• Konya30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka ve Faiz Oranları 2019
27 Nisan 2019 Cumartesi 10:05

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka ve Faiz Oranları 2019

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka ve Faiz Oranları 2019

Bankalar, müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına sürekli olarak kendi hizmet portföylerinde yeni isimli hizmetler meydana getirirler. Bunların içinden müşterilere en uygun olanları ise genel olarak müşterilerin talebi en çok yükselttiği hizmetler olması beklendik bir durumdur. Günümüzde düzenli gelirlerle bile geçinmek, artık çok zor bir durumdur. Bu yüzden de genel olarak kişiler, yatırım yapacakları alanlar üzerinde yoğunlaşmakta ve yatırımlarla birlikte kendi düzenli gelirlerinin yanında ek bir kazanç oluşturmaktadır. Yatırım esnasındaki risk istenip istenmemesi, aslında yatırımın türüne de önem verecek cinsten bir karar olacaktır. Yatırımcıların risksiz bir yatırım yaparak kendilerine özel bir şekilde gelir elde etmeleri için gereken en önemli uygulamaların başında ise faiz getirisi olan mevduat hesapları gelmektedir. Vadeli mevduat hesaplarında faiz veren banka listelerine göre kendi yatırımlarına yön verecek olan yatırımcılar, aslında düzenli gelirlerinin yanında herhangi bir şekilde yatırımlarına risk bulaşmadan para kazanmaya başlayacaklardır. Vadeli hesapların kullanım mantığına bakılacak olursa, aslında öncelikle banka ve müşteri arasında bir sözleşmenin imzalanması gerekir. Bu sözleşmede bankanın vereceği faiz oranı ile müşterilerin vadeli hesaplara ne kadar süre boyunca dokunmamaları gerektiği de yazıyor olacaktır. Buna uygun olarak müşteriler de faiz getirisi elde ederler ve bankalar da uzun vadeli sürekliliklerini korumaya devam ederler.

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka

Mevduat hesaplarından vadeli mevduatlara göre 32 günlük en yüksek faiz veren banka listesine bakıldığı zaman, ilk sırada %22 oranı ile ING Bank gelmektedir. ING Bank bünyesine yatırılacak paraların 32 günlük vadeli sürede herhangi bir süre boyunca bozulmamasından sonra 100 bin TL’de 1. 639 TL ve 50 bin TL’de 820 TL net getirisi olacaktır. Banka müşterilerinin ING Bank bünyesinde vadeli mevduat açması için sadece 18 yaşını geçmeleri ve herhangi bir şekilde kara listeye girmemeleri gerekir. Bu sayede müşterilerin rahatlıkla mevduat hesapları üzerinden faiz getirisi elde etme isteğinin önünde herhangi bir engel kalmayacaktır.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 2019

En yüksek mevduat faiz oranları 2019 listesine bakıldığı zaman, listenin ilk sıralarında %22 ile ING Bank ve %21 ile Fibabanka gelmektedir. Ardından ise Enpara ve Odeabank da %20 üzerindeki mevduat faiz oranları ile müşterilere genel olarak yüksek bir getiri sağlama konusunda başarılı bir noktaya ulaşmaktadır. Müşterilerin bu konuda en iyi yapacakları uygulama, paranın yatırılmasından önce bütün bankaların mevduat faiz oranlarının incelenmesi ve buna göre karar verilmesidir.

Banka Kredi Faiz Oranları

Banka kredi faiz oranları, genel olarak ülkedeki ekonomik göstergeler ve kur dalgalanmalarından etkilenmektedir. Bununla beraber özellikle Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz oranları ve faiz beklenti durumları da, yine bankaların açacakları kredilerin faiz oranlarında gözle görülür bir derecede etkin rol oynayacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ambulansa alınmayınca acil servisteki televizyonu ve kapıyı kırdı, tutuklandı
  • Beşiktaş'tan Ömer Ali Şahiner hamlesi
  • Temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı
  • Enflasyon rakamları açıklandı
  • 2020 basın çalışanları istatistikleri açıklandı!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA