• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enderun Lisesinde sınav motivasyonu söyleşisi
10 Ekim 2011 Pazartesi 15:05

Enderun Lisesi'nde sınav motivasyonu söyleşisi

Özel Enderun Lisesinde 12 sınıf öğrencilerinin velilerine bilgilendirme ve motivasyon toplantısı yapıldı.
 Özel Enderun Lisesi’nde 12 sınıf öğrencilerinin velilerine bilgilendirme ve motivasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Murat SÜNBÜL ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç Dr. Ahmet KURNAZ da katıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Okul Müdürü İlhan YILMAZ: “9.10. ve 11. Sınıf toplantılarımızdan sonra 12.sınıflarımızın da sınav öncesi ne yapması gerektiği ve velilerimize bu süreçte neler düştüğünü paylaşmak istedik, bu amaçla öğrencilerimizin stresle başa çıkması gerekiyor, onların en önemli destekçisi bizleriz. Değerli velilerimiz biz bu sene Anadolu Lisemizden ilk mezunlarımızı veriyoruz. İddialıyız öğrencilerimizle övünüyoruz, onları hem övün hem destek çıkın biz sürece odaklandık sonuçlar her zaman istediğimiz gibi olmayabilir ve bu durum da biz velileri sükut-u hayale uğratabiliyor.”dedi.
 
Toplantıda  söz alan Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Murat SÜNBÜL: “ Öğrencilerin sınava hangi alandan girerse girsin metin türü paragraf sorularını çözmesi önemli,çünkü yapılan incelemelerde bu tür soruları yapan öğrencilerin daha etkili çözümlemeler yaptığı ortaya çıkmıştır.Şunu da eklemek istiyorum.YÖK,çok yakın zamanda alanlar arası geçiş sistemi getirecek,dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu sistemle insanların kabiliyetlerini geliştirme ve bir alanda uzmanlaşmasını kaldırmaktır.” dedi.
 
 Ardından söz alan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç Dr. Ahmet KURNAZ da : “ Bu süreçte öğrencilerin özellikle ebeveyne büyük bir ihtiyaç hisseder sonuca odaklanarak  süreci ihmal etmeyiniz,nasıl ders çalışırsa,nasıl motive olursa öyle yapın.Onlarla her zamankinden daha fazla beraber olun,onları anlamaya çalışın ,dertleşin ”dedi.Okul konferans salonunda gerçekleşen ve sohbet havası içinde gerçekleşen  toplantıda veliler de bu süreçte üzerimize düşen maddi ve manevi her ne sorumluluk varsa yapmaya hazırız hissiyle sorularını iletme imkanı buldu ve Ortaöğretim öğrencileriyle Üniversite hocalarını ve velilerini bir araya getirmenin huzuruyla toplantı öğretmenlerle bire bir görüşmeyle sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA