• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan; İmkanları olsa yolları rulo yapacaklar
13 Haziran 2010 Pazar 16:44

Erdoğan; İmkanları olsa yolları rulo yapacaklar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İmkanları olsa 11 bin 400 kilometre bölünmüş yolu rulo yapacaklar koltuklarının
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İmkanları olsa 11 bin 400 kilometre bölünmüş yolu rulo yapacaklar koltuklarının altına alıp Anayasa Mahkemesine götürecekler. Çünkü bunların Türkiye'ye hizmet diye bir derdi yok" dedi.

Erdoğan, partisinin Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
7,5 yılda Türkiye'ye her alanda büyük başarılar, büyük sevinçler yaşattıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:
"Önümüze sürekli engeller çıktı ama biz aldırmadık. Çünkü onları aşmakta kararlıydık. Çetelerle yolumuzu kesmek istediler, mafyayla yolumuzu kesmek istediler, tahriklerle, provokasyonlarla önümüzü kesmek istediler. Mücadele ettik. Çirkin oyunlarla, kirli senaryolarla, hukuku zorlayarak bize engel olmak istediler. Hiçbirine eyvallah demedik. Yurt içinde, yurt dışında kara propagandayla, asılsız ithamlarla üzerimize geldiler. Hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Allah'tan başka kimseye bizim can borcumuz yok. Sadece Allahımıza var. Bu yola böyle devam edeceğiz."

MUSEVİLERE DE FİLİSTİNLİLERE DE SAHİP ÇIKTIK
Ankara'ya mahkum bir siyaseti icra etmek için iktidar olmadıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
''Zira biz, yaratılanı yaratandan ötürü sevdik. 500 yıl önce nasıl İspanya'dan kovulan Musevilere sahip çıktıysa bizim dedelerimiz, bugün de biz Filistin'de biz, oradaki kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Olay bu. Onu yaparken niçin yapıyorsunuz?' demedi kimse. Batılıların Musevileri kovduğu zaman da bizim ecdadımız Musevilere sahip çıktı. Şimdi ne diyor o Musevilerin geride kalan varisleri biliyor musunuz? 'İkide bir bize 'bunu çaktırmayın' diyorlar. Biz size tarih dersi veriyoruz. Çaktırmıyoruz. Olay bu...''

SADECE VE SADECE BARIŞ İSTİYORUZ
Başbakan Erdoğan, dün Gürcistan, Irak, Darfur için nasıl seslerini yükseltilerse, bugün de Filistin için aynısını yaptıklarını belirterek, Türkiye'nin Haiti'deki depreme, Şili'deki felakete nasıl seferber oldularsa, bugün de Gazze için seferber olduklarını, ''Gazze için yüreklerini ortaya koyduklarını'' dile getirdi.
''Bizim tarihimiz, bizim medeniyetimiz, muhtaçlara mazlumlara, mağdurlara her türlü yardımın örnekleriyle doludur'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:
"Endülüs'ten, Hint Yarımadasına kadar, Sumatra'dan Afrika'nın derinliklerine kadar, sesimizin, sözümüzün ulaştığı her yere bir barış ulaştırmanın mücadelesi içinde olduk. Bugün de o anlayışla hareket ediyor, yer yüzsünde sadece ve sadece barış istiyoruz, başka bir şey değil... 
Herkes Gazze'ye sırtını dönebilir. Ama Türkiye dönemez. Herkes Filistin'i kendi kaderine terk edebilir ama Türkiye terk edemez. Herkes Orta Doğu'daki yangına, katliamlara sessiz, tepkisiz kalabilir ama biz kalamayız. Eğer kalırsak, eğer yaşananlara göz yumarsak, eğer çocukların katledilmesine herkes gibi seyirci kalırsak o zaman ben Rize'ye gelemem. Rize'li kardeşlerimizin önüne anlımız ak çıkamayız, aziz hemşehrilerimize hesap veremeyiz."

ŞEHİTLER DUA BEKLER SLOGAN DEĞİL
Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 
''Tüm bu sorunlardan nemalanalar var. Tüm bu sorunları istismar ederek kendisine varlık zemini oluşturanlar var. Statükodan beslenenler var. Nifak tohumlarından rant elde edenler var. Şehit cenazelerini istismar ederek oy toplama gayreti içinde olanlar var.  
Şehitler musalla taşında sadece dua bekler, slogan değil. Cenaze namazları slogan atma yeri değildir. Önce bunu onların liderlerine hatırlatıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığına bir müracaat edin de size cenaze namazlarının edebini, adabını bir öğretsinler. Siyasi işaretlerin yapıldığı yer de değildir. Şehitler dua bekler ama bu idrakin içerisinde olmayanlara biz ne diyelim? Bunların hepsini kendileri için siyasi bir rant aracına dönüştürmek istiyorlar. Bunlar bayrağımızı da şehitlerimizi de istismar ediyorlar. Türkiye'nin değişimine, dönüşümüne, büyümesine, kalkınmasına da onlar karşı çıkıyorlar, onlar engel çıkarıyor. 
İmkanları olsa 11 bin 400 kilometre bölünmüş yolu rulo yapacaklar koltuklarının altına alıp Anayasa Mahkemesine götürecekler. İmkanları olsa 430 bin TOKİ konutunun altına teker takıp onu da Anayasa Mahkemesine taşıyacaklar. Eğer mümkün olsa karar çıkartıp 143 bin dersliğin, 70 yeni üniversitenin kapısına da kilit vuracaklar. Çünkü bunların Türkiye'ye hizmet diye bir derdi yok.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA