• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En kibar,en centilmen, en beyefendi vekile tek daldılar
04 Şubat 2010 Perşembe 18:49

En kibar,en centilmen, en beyefendi vekile tek daldılar

TBMM İdare Amiri, AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu,
TBMM İdare Amiri, AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, İdare Amiri Orhan Erdem'in, Genel Kurulda yaşanan olaylara müdahale etmek isterken, bir milletvekilinin “tek dalmasıyla” ayağından çekilerek yere düştüğünü belirterek, “Bir milletvekiline el uzatan, yumruk vuran, küfür eden bütün arkadaşlarımı kınıyorum” dedi.
Kutlu, MHP'li milletvekillerinin bu sözlerine tepki göstermesi üzerine, kendisinin duyduklarını aktardığını, yapmayanların üzerine alınmamasını istedi.
Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, ayağa kalkarak tepki gösteren, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ı uyardı.
MHP'lilerin tepkisine devam etmesi üzerine Kutlu, “Ben sizin gruptan olduğunu söylemedim. Niye üzerinize alınıyorsanız? Ama yumruk sallayan grup sizinse, İdare Amirine yapılan saldırıyı kınayınız” diye konuştu.
TBMM İdare Amiri Kutlu, elinde sözlü ve yazılı belge olmadığı için, yumrukla ilgili sözlerini geri çektiğini belirtti.
“İLİM ADAMLARI KAFALARINI KULLANIR AMA KAFA ATARAK DEĞİL”
Kutlu, “Bu arkadaşımız gözüne ve yüzüne yumruk yedikten sonra, biraz rijit hareketleri olmuştur. İktidardan muhalefete, herhangi bir milletvekiline el uzatan, yumruk vuran, küfür eden, yanlış sözler söyleyen bütün arkadaşlarımı kınıyorum. İlim adamları, silah kullanmazlar, kafalarını kullanırlar. Fotoğrafları incelediğim zaman, profesör bir milletvekili arkadaşımızın, başka bir milletvekiline çok sert bir şekilde kafa vurduğunu gördüm. İlim adamlarının kafasını kullanması kafa atmak şeklinde olmamalıdır” diye konuştu
AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu salı günü TBMM Genel Kurulunda yaşanan kavgalı oturumu komisyon toplantısında gündeme getirdi. Yaşanan tartışmaların gazete ve televizyonlarda manşetten verildiğini anımsatan Kutlu, “(Helal olsun bize, neler yapmışız, Türkiye gündemine böyle geliniyor) diyebiliyor muyuz? Diyemiyoruz...”dedi.
Kutlu, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'ya yönelik müdahale konusunda çok sayıda konuşma yapıldığını, ancak İçtüzüğe göre, Meclisteki sükun ve düzenin korunmasından sorumlu olan TBMM İdare Amiri Orhan Erdem'in darbedilmesi üzerinde, ne bir kınama ne de bir özür kelimesi duymadığını kaydetti. Erdem'in, Meclis'in en kibar, en centilmen, en sükunet içerisinde davranan, tam bir beyefendi milletvekili olduğunu dile getiren Kutlu, şöyle konuştu:
“O gün, İçtüzüğün kendisine verdiği sorumlulukla, olaylara müdahale etmek isterken, iki grubun arasında kaldı. Bu sırada yüzüne aldığı darbeler sonucunda, gözlüğü kırılmış, yaralanmış, bir arkadaşımızın -güreşçi olsa gerek- tek dalmasıyla, ayağından çekilerek yere düşmüştür. Kendisini yerden kaldırdıktan sonra Orhan bey olduğunu gördüm. Milletvekili olarak bizim, birbirimize karşı çok daha saygılı olmak görevimiz var. İdare amirleri, çoğu zaman kavgalarda iki grup arasında bulunurlar. Bu arkadaşlarımıza karşı yapılan eylem, diğer milletvekillerine karşı yapılan eylemden çok daha çirkindir.
İşin acı bir tarafı da... Bu müdahalede bulunan gruptaki bazı arkadaşlarımız arasında ihtilaf çıkması. Bir arkadaşımız aktardı: Biri diyor ki (gözünü morartan yumruğu ben vurdum' diğeri, 'hayır, arkadaş olur mu öyle şey, ben vurdum).”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA