• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan kasetin adresini verdi
21 Mayıs 2010 Cuma 11:54

Erdoğan kasetin adresini verdi

Kendisini referans gösteren kriminal uzmanını yalanlayan Erdoğan, Baykal'ın kasetinin adresini verdi.
Başbakan Erdoğan, Ak Parti İl Başkanları toplantısında Deniz Baykal kasedinin adresini verdi..

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle.

Pazartesi günü yaşanan bir facia ile karşı karşıya kaldık. Zonguldak'taki maden ocağında acı olayla sarsıldık. Büyük bir acı içerisindeyiz. İki kardeşimizin göçük altında ya da göçük arkasında kaldığını düşünüyoruz. Onları da çıkarmak için yoğun çaba sarfediyoruz.

Maden kazasında yaşamını yitiren işçilerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Burada bir hissiyatımı paylaşmak istiyorum. Daha önce bazı olaylarda olduğu gibi Zonguldak'ta da acılar üzerinde siyaset yapılmaya çalışıldı.

Dünyanın hiç bir yerinde madencilik kazası yüzde yüz önlenememiştir. Bu altını çizerek söylüyorum madenciliğin kaderidir. Bu işin kaderinde fıtratında bu var.

Yazarlar köşe yazarları ahkam kesiyor. Kadere inanmıyorsan ben sana ne yapayım. Bunu ben seninle tartışacak değilim. Git Diyanet İşleri Başkanı ile tartış.

Daha dün aşiyan mezarlığında yaşanan olay. Bu işin kaderinde bu var bu işin fıtratında bu var. Şimdi bunun üzerinde spekülasyon mu yapacağız?

Neymiş bu iş taşerona verilmiş? Beş yıldır o şirket bu işi yapıyor. Geçmişte 200 küsür işçinin öldüğü zaman o zaman da mı taşerondaydı. O zaman da TTK yapıyordu bu işi...Orada hayatını kaybedenler arasında maden mühendisleri de var. Buna ne diyecek siniz? Taşeron eleştirisi doğru bir eleştiri değil.

Dün de benzer bir provokasyon karşı karşıya kaldık. Protestoda bulunan zanlının bölge insanı olmadığı ortaya çıktı. Bunlarda bu ülkenin kaderi sanıyorum.

ULUSAL KRİMİNAL BÜROSU TEPKİSİ

Dün ayrıca bir kriminal uzmanı mı neymiş. Çıktı benimle ilgili bir şeyler anlatıyor. Ben hiç hatırlamıyorum. Hiç bir resmi yanı yok. Bu ülkenin resmi kriminal kurumları var. TÜBİTAK, Adli Tıp... Kasetle ilgili inceleme yapılmak istenirse bu kurumlarda yapılmalı... Bu kurumlar akredite kuruluşlardır.

Ailevi meseleleler siyasetin çok ötesinde.. Bu milletin değerleri var.

KILIÇDAROĞLU BİZİ TAKLİT EDİYOR

Zaman zaman bizim ailelerimiz üzerinden de saldırılar yöneltildi. Biz gelecek nesillere seviyeli bir siyaset güzel bir üslup bırakma arzusundayız.

Şimdi bizim bu anlayışımızı taklit etme yolunda olanlar var. Şimdi yola çıkanlar bizim argümanlarımızı kendisine rehber ediniyor. Bunlar taklit edilemez yaşanır. Biz siyaset argümanlarını bu ülkeye biz getirdik.

Başkalarının mahremini siyaset malzemesi yapanlar aynı şekilde kendi mahremlerini siyaset yapmakta o kadar çirkindir.

Suskunluğumuz edebimizdendir. CHP'nin eski lideri sadece ithamla kalmadı partimizi suçladı iftiralarını sıraladı.

Dün o kriptoloji uzmanı bu devlet eliyle yapılmış bir şey olamaz diyor. Kendi kendileri ile çelişiyorlar.

Ne diyor. Başbakan bu işi ortaya çıkarmalıdır diyor. Ben senin memurun muyum? Bu işin yargı organları var. Olay yargıya intikal etti. Ankara Cumhuriye Başsavcısı olaya el koydu süreç başladı. Bize düşen süreci takip etmek. Sorumlu isteyenler Ak Parti'ye değil önce kendilerine baksınlar.

Bu işi yapanlar avukatlıklarını yaptıkları mafyaların çetelerin içine baksınlar. Bu işin merkez üssünü sırtlarını dayadıkları karanlık örgütlerin içinde arasınlar. Karanlık işlerin belden altından vurmanın bizim kitabımızda yeri yok.

Timsahın gözyaşlarına iyi baksınlar. Her şey açık ortada... Sağa sola gitmeye gerek yok.

Sezar "sen de mi" sözünü söylediği zaman "işte şimdi yıkıldım" diyor ya... Sezar gibi yıkılanlar kendi yakınlarına baksınlar... Ak Parti bu tür oyunlara ne ahlaken ne hukuken ne de siyaseten tenezzül etmez. Yıllarca beraber yürüyüp ayak oyunlarıyla kendilerini engelleyenlere baksınlar. Önce içlerindeki kendi Brütüs'lerine baksınlar.

İlk günden beri çok ciddi bir muhalefet sıkıntısı yaşadık. Aka kara diyen siyasetleri Türkiye'ye kaybettirdi. Çetelere statükoya kulak verdiler. Benim olsun mantığıyla ülkeye millete sırtlarını döndüler.

Bugün anamuhalefete partisindeki değişimin dürüst bir siyaset anlayışına dönüşmesini en çok biz istiyoruz. Çözüm üretmedikten sonra kimse benim milletimi anlatamaz. Muhalefet milletle barışmalı... Önce aynaya bak. Bunların hepsi ortaya çıkar. Bu ülkede yoksullukla yolsuzlukla yasaklarla en çok mücadele eden parti bellidir.

Onbi kilometreyi aşan duble yolu, 143 bin dersliği bunlar yedi yıla sığdıramaz. Eğitime verilen derslik, burslar yolsuzluğun olmamasındadır. Küresel ekonomik krize rağmen ülke gümbür gümbür yoluna devam ediyorsa, IMF ile stand-by anlaşması bir kenara konulmuşsa bu yolsuzlukların olmamasındandır.

Düne kadar bu malum kadronun içinde olanlar statüko ile beslenenler yollarını düzeltirler... Umuyoruz ki gerginlik siyasetinden beslenmeye devam etmezler. 

1940 model siyasetten vazgeçip statükoyu sırtlarını dayamaktan vazgeçmelerini umuyoruz. Sen ne yapacaksın onu anlat. Durum budur deme ne yapabileceğini anlatt ki milletin takdirine mazhar olasın.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA