• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enderunda bilim şenliği
05 Mayıs 2010 Çarşamba 16:50

Enderun'da bilim şenliği

Özel Enderun Liseleri 4. Bilim Şenliği başladı. Okul öğrencilerinin hazırladığı 4. Bilim Şenliği, Özel Enderun Liseleri Proje ve Seminer Salonunda başladı.
Özel Enderun Liseleri ‘4. Bilim Şenliği’ başladı. Okul öğrencilerinin hazırladığı 4. Bilim Şenliği, Özel Enderun Liseleri Proje ve Seminer Salonu’nda başladı.
 
Özel Enderun Liseleri 4. Bilim Şenliği’nde öğrenciler projelerini ve buluşlarını görücüye çıkarttı. 4. Bilim Şenliği açılışına Vali Yardımcısı Zikri Şahin, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninde konuşan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel ilkelerinden en önemlisi bilime gerekli özveriyi gösteren, öğrenen ve yeni bilimler üretmeye çalışan öğrenciler yetiştirmektir. Öğrenci araştırıcı, ülkesine ve tüm dünya insanlarına faydalı birey olarak yetişmelidir. Bu gibi çalışma ve projelere destek olunmalı, öğrenciler küçük yaşlarda neler yapabileceklerini görmeli ve ileriye yönelik hedef koymalıdır. Bu nedenle ebeveyninler, öğretmen ve yöneticiler olarak öğrencilerin bu gibi projelerde bulunmaları için neler yapılması gerekirse yapmalıyız” dedi.
 
“Güneş dünyanın ufkunu, bilim de insanlığın ufkunu aydınlattı” diyerek yola çıktıklarını söyleyen Özel Enderun Liseleri Müdürü İlhan Yılmaz ise, şenliği hazırlamaktaki amaçlarının geleceğin bilim adamlarına özgüven kazandırmak olduğunu ifade etti. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de en büyük gücün yine bilim olacağını aktaran Yılmaz, “Gelecekte bilgi tek başına yeterli olmayacaktır. Zira o bilgiyi günlük hayatta kullanabilen ve takım çalışmasına yatkın olanlar kazanacak ve gücü temsil edeceklerdir. Bizler takım çalışmasına önem veriyoruz. Yapılan istatistiklere bakıldığında hem Konya’mızda hem Türkiye genelinde proje çalışmalarının azlığı, gerekli önemi görmemesi ülkemiz adına bizleri üzmektedir. İnşallah bu ve benzeri çalışmalar projelerin hak ettiği değeri bulmasına katkı sağlayacaktır. ” diye konuştu.

4. Bilim Şenliği’nde 60 proje ve 120 öğrencinin görev aldığını belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “120 öğrencinin özverili çalışması sonucu emeklerini ve projelerini gösterecekler. Bilim Şenliği’nin hazırlanmasında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden destek alındı. Bilim Danışma Kurulu oluşturuldu değerli akademisyenlerden öğrencilerimiz faydalandı. Bu gibi ortaklaşa çalışmalar her zaman yapılmalıdır.”

60 projenin sergilendiği ve 120 öğrencinin görev aldığı 4. Bilim Şenliği 3 gün devam edecek.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA