• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Hollandea tepki gösterdi
12 Ocak 2013 Cumartesi 13:14

Erdoğan Hollande'a tepki gösterdi

Başbakan Erdoğan, Paris'te öldürülen üç kadın teröristle düzenli olarak görüştüğünü belirten Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a tepki göstererek, "AB tarafından terör kabul edilen bu örgütün...
Başbakan Erdoğan, Paris'te öldürülen üç kadın teröristle düzenli olarak görüştüğünü belirten Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a tepki göstererek, "AB tarafından terör kabul edilen bu örgütün mensuplarıyla ve kırmızı bültenle aranan birileriyle siz nasıl düzenli olarak görüşürsünüz." dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ASKON Genel Kurulunda konuştu.
Gabon, Senegal ve Nijer'de büyük bir samimiyetle karşılandık diyen Başbakan Erdoğan, "Aziz milletin bir ferdi olmaktan Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olmaktan iftihar ettim." diye konuştu.
Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sömürgeciler Afrika kıtasına geliyor. Büyük bir hırs, açgözlülük ve tatminsizlik içinde ne bulurlarsa acımasızca alıp götürüyorlar. Çok büyük acılar ve dramlar yaşanıyor. Altını boşaltmakla yemiyor üzerinde yaşayan insanları da köleleştirmek suretiyle gemilere yükleyerek ülkelerine götürüyorlar.
1915'te Senegalleri gemilere doldurdular Çanakkale'de bize karşı savaşmaya getirdiler. Ezan sesini duyduklarında Müslümanlarla savaştıklarını anlıyorlar. İngiliz ve Fransız silahlarını imha etmeye ediyorlar.
Biz bugün Afrika'ya ecdadımız gibi bakıyoruz. Elmas ve altın madenleri olarak değil, dostluklar ve kardeşlikler ülkesi olarak görüyoruz.
Kanal İstanbul projesi tamamlanmak üzere, yakında ihaleye çıkarıp bu projeyi de hayata geçireceğiz.
Terör hiçbir zaman hedefine ulaşamadı, ulaşması da mümkün değil. Terör kürt kardeşime acıdan başka bir şey vermedi.
Son 10 yılda terör meselesini çözmek için çok çaba sarffettik. Biz samimiyetle terörle mücadeleyi sürdüreceğiz. Er ya da geç bu sıkıntıyı aşacağız.
Terör örgütünün kurucuları arasında yer alan Paris'te suikast düzenlenerek öldürülen kırmızı bültenle arananlar var aralarında. Fransa devlet başkanının düzenli görüşmelerinin oluyordu demesi şecaat arz ederken sirkatin söylemek. AB tarafından terör kabul edilen bu örgütün mensuplarıyla ve kırmızı bültenle aranan birileriyle siz nasıl düzenli olarak görüşürsünüz.
Fransa, bu olayı derhal aydınlatmalıdır. Ayrıca, Fransa Devlet Başkanı bu terör örgütü mensuplarıyla neden görüştüğünü, ne görüştüğünü, hangi tasarım dahilinde bu teröristlerle iletişim halinde olduğunu da derhal Fransız, Türkiye ve dünya kamuoyuna açıklamalıdır.
Örgüt içinde nice genç, çocuk, kurşuna dizildi. Sakine Cansız'ın nişanlısı da öldürülmüştü."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA