• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan MHP ve CHP yüklendi
28 Ağustos 2010 Cumartesi 16:56

Erdoğan MHP ve CHP yüklendi

Başbakan Tayyip Erdoğan, kardeşliğin, paylaşmanın merkezi Konyadan herkesin Ramazanın huzur getirmesini dileyerek başladığı konuşmasında, Konyanın tüm ilçelerini sayarak selamladı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, kardeşliğin, paylaşmanın merkezi Konya’dan herkesin Ramazanın huzur getirmesini dileyerek başladığı konuşmasında, Konya’nın tüm ilçelerini sayarak selamladı.
Erdoğan Konuşmasını şöyle sürdürdü;
Konya büyük bir şehir, ulu bir şehir, adaletiyle dünyaya hükmetmiş Selçuklu'nun başşehri, Konevi'nin, Şems-i Tebrizi'nin Mevlana'nın şehridir.
 
Biz Hz. Mevlana'nın diliyle konuşuruz. Şeyh Edibali'nin diliyle konuşuruz.
Biz sizden aldığımız güçle, sizin desteğinizle, hayır duanızla konuştuğumuz her yerde, gittiğimiz her yerde hakkı savunduk, adaleti savunduk. Herkes kulağını tıkasa, herkes gözlerini kapasa, sırtını dönse, biz zulme kayıtsız kalmayız. Biz haksızlık karşısında susmadık, susmayacağız.
Buradan MHP'li CHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Dünya son yüzyılın en büyük ekonomik krizini yaşıyor. Dünyanın her yerinde bankalar battı ama Türkiye'de bir tane bile banka batmadı. MHP-ANAP-DSP hükümeti döneminde küresel bir kriz olmamasına rağmen Türkiye'de 21 banka battı. Bankaları batırmakla kalmadılar. Her 100 liranın 74 lirası borçtu. Biz şimdi onu 45 liraya indirdi. Enflasyon yüzde 30'du, şimdi 7.6... Şu halk oylamasından sonra genel seçime doğru bunların hepsini ayrıntılarıyla açıkmayacağız. Gelişmiş ekonomiler dağılıyor, ama Türkiye ekonomisi büyüyor.
Van'da Bingöl'de nasıl konuşuyorsak İzmir İstanbul'da aynı konuşuruz. Erzurumda Samsun'da başka söylemeyiz. Sadece Türkiye'de değil dünyada da anı dili konuşuruz. Çünkü biz konyada vakti zamanı gelince aziz milletimize vereceğimiz hesabı biliriz. Gittiğimiz konuştuğumuz her yerde hakkı adaleti savunduk.
Herkes gözünü yumsa kulağını tıkasa herkes sırtını dönse biz zülme karşı kayıtsız kalamayız bizim tarihi terbiyemiz bunu gerektirir.
Dünya en büyük ekonomik krizi yaşıyor. Bankalar battı. Türkiye'nin batan bankası yok. CHP ve MHP'ye sesleniyorum. Bu bir seçim değil bu bir halk oylaması. Bunda parti oylanmayacak. Bunlar 21 bankayı batırmadı mı? O zaman dünyada kriz yoktu. Bu kardeşiniz. Türkiye'yi teğet geçecek diyordum inanmıyorlardı. Şimdi ekonomi yönetimi ne diyor. Teğet bile geçmedi diyor. Finans sektörü büyüdü diyor.
Biz bu milletin hizmetkarı olamk için bu yola çıktık. Bankaları batırmakla kalmadılar. Her 100 liranın 74 lirası borçtu. Şimdi bunu 45'e indirdik. Yüz liraya devlet 63 lira faiz veriyordu şimdi 8 lira faiz veriyor. kimin cebinden çıkıyordu. Vatandaşın cebinden çıkıyordu. Değerli kardeşlerim enflasyon yüzde 30 idi şimdi 7,6 kimin cebinde kaldı. Halkımın cebinde kaldı.
Seçim olmadığı için bunların yaptıkları icraatları açıklayacağız. Şimdi seçim olmadığı için bir şey demiyorum. Referandum geçsin bakacağız... Türkiye büyümede dünyada 4. Avrupa'da 1. sıradayız. Bunu ben söylemiyorum resmi rakamlar söylüyor. Bunlar meydanlarda atıp tutuyorlar.

Muhalefetten değişiklik yapmak istediğimiz 26 madde ile ilgili bir şey duydunuz mu.

Ana muhalefet lideri Tuncekliye gidiyor, Genel af çıkarağız diyor, bir defa sen genel af çıkarma yetkisini kim verdi?

Parlamentonun %65 ne sahip ak parti sana bir gıdım su içirmez. Ne çıkarıyorsun ne?

Sen kimden yetki adlını? Bak MHP’li kardeşim kiminle işbirliği yaptığını görüyor musun? Kiminle yola çıkıyorsunuz biliyor musunuz?

Silopi’yle anayasa değişikliği ile ne alakası var, nerden çıkarıyorsun bunu? Genel af çıkaralım diyen zihniyetle , MHP yöneticisi zihniyeti aynıdır.Terörist başına idam etmeyeceği sözü veren sensin Bahçeli sensin.

Konya demokrasi  mücadelemiz de yanımızda mı?

Özgürlükler mücadelemizde Konya yanımızda mı

Üstünler hukukundan hukukun üstünlüğüne evet mi?

Biz MHP bir işbirliği yaptık, başörtülü kızlarız için. 411 oy ile meclisten geçti. O Malum medya başlık attı; 411 el kaosa kalktı.

Hani siz özgürlükçüydünüz. Hani demokrattınız?

Bidon kafalı diyenler, göbeğini kaşıyan diyenler bir araya geldi.

İşte 12 Eylül’de tüm bunlara 73 milyon karşı koyacaktır.

12 Eylül’de hayır cephesi, 13 Eylülde yeni dönemi görecekler. Yeni dönem farklı olacak. Yargıya kendi arka bahçesi olarak bakanlar, yargının benim milletimin ön bahçesi olduğunu görecekler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA