• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enderun’dan ÖSS yerleştirmede yüzde 74 başarı
14 Ağustos 2009 Cuma 10:33

Enderun’dan ÖSS yerleştirmede yüzde 74 başarı

2009 ÖSS yerleştirme sonuçlarını değerlendiren Özel Enderun Okulları Müdürü İlhan Yılmaz, 2009 ÖSS sonuçlarını coşku ve sevinçle karşıladıklarını söyledi.
2009 ÖSS yerleştirme sonuçlarını değerlendiren Özel Enderun Okulları Müdürü İlhan Yılmaz, 2009 ÖSS sonuçlarını coşku ve sevinçle karşıladıklarını söyledi.
 
Ülkemizde genel Lise başarılarının oldukça düşük olduğu ifade eden Yılmaz, “Genel Lise Yerleştirme oranları yüzde 8, Anadolu Liselerinde yüzde 51 ve, Fen Liselerinde yüzde 63 iken; Enderun Okulları olarak Genel -  Anadolu ve Fen Liselerinin ÖSS yerleştirme sonuçlarının çok üzerinde bir başarı gösterdik.Yüzde74.29 luk oranla lisans yerleştirme başarısına imza atan gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu tablo, uzun soluklu bir çabanın, uğraşının ve ekip çalışmasının eseridir. Sevincimizin temelinde öğrencilerimizin lise öğrenimi boyunca verdikleri emekler ve onları yetiştiren deneyimli, duyarlı bir kadronun yaptığı çalışmalar sonuçlarını verdi” dedi.
 
Hedeflerinin üstüne çıkabilmenin ve öğrencilerine duydukları güvenin karşılığını alabilmenin mutluluk verici olduğunu vurgulayan İlhan Yılmaz, “Öğrencilerimizi kutluyorum. Çocuklarımızın gelecekte bilim adamı olmalarının yollarını açmaya çalışıyoruz. Üniversite artık onların akademik olgunluk basamağı. Özel Enderun Okulları olarak ‘özel bir okul’un yapması gerekenleri fazlasıyla yapma peşindeyiz. Gençlerimizi nitelikli yetiştirip bir üst kuruma/ Üniversiteye yerleştirebilmekte bizim görevlerimizden biriydi. Bu süreçte birçok badireler atlattık. Ama içimizi ısıtacak güneş hep var oldu. Bu sonuçtan emindik. Öğrencilerimin hayalleri hiç solmadı. Hedeflediler ve kazandılar. Başarılarını tebrik ediyorum” ifadesinde bulundu.
 
Başarının anahtarının uyum olduğunu söyleyen Özel Enderun Okulları Kurucu Müdürü Muharrem Turşucu ise; “Özel Enderun’un ‘ENDER’ öğrencileri kaliteye önem veren bir okulu tercih ettiler ve hedeflerine ulaştılar. Çünkü biliyorlardı ki; bindikleri gemi sağlam ve hızla ilerlemekte. ÖSS sonuçları onların yüzünde bir güneş gibi açtı ve çevrelerine gülücükler dağıttılar. Bir eğitimciye bundan daha büyük bir mutluluk olur mu? Güneşiniz hiç solmasın. Sizler, zaten en iyisine layıksınız. Başarı dolu bir üniversite hayatı dilerim. Bu başarının gerçekleşmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimizi, en önemlisi bizleri ve öğrencilerimizi bu yolda yalnız bırakmayan vefakar velilerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA