• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Konyaya geliyor
14 Aralık 2010 Salı 10:48

Erdoğan Konya'ya geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şeb-i Arus törenlerine katılmak üzere cuma günü Konya'ya gelecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan'ın Konya programı..
Tahir Akyürek'in basın toplantısından satır başları:

"Şeb-i Arus haftasındayız. Konya hareketli günler yaşıyor. Hergün çoksayıda mifarimizi Konyalıllar olarak ağırlıyoruz. Bu yıl Şeb-i Arustörenlerimiz büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşiyor. Bu vesile iletörenlerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Şeb-iArus yeryüzündeki en önemli kültürel etkinliklerden biridir. UNESCO'nınsomut olmayan kültürel miraslar listesinde birinci sırada yer alankültürel değer sema ve mevleviliktir.

Şeb-i Arus törenlerinde birde artık gelenek oldu. Bizim görevebaşladığımız 2004 yılından buyana bu 7. vuslat etkinlikleri... Bu yıldan itibaren her yıl Sayın Başbakanımız Şeb-i Arus törenlerinde bizlerlebirlikte oldu. Belediyemizin çalışmalarının açılışını yaptı.

Sayın Başbakanımız cuma günü Konyalılarla buluşacak.

Cuma namazından sonra Bosna Hersek Mahallesi'ndeki Gençlik Merkeziönünde toplu açılış programına iştirak edecek. Mobilyacılar Hızlı TrenKöprüsü, Gençlik Merkezi, Selçuk Üniversitesi Köprülü Kavşağı, yayaköprüleri, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi binası ile Ahmet KeleşoğluEğitim Fakültesi binasının açılışını yapacak. Ayrıca Milli EğitimBakanlığı tarafından yaptırılan bazı okulların da açılışınıgerçekleştirecek. Özel sektörü ait bir otelde aynı gün sayınbaşbakanımız tarafından açılacak. Son olarak da Şeb-i Arus törenlerinekatılacak.

17 Aralık cuma günü saat 13:30'da Gençlik Merkezi önüne bütün halkımızıdavet ediyoruz. O gün gereken ulaşım kolaylıkları sağlanacak. Şehrimizin her bölgesinden hemşehrilerimizi sayın başbakanımızla açılışta buluşmak üzere davet ediyorum.

2010 Şeb-i Arus törenlerinin bir başka önemi ise, şehrimizi ve OrtaAnadolu'yu yakından ilgilendiren hızlı trenin deneme seferlerininbaşlıyor olmasıdır. Bununla ilgili Ulaştırma Bakanlığımız gerekenaçıklamayı yapacaktır. Şehrimiz adına Sayın Başbakanımıza çok teşekkürediyorum. Türkiye'de İstanbul-Ankara hattından sonraki ilk hatAnkara-Konya hattı olacak. Konya geleceği için çok önemli bir gelişme... Ankara ve İstanbul ile daha da yakınlaşmış olacağız.

Mavi Tünel projesinde ise 2011 Şeb-i Arus'ta su Konya Ovası'naakıtılacak. Konya Şeb-i Arus bereketini yıllardır yaşıyor. Yaşamaya dadevam edecek." 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA