• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, kongrede konuşuyor
03 Ekim 2009 Cumartesi 13:06

Erdoğan, kongrede konuşuyor

AK Parti'nin 3. Olağan Kongresi, Divan Başkanlığı'na Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın seçilmesiyle çalışmalarına başladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, AK Parti'nin 3. Olağan Büyük Kongresi'nin yapıldığı ASKİ Spor Salonu'na geldi. Erdoğan, girişte bekleyen partililere seslendi. Arınç, Divan Başkanı seçildi.

Erdoğan, kongre salonuna girmeden önce, bahçedeki partililerin sevgi gösterisi ile karşılandı. Kısa bir selamlama konuşması yapan Erdoğan, ''Sizleri selamlamadan içeri girmek istemedim. 8.5 yıl önce önce bu yola çıktığımızda, bugün geldiğimiz noktaya geldiğimizde 8.5 yıl önce Türkiye neredeydi, bugün nerede, yarın inşallah AK Parti iktidarıyla çok farklı yerde olacak. Yere sağlam basıyoruz...'' dedi.

Erdoğan, konuşmasından önce halk oyunları ekibinden bir oyuncunun verdiği Türk bayrağını öperek aldı.

Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile kongre salonuna girdi. Erdoğan ve eşi, salonu dolaşarak partilileri selamladı.

Bu sırada salonda, yurdun değişik yörelerine ait halk oyunları ekipleri de gösteri sundular.

Öte yandan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi'ne mesaj göndererek, başarı diledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kongreye gönderdiği mesajda, AK Parti Kongresi'nin hayırlı olmasını dileyerek, başarı temennilerini iletti.

AK Parti ile CDU arasındaki dostane ilişkilerin kendisi için büyük önem arz ettiğini ifade eden Başbakan Merkel, mesajında ''başarılı bir kongre geçirmenizi ve AK Parti'nin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum'' dedi.

Kongreye ayrıca Ukrayna Başbakanı Yulia Timoşenko da bir kutlama mesajı gönderdi.

Kongreye, KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu'nun yanı sıra aralarında DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Avrupa'daki bazı Alevi örgütlerinin temsilcileri ile yabancı misyon temsilcileri de konuk olarak katılıyorlar.

Başbakan 'ın Konuşması:

Üsküdar'da smylediğimniz gibi bu şarkı burada bitmez. Bu şarkı orada bitmedi. O şarkı kardeşlik türküsüne dönüştüç Oşarkı tüm Türkiye'yi sardı. Oşarkı gönülleri yürekleri birleştirdi. O çoşku burada aşk oldu sevda oldu...Bu şarkıyı söyleyen bütün partililerimi selamlıyorum. Türkiye'nin 81 vilayetini buradan selamlıyorum. Gençleri selamlıyorum. Sizleri selamlıyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 3. Olağabn kongrenin tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

Konuşmamın hemen başında bu harekete emek vermiş tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yürüyüşümüz içerisinde hayatını kaybetmiş kardeşlerimizi hayırla yad ediyorum.

Bugün bu salonda Anadolu var trakya var Türkiye'nin 7 salomnu var. Bugun burada yeşilırmak'ın Sakarya'nın, Murat'ın Gediz'in Menders'in sesi var... Ağrının, Kaçkar'ın Munzur'un Aladağlar'ın yüceliği alicenaplığı var. Türkiye'nin tüm sesleri işte bugün bu salonda. Bizi var eden bütün renkler bu arada....

Sevgili kardeşlerim şurası çok önemli biz birlikte türkiye'yiz....Bu partiye milletin hukukunu ayaklar altına alan çeteler sirayet edemez... Üzerimizdeki yük milletin emanetidir. Biz bu emanete halel getirmeyeceğiz... İktidarda iken bunu düşürmek isteyenler oldu. Bizi yoldan alıkoymak isteyenler oldu... Hiçbirine boyun eğmedik prim vermedik dik durduk. Ak Parti'nin aklığına gölge düşürmedik. Artık bu türlü işlere girişenler karşısında milleti bulurlar... Hükümet politikalarının kirli ilişkilerle şekilleneceğine inananlar karşılarında hukuku milleti Ak Parti iktidarını bulurlar...

Ak Parti Türkiye'yi Atatürk'ün hedeflediği muassır medeniyetler seviyesine çıkarmayı hedeflemiştir ve bu uğurda çalışmaya devam edeceğiz...

Bu ülkede iktidarlar 2 yılda heyecanını kaybetti yıprandı ve yolsuzluklar yapar hale geldi. Siyaset rantın aracına dönüştü. Siyasetin amacını iktidarın imkanlarını kullanmak olduğu zannedenlere biz şunu söyledik. Biz millete efendi olmaya değil. hizmetkar olmaya geliyoruyz dedik..Çünkü biz her şeyin temeli insandır dedik ve amacını siyasetin yeniden belirledik. Artık siyasetin amacı partilerin geleceğini korumak değildir. Artık tüm sistemin bir siyasi anlayış değişti.

İdealleri olmayan bir siyaset siyaset olamaz. Ak Parti insan odaklı siyasetin merkezidir. Önce insan sonra devlet.Devlet millet kaynaşmasının hayreti içerisinde olduk. Devlet millet kaynaşması önemli hedeflerimiz arasında kaldı. Ak Parti 'de yozlaşma bekleyen beyhude beklerler... Ak Parti'de yorgunluk bekleyenlşer beyhude beklerler... Meyve veren ağaç taşlanır...

7 yılda türlü iftiralara asılsız ithamlara maruz kaldık. Bize hile yapanlar tuzak kuranlar kendileri düştü. Ak Parti alışılmışlığı alışkanlıklarıo tersine çevirdi. Hak ve hukuktan uzaklaşmadan Türkiye'nin menfaatlerini koruyarak nasıl ayakta kalacağını gösterdi .Buradan bu coşkulu salondan tüm kardeşlerime bir kez daha sesleniyıorum. Bizim yolumuz uzun, ırak, meşakkatli, zahmetli

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA