• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Bunların inine gireceğiz çıkaracağız
01 Mart 2014 Cumartesi 14:43

Erdoğan: Bunların inine gireceğiz çıkaracağız

Başbakan Erdoğan, "Bunların inine gireceğiz, çıkaracağız oralardan.Ulusal güvenliğimizi tehdit edenlere karşı bizim koruma görevimiz var" dedi.

Kırklareli mağdur ihmal edilmiş. CHP'nin anlayışında belediyeciliği bulamazsınız.

CHP kaset siyaseti, MHP hakaret siyaseti, BDP gerilim siyaseti, AK Parti eser siyaseti yapar, farkımız bu.

Modern yaşamın yolu AK Parti iktidarından geçer. 12 yıl boyunca biz iş onlar laf ürettiler Biz Türkiye'yi büyüttük onlar engellemenin gayreti içerisinde oldular.

HSYK düzenlemesi

Bir düzenleme resmi gazetede yayımlanmadan Anayasa Mahkemesine gönderilemez. CHP kalkmış Resmi Gazete'de yayımlanmadan Anayasa Mahkemesine müracaat etti.

Aynı şekilde Anayasa Mahkemesi başvuruları reddetti Onun için biz diyoruz ki bu işin yolu milletten geçer.

CHP'nin Genel Müdürü o koltuğa oturalı 4 yıl oldu. Şu ana kadar 1 kez doğru laf etti. Diyor ki, "Yalancıdan başbakan olmaz." İnanın 4 boyunca söylediği tek doğru cümle bu. Onun için bu genel müdür Başbakan olamıyor ve olamayacak. Bu yüzden CHP iktidara gelemiyor. Hiçbir zaman da gelemeyecek. Kasetle gelen kasetle gider. Milletin oyuyla gelen de milletin oyuyla gider. Bu böyledir.

CHP şu anda Pensilvanya'daki zat tarafından idare ediliyor, akıl veriliyor, yol gösteriliyor, kukla gibi oynatılıyor.

Bunların inine gireceğiz çıkaracağız

1995'te Savaş Ay, Pensilvanya'daki zatla o zaman Türkiye'deyken röportaj yapıyor. O zat ne diyor biliyor musunuz; 'Cebrail bile gelse, Türkiye bir parti kursa, onun partisini bile desteklemem' diyor. Neden? Siyayetten uzakmış, siyasetle ilgisi yokmuş. Sonra da maalesef bu saygıdan uzak ifadeyi, 40 dereden 40 türlü su getirerek tevil etmeye çalıştılar. Cebrail parti kursa desteklemem diyen zat CHP'yi destekliyor. Bunların televizyonunda Peygamber Efendimiz ile alakalı Miraç'tan indirip kamyonete bindirme olayı var. Cebrail bile gelse Türkiye'de partisini desteklemem diyen zat şuanda Türkiye'yi karıştırıyor.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumhurbaşkanımızı, beni, meclis başkanımızı, Genelkurmay Başkanımızı dinlemişler ama şimdi açıklamıyorlar. Ama bunların inine gireceğiz çıkaracağız. Verdiğiniz ulusal güvenlik görevini yerine getireceğiz.

Daha önce açıklamıştım ya, bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan. Çıkaracağız. Çünkü bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı bizim koruma görevimiz var.

Böyle bir ihanet, böyle bir alçaklık olabilir mi? Türkiye'nin son derece mahrem, son derece gizli, stratejik görüşmelerini dinlemiş ve bunları da birilerine servis etmişler.

Yargı içinde bu paralel örgüt, kendi mensuplarıyla bir yapı oluşturmuş. Emniyet içinde aynı şekilde bir yapı oluşturmuş. Örgütlü biçimde, planlı biçimde yargıyı ve Emniyeti töhmet altında bırakacak işler yaptılar.

Biz, HSYK'nın yasasını işte bu paralel yapının baskısından kurtarmak için adalette hem bağımsızlığı hem tarafsızlığı sağlamak için yeniden düzenledik. İnternet yasasını sadece bu dinlemeleri ortadan kaldırabilmek için düzenledik ama CHP, paralel yapının hakim ve savcılarına kol kanat geriyor.

Cebimizden 5 kuruş çıkmıyor

Merak ediyorum acaba bu CHP'nin genel müdürü Marmaray'dan geçti mi? Çünkü buna da karşıydılar. 3. havalimanının maliyeti 46 milyar dolar. Cebimizden 5 kuruş çıkmıyor. Konsorsiyum 5 firma. Bu paralel yapı 'yolsuzluk' dedi 'ihanet' dedi, yıpratıyor. Dev havalimanlarınız varsa büyüksünüz. Bir ülke bunlarla efsane haline gelir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA