koruması için gönderdim. Şehit olsaydı al bayrağa sarılı evine gelecekti. Ama şimdi hastalanıyor, ölmek üzereyken kulağı duymuyor diye eve gönderiliyor. Oğlumu vatan için Genelkurmay'a emanet ettim. Emanete böyle mi sahip çıkılır. İçim kan ağlıyor, oğlum gün geçtikçe eriyor." diye konuştu.

Sedat Sağır'ı ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili Hilmi Güler, Sedat Sağır'ın tedavisinin yapılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Güler, şunları ifade etti:

"Hastalığını öğrenir öğrenmez hemen tedavisi için 19 Mayıs Tıp Fakültesi ile görüştüm. Doktorlarından aldığım bilgiye göre şu anda durumu iyiye gidiyor. Başbakanımız adına tüm tedavisi için maddi ve manevi destek vereceğiz."

Sedat Sağır'ın ailesi ise tedavisi için yapılanlara teşekkür ettiğini ifade ederek, şunları dile getirdi: "Hükümetimizin, unutmayarak hastalığımın tedavisi için yardımcı olduğu için çok mutluyum. İnşallah iyileşerek yeniden yaşama tutunmak istiyorum. Başbakanımız ve milletvekilimizden Allah razı olsun. İnşallah iyileşirsem, ben de evlenmek ve yuva kurmak istiyorum."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA