• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engelli kursiyerlere destek ziyareti
13 Mart 2012 Salı 09:41

Engelli kursiyerlere destek ziyareti

Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında açılan kursları ziyaret etti.
Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kapsamında açılan kursları ziyaret etti. Ziyaret kurslarda eğitim gören engelli kursiyerlere sınav öncesi büyük moral verdi. Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca Selçuklu Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Hazırlık Kurslarını ziyaret etti. Engelli vatandaşlarca yoğun ilgi gösterilen kurslarda eğitimler Atatürk Sağlık Meslek Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesinde veriliyor.
 
Görme, işitme ve ortopedik engelli vatandaşlarımızın yararlandığı 15 adet kursta, 240 kişi engelli olmak üzere toplam 537 kişi eğitim görüyor. Hızlı okuma, Diksiyon, Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu, Kalorifer ateşçiliği gibi branşların yanı sıra yabancı uyruklu kişilere Türkçe okuma yazma eğitimi de veriliyor.
Selçuklu Kaymakam Ali Rıza Çalışır, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde kursiyerleri ziyaret ederek çalışmalarla ilgili Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Latif Kaya’dan bilgi aldı.
Eğitim alan kursiyerlere hitap eden Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu önemli ve güzel çalışmaların mali yükünün büyük bir kısmını Selçuklu Belediyemiz karşılamaktadır. Kültürümüzde uzun dönemdir bir söz vardır. ‘Beşikten mezara kadar eğitim’ denir. Bu söz toplumda göz ardı edilecek hiçbir ferdin bulunmadığından bahseder. Hayat boyu eğitim ve öğretim göreceksek kamu imkanlarının ve mekanlarının bu amaca tahsis edilmesi devletimizin faydalı olduğuna inandığımız bir projesidir. Geride kalan kısa sürede bu projenin gördüğü büyük ilgi bu durumun en büyük göstergesidir. Bu projenin hayata geçmesinde emek verenleri kutluyor ve siz değerli kursiyerlerimize gireceğe sınavda başarılar diliyorum” dedi.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kısa süre önce Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen projede 2240 kişi kurs görüyor. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında bizde daha önce okullarımıza 10 adet suni çim saha yapmıştık. Şimdi 20 adet suni çim saha daha yapacağız. Ayrıca 10 okulumuza spor salonu yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da okullarımıza yine 346 akıllı tahta kazandırdık. Böylece öğrencilerimizle birlikte mahalle sakinleri de bu çalışmalardan faydalanabilecek. Kaymakamlık, Milli Eğitim, Belediye tüm kurumlarımız birlikte Selçuklu’nun yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sınavlara hazırlanan kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, “Milli Eğitim Bakanımız tarafından kısa süre önce startı verilen ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kısa sürede büyük mesafe aldı. Milli Eğitim Müdürlüğümüz Selçuklu Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğünün desteği ile 114 okulun yer aldığı ilçemizde 70 kütüphane, 100 bilgisayar laboratuarı, 16 spor salonu, 50 çok amaçlı salon, 21 konferans salonu, 17 toplantı salonu, 2240 derslikte aile fertlerinin vakit geçirdiği mekanlar olma yolunda önemli adımlar atıldı.
 
Selçuklu da yaptığımız anket sonucunda vatandaşlarımızın talep ettiği 36 alanda kurslar düzenlendi. 13 Ocak tarihinde başlayan bu kurslarda 2240 kişi eğitim görüyor. 8 alanda 440 öğrenci kurslara devam ediyor. Birçok branşın yer aldığı kurslarda görme, işitme ve bedensel engelli kursiyerlerimiz mevcut. Proje kapsamında kurs görerek Özürlü Memur Seçme Sınavına siz değerli kursiyerlerimizi Sayın Kaymakamımız ve Selçuklu Belediye Başkanımızla ziyaret edip çalışmalarınızı görmek istedik. Ziyaret bizi oldukça mutlu etti. Bu çalışmaları gerçekleştiren Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Latif Kaya’ya teşekkür eder, sınavlarda hepinize başarılar dilerim.” dedi.
Selçuklu Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan, Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) Hazırlık Kursu’na yoğun ilgi gösteren engelli vatandaşlar açılan kursların çok faydalı olduğunu belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan ve destek olan yetkililere teşekkür etti. Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca eğitim verilen sınıfları da ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA