• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: KUDURUYORLAR
22 Aralık 2013 Pazar 13:45

Erdoğan: ''KUDURUYORLAR''

Başbakan Erdoğan Giresun'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan geçtiğimiz hafta yapılan operasyonlar için, "Benim güzel ülkemde kimse ameliyat yapamaz. Herkes haddini bilecek!" dedi.
Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar;
 
Allah bu asil millete taşıyamayacağı bir yükü yüklemesin. Biz istiklale aşık bir milletiz.
 
Eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz o elleri kırarız. Hangi maşayı, hangi haini kullanırsa kullansınlar, bu millet onlara cevap vermesini bilir. Sizin karşısınız da Türkiye Cumhuriyeti var. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye artık ajanların operasyonların yapılacağı bir ülke değil. Onlar 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat'ta kaldı.
 
Benim güzel ülkemde kimse ameliyat yapamaz.
 
Bir haftadır yargıdaki ve emniyetteki bir takım odaklar eliyle Türkiye'de bir komplo ortaya kondu. Yolsuzluk kisvesi altında Türkiye'de komplo kuruluyor. Bizim yolsuzluk konusundaki tavrımız bellidir. Bir takım medya grubunun attıkları manşetlere, yaptıkları montajlara sakın inanmayınız. Biz gelmeden önce bu ülkede faiz ile borçlanma oranı %63 idi. Alın terimiz faize gidiyordu. Bütçemizin neredeyse yarısı faiz ödemesine gidiyordu. Biz faiz oranlarını %4.5 gibi bir rakama indirdik. Gezi olaylarından sonra bu faiz oranı artmaya arttı. Şimdi ise devletin ödediği faiz oranı %13'lere geriledi.
 
Şuanda yaptığımız yatırımları faizden artan paralarla yapıyoruz. Enflasyon %30'du şimdi buralara düşürdük. Bu aradaki fark vatandaşın cebinde kaldı. Göreve geldiğimizde Milli Gelir'imiz 230 milyar dolardı. Şimde ise 800 milyar doları aşıyor. Bunlarda göz var ama görmüyor. Kulak var ama duymuyor. Ağır var iftira atıyor.
 
Önceden evinde engelliye bakana ücret vermek diye birşey var mıydı? İşte biz bunları yaptığımız için yolsuzluk damgasını yiyoruz. Biz CHP'nin Genel Müdürü, SGK Müdürü iken ilaç bulamıyorduk ilaç! Şimdi bunlar rahatsız oluyorlar. Biz sadece faizden 642 Milyar Lira kazandırdık.
 
Faiz lobisi de kuduruyor.
 
Biz babamızın oğlu dahi olsa devletin malını çalıyorsa hesabını sorarız.
 
Bir yıldır Giresun'a şehit geliyor mu? Gelmemesinden rahatsız olanlar var.
 
İşte geçen hafta kurulan tuzak budur.
 
Ne yazık ki Türkiye içindeki taşeronlar da bu tuzağa maşa oldu.
 
Bir polis operasyona da gitse elinde bir tespih ile bacak bacak üstüne oturamaz bu Türk polisine yakışmaz.
 
İster yargı da ister yürütme de olsun bu yanlışı yapanlar cezalarını çekeceklerdir.
 
Benim Bakan'larımı lekelemek isteyenlerin tuzaklarını benim halkım bozacaktır.
 
CHP yolsuzluk istiyorsa kendine baksın.
 
Mesele yeni Türkiye meselesi onun üzerinden hep beraber geleceğiz. Bir ayrı konu ise ben sizden çözüm sürecine çok daha fazla destek bekliyoruz. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve berabere olacağız. Sadece Giresun'da değil, 81 vilayette huzur var. Türkiye'de 30 yılda çok büyük paralar kaybetti. Biz bu yola kefen giyip çıktı. Bizim Allah'a verilecek bir hesabımız var. Çözüm süreci bu nokta da çok büyük önem arz ediyor. Terörde silah tüccarları, faiz lobisi ve kan lobisi kazanıyordu. Biz çözüm süreciyle bunların hepsini elimizin tersiyle ittik. Geçen hafta kurulan tuzağın amacı çözüm sürecini baltalamak.
 
Bu oyunu beraber bozacağız.
 
Biz sizin hükümetiniz olarak devletin içine sızanlara mücadele vermeye devam edeceğiz. Kimin kimle hareket ettiğine dikkat edin. Hani gazetelerin aynı manşetleri attığına dikkat edin. Hani TV'lerin aynı yayını verdiğine devam edin. Tıpkı darbe dönemlerinde olduğu gibi ip gibi bir sıraya dizildi. Uluslararası güçleri kullanarak benim milletimi aciz etmeye çalışıyorlar.
 
Dindar kisvesi altında benim bu ülkemi taşeronluk yaparak bozmaya çalışıyorlar.
 
Biz kasetlerle yürümüyoruz. Bize önce Allah yeter. Sonra millet yeter. Biz milletin duasıyla buralara geldik. Milletin duasıyla gideceğiz. Sizin iradenize el uzatmaya çalışıyorlar. O kirli eller kırılacaklar. Kapı kapı dolaşıp yapılanları anlatacağız. Onlar ise sadece iftara anlatacaklar. 30 Mart çok önemli. 30 Mart'ta demokrasi kazanacak. 30 Mart'ta bir kez daha milletin dediği olacak.
 
Medyada ülkeye karşı eylem yapılıyor. Bunlara inanmayın.
 
Lütfen kimin kimle birlik olduğuna dikkat edin. İçinizdeki fitnecilere karşı dikkatli olun. Biz Allah'ın izniyle bu komployu da aşacağız. Yeter ki 76 milyon kardeş olalım. Kardeş olalım derken kardeşine kurşun sıkanlardan olmayalım. 30 Mart'ta öyle bir cevap verin ki karanlık odaklar sizi duysun.
 
Giresun'a 11 yılda 6 katrilyon yatırım kazandırdık. Yatırımlarda emeği geçen herkes teşekkür ediyorum. Yatırımların Giresun'a hayırlı olmasını diliyorum.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA