• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erbakan Hoca; Gelecek yıl iktidarız!
08 Eylül 2010 Çarşamba 02:15

Erbakan Hoca; Gelecek yıl iktidarız!

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ''Milli görüş harekatını başlattınız, 41. sene oluyor
Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ''Milli görüş harekatını başlattınız, 41. sene oluyor, gelecek sene Ramazan'da 42. olacak. Bu ne demek, Konya'nın plakası bu... Gelecek sene Milli Görüş iktidar olacak'' dedi.
     Erbakan, Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi'nin Bayındırlık ve İskan Konya İl Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği iftarda, Konya'nın müstesna bir şehir olduğunu söyledi.
     Müslümanların Anadolu'ya gelip Konya'yı payitaht yaptığını belirten Erbakan, ''Konyamız Mevlanamız'ın şehridir, dostluk, sevgi, hoşgörü, tebliğ ve insanlık bakımından bütün dünyaya örnek bir beldedir'' dedi.
     Erbakan, asırlar boyu Hak'kın harekat noktası olan Konya'nın Milli Görüş'ün de doğduğu yer olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
     ''Bugün bir dönüm noktasındayız, ya ecdadımız gibi milli görüş ile bütün dünyayı kurtaracağız ya da insanlık siyonizmin zulmü altında sürüm sürüm sürünecek. Bu zulümlerden kurtulmak ancak 'Milli Görüş'le mümkündür. Kapitalizm de komünizm gibi yok olup gidecektir. Dünya bir felakete doğru gidiyor. Bunların çözümü adil düzendir, mutlaka Milli Görüş'e dönmeye mecburuz. Milli Görüş harekatını başlattınız, 41. sene oluyor, gelecek sene ramazanda 42. olacak. Bu ne demek, Konya'nın plakası bu... Gelecek sene Milli Görüş iktidar Olacak. Hükümet milli gelirin 10 bin dolara çıktığını söylüyor. Bunun yarısı borç, borcu milli gelir sayıyorlar. AKP ile CHP arasında ne fark var? Aklınızı başınıza alın, ikisi de AB'ye girmek istiyor. Oysa AB Hristiyan medeniyeti, aile hayatı yok, ahlaki değerler yok, insanlar inim inim inliyor, iflas etmiş.''
     Necmettin Erbakan, bütün meselenin gelecek seçimleri kazanmak olduğunu, Milli Görüş camiasının bir yıl içinde seçime canla başla çalışıp hazırlanarak seçimi kazanması gerektiğini ifade etti.
    
     -KAZAN:''KİMSENİN ERBAKAN HOCAMIZI BİR KENARA ATMAYA HAKKI
     YOK''-
    
     Eski Adalet Bakanlarından Şevket Kazan da yaptığı konuşmada, Saadet Partisi (SP) içinde kongre sonrası yaşanan tartışmalara değinerek, gelinen süreci anlattı.
     Yapılan son kongrede Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a ''Sakın ola ki bu kongrede tasfiye intibası uyandıracak bir yola girmeyin'' uyarısında bulunduğunu belirten Kazan, şöyle dedi:
     ''Ama maalesef kongremiz biraz tatsız tuzsuz oldu, kendimizi hala toparlamaya çalışıyoruz ve Allah'ın izniyle toparlayacağız, yeniden yekvücut olacağız. Herkes yeniden yekvücut olma konusunda üzerine düşen görevi yapmaya mecburdur. 'Ben şöyle bir karar aldım, böyle bir karar aldım' diye olmaz. Bu olağanüstü kongre mutlaka yapılacaktır, teşkilatlarlar, kardeşler barışacaktır, hatalar düzeltilecektir. Bu kongre hepimizi üzmüştür, ancak samimi olarak söylüyorum, Erbakan Hocamızı hepimizden fazla üzmüştür. Onun için müsterih olun, en kısa zamanda bu işler düzeltilecektir. Allah'a şükür Erbakan Hocamız başımızda sağdır, Hocamız yolumuzu gösterecektir. Kimsenin Erbakan Hocamızı bir kenara atmaya hakkı yoktur.''
     Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa ise ''Kimse küpe girmeden sirke olmasın, Hocamızın tırnaklarıyla kazıyarak, 7 düvelle mücadele ederek bu noktaya getirdiği hareket için, kerameti kendinden menkul saymasın'' sözlerinin ardından genç partililer ''Hocamıza sadakat şerefimizdir'' sloganları attı.
    
     -ÖZKAFA: ''HOCAMIZA TAM SADAKATE VE BAĞLILIĞA DEVAM
     EDECEĞİZ''-
    
     Milli Görüş'e bilerek, isteyerek ve şuurunda olarak bağlı olduklarını belirten Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Bu hareketi Hocamız 7 düvelin karşı çıkışlarına aldırmadan, imanla ve inançla azimle 1969 yılında Konya'dan başlatmıştır. Konyamız da bu büyük müstesna hareket başladığı için Konya'nın Milli Görüşçüleri olarak, teşkilatlarıyla, belediye başkanlarıyla milletvekillerimizle ve bütün hemşehrilerimizle 7 Eylül ramazan akşamında Konyamız'dan ilan ediyoruz ki; Hocamıza Allah'ın izniyle tam sadakate ve bağlılığa devam edeceğiz, eninde sonunda Hocamızın öncülüğünde hedefimize varacağız.''
     Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA