• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engelli öğrencilere büyük kolaylık
12 Mart 2013 Salı 16:30

Engelli öğrencilere büyük kolaylık

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi, engelli öğrencilerin eğitim yaşamlarını kolaylaştırmak, her alanda destekleyici ve iyi kaynaklarla donatılmış eğitim ortamı sağlayarak...
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi, engelli öğrencilerin eğitim yaşamlarını kolaylaştırmak, her alanda destekleyici ve iyi kaynaklarla donatılmış eğitim ortamı sağlayarak akademik başarı ve eğitimleriyle ilgili sınırları ortadan kaldırmak amacıyla fakültenin engelsizleştirilmesi projesini hayata geçirdi.
Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) standartları kapsamında gerçekleştirilen yatırımlar kapsamında geçtiğimiz eğitim-öğretim yılından bu yana özel gereksinimli öğrenciler için fakültenin A Blok girişi yeniden düzenlenerek tamamen engelsiz hale getirildi. Böylece tramvaydan inen özel gereksinimli bir öğrencinin hiçbir engele takılmadan A Bloktaki sınıflarına kolayca ulaşabilmesine olanak sağlandı. Bunun yanı sıra A ve D Blok zemin katlarına ortopedik engelliler için bay ve bayan olmak üzere 4 adet engelli tuvaleti yapıldı. Ayrıca D Blok girişi yeniden düzenlenerek engelli öğrenciler için dış merdivenlere asansör sistemi yapıldı. Engelli öğrencilerin fakülte katlarına rahatlıkla ulaşabilmeleri için ise bina içine 2 adet engelsiz panaromik asansör inşa edildi. Yatırımların toplam maliyetinin 400 bin TL’yi bulduğu bildirildi.
REKTÖR GÖKBEL YERİNDE İNCELEDİ
Fakültenin engelsizleştirme faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen yatırımları yerinde inceleyen SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Engelli öğrencilerimizin kampüs yaşamlarını kolaylaştırmak ve diğer öğrencilerle eşit şartlarda eğitim almalarına imkan tanıma konusunda üniversitemiz ayrı bir duyarlılık ve hassasiyet göstermektedir. Bu kapsamda yapılan yatırımları destekliyor ve özellikle engelli öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim almaları için çalışıyoruz. Mühendislik Fakültemizin bu alandaki çalışmaları örnek teşkil etmektedir” diye konuştu.
Öte yandan, Rektör Prof. Dr. Gökbel, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hadan Gülce ile birlikte fakültenin Maden ve Kimya Mühendisliği bölümlerine ait iki adet araştırma laboratuarının açılışını da gerçekleştirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA