• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: İmanımız bunu gerektiriyor
22 Nisan 2014 Salı 13:04

Erdoğan: İmanımız bunu gerektiriyor

Mısır'daki idamlara dünyanın sessiz kalmasına tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "bizim sesimiz neden mi çıkıyor ? Bizim ciğerimiz yanıyor. İmanımız bunu gerektiriyor" dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
 
Haftasonu Marmaray'a paralel olarak araç geçişine imkan sağlayan Avrasya Projesinin çalışmalarını başlattık. 1 milyar 250 milyon dolara mal olacak Avrasya Projesi ile şu anda 100 dakikada alınan yol 15 dakikada alınacak.
 
Ekonomik gelişmeler
 
Geçtiğimiz mayıs ayında Borsa İstanbul 93 Bin puanın üstüne çıkarak rekor kırmıştı. İçeride ve dışardaki tüm ihanet girişimlerine rağmen ekonomimiz dimdik ayakta kaldı %4 büyüme kaydetti. 2002'de 230 milyar dolar olan Milli gelirimiz 820 milyar dolara yükseldi. 3 bin 200 dolar olan kişi başına gelir ise 10 bin 800 dolara yükseldi. İş dünyanının tüm faaliyetlerine rağmen Dünya turizmde Türkiye'yi önemli bir destinasyon noktası olarak görüyor. 30 Mart seçimleri demokrasi, dış politika, çözüm süreci için olduğu kadar ekonomi için de bir dönüm noktası oldu. Bugün hala insanları nasıl sokağa dökerim, sokakları nasıl hareketlendiririm diyenlerin çabalarına şahit oluyoruz. 30 Mart'ta millet söyleyeceğini sandıkta söyledi, bu millet sokakta göstericilerle polisin çatışmasını görmek istemiyor. Türkiye'nin yakın tarihindeki karanlık noktalarını aydınlatmak Ak Parti olarak bizim idealimiz oldu. Devlet içerisindeki karanlık çetelerin üzerine biz gittik. Biz ergenekon terör örgütü ile kıyasıyla mücadele ederken CHP ve yandaşları ergenekonun avukatı oldu. 1 Mayıs'a hak ettiği değeri biz verdik.
 
1 Mayıs
 
2008 Yılında 1 Mayıs'ı emek ve dayanışma günü olarak biz tatil ettik. Her zaman emeğin ve emekçinin yanında duran iktidar biz olduk. Sendikalara sesleniyorum herkes yasaların izin verdiği yerlerde kutlamalarını yapar. Bu sene son olarak Kadıköy miting alanı olarak ilan edildi bundan sonra Kadiköy'de de miting yapılmayacak. Tekrar söylüyorum Taksim'den ümidinizi kesin, Yenikapı veya Maltepe'de mitinginizi yapın devletle çatışmaya girmeyin. Taksim ısrarına biz hiç kimse kusura bakmasın iyi niyetle bakmayız. Taksim'deki anıta çelenk bırakmak isteyen çelenk bırakabilir daha sonra metro ile Yenikapı'ya geçebilir. Gerekirse toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapabiliriz. 30 Mart seçimlerinin hemen ardından sokakları hareketlendirmeye çalışanlara fırsat tanımayacağımızı herkes bilmelidir.
 
23 Nisan
 
23 Nisan Çocuk Bayramının ülkemize ve dünya çocuklarıBu çatının altında kendi geçmişini inkar edenler var, Suriye'ye, Mısır'a Myanmar'a uzanan elimizi görmek istemeyenler var için hayırlara vesile olmasını dilerim. Birinci meclisi kuranlara rahmet ve şükran dileklerimi iletiyorum. Tüm etnik unsurlar birinci mecliste, kurucu mecliste esas unsur olarak yer aldılar. Bu çatının altında kendi geçmişini inkar edenler var, Suriye'ye, Mısır'a Myanmar'a uzanan elimizi görmek istemeyenler var. Bizim tevarüs ettiğimiz bir miras var. Biz Devleti Osmaniye'nin üzerine mirasını bıraktığı bir milletiz. Zulmün olduğu yere gitmek bizim tarihi görevimiz olduğu gibi inancımızın da gereğidir. Biz Suriye'den gelenlere kapımızı açarız, onları barındırırız CHP'nin anlayışında bu yok, onlar sürekli zalimin yanındalar. Bizim Ak Parti olarak yeni Türkiye anlayışımız 23 Nisan 1920'deki meclisin anlayışıyla birebir aynıdır. Hiç bir zümrenin diğer bir zümreye üstünlüğü yoktur. Türkiye'nin geleceğini tayin hususunda dağdaki çoban da üniversitedeki profesör de eşittir. 77 Milyon her bir ferdinin kendini bu ülkenin asıl sahibi olarak hissetmesinin, başı dimdik ayakta durmasının hayalini kuruyorum. Türkiye parası olanın düdüğü çalacağı, medyası olanın rotayı çizeceği bir ülke değildir. Azınlığın çoğunluğa tahakküm ettiği günler bir daha geriye dönmemek üzere mazi olmuştur. Ak Parti olarak 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için istişarelerimiz devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde nihai kararı millet verecek, MHP genel başkanı bunu anlamıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA