• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En güzel ilahileri onun için söylediler
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:29

En güzel ilahileri onun için söylediler

MÜSİAD Konya Şubesi Hz. Muhammed (SAV)in doğumunun 1439. Yıldönümü münasebetiyle Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) İçin En Güzel İlahiler adlı bir anma programı tertip etti.
MÜSİAD Konya Şubesi Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun 1439. Yıldönümü münasebetiyle “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) İçin En Güzel İlahiler” adlı bir anma programı tertip etti. Bayanların ve çocuklarında ilgi gösterdiği programda gelen misafirlere MÜSİAD Konya Şubesi tarafından karanfil dağıtıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Cuma Toplantıları Organizasyonları Komisyon Başkanı Lokman Koyuncuoğlu; İki Cihan Sultanı Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Doğumunun 1439. Yıldönümünde “O”nun İçin En Güzel İlahiler ve Methiyelerle “O”nu anmak için bir araya geldiklerini belirterek, Kutlu Doğum Haftasına ilişkin şunları söyledi: “İnsanlığın huzur ve mutluluğu elde etmekte zorlandığı, kişisel çıkar ve haz odaklı bir yaşantının özendirildiği günümüzde, Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz’in getirdiği kutlu mesajı daha iyi anlamaya ve onun örnek ahlakını rehber edinmeye her zamankinden daha fazla muhtacız. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de büyük bir ahlak üzere olduğu bildirilen Sevgili Peygamberimiz birlikte yaşamanın vazgeçilmez unsurları olan barışı, hoşgörüyü, affı, merhameti, şefkati emretti. O rahmet elçisinin yaşantısında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak mükemmel örnekler bulmak mümkündür. Onun hayatı dürüstlüğün, doğruluğun, erdemli davranışların, affediciliğin, insanların dertlerine ortak olmanın, insanlara sırf insan oldukları için sevgi ve saygı duymanın, intikam yerine bağışlayabilmenin, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutlarını bizlere sunmaktadır. O, kutlu sözleriyle bize insanlığımızı hatırlattı ve kalplerimizi yumuşattı” dedi.
 
“O”nun bize yaratıcımızı tanıttığını ve hayatımızın onun güzel sözleriyle anlam kazandığını belirten Lokman Koyuncuoğlu; “O” bize iyiyi ve kötüyü, güzeli ve çirkini gösterdi. Sahte ile gerçeğin farkını açıkladı. Bocalamaktan, bencilliğe esir düşüp erimekten kurtardı. Dünya-ahiret dengesini, varoluşun nihai anlamını O’ndan öğrendik. O, af peygamberiydi. Hiç affedilmez gibi gözüken davranışları bile affetti. Çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere onun kutlu mesajları şifa olacaktır. Efendimizin insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıya ve yol göstericiliğine her zamankinden daha fazla muhtaç olduğumuzu bilmeliyiz. Onun şahsında belirginleşen sevgi, şefkat ve merhamet öğretisi kendimiz için istediğimizi başkası için de istemeyi, iyiliğe ve güzelliğe ulaşma yolunda çaba göstermeyi gerekli kılmaktadır. Onun örnek aile hayatı, kin, nefret ve intikam duygularını sevgi ve şefkate dönüştüren rahmet ve barış yüklü mesajını tam anlamıyla kavradığımızda dil, din, cins ve ırk gibi aidiyetlerimizden kaynaklanan yapay ayrılıklar ve çatışmalar yerini birbirimizi anlamaya, sevgi ve saygıya bırakacaktır. Yüce kitabımızın ve Hz. Muhammed’in kendimize güveni, sevgi ve saygıyı, kardeşliği, paylaşma ve yardımlaşma kültürünü öğütleyen sesine kulak vermeliyiz. Aynı coğrafyayı ve aynı değerleri paylaşan bireyler olarak korku ve düşmanlığı sevgiye, kavgayı barışa, bencilliği fedakarlığa, haksızlığı adalete, kibri alçakgönüllülüğe, küçümseme ve dışlamayı ötekine saygıya dönüştürelim” dedi.
 
Açılış konuşmasının ardından Arif Nihat Asya’nın yazdığı ve Dursun Ali Erzincanlı’nın seslendirdiği Nat-Şerif video klibi izlendi. Nat-Şeriften sonra salat-u selamlarla birlikte Konya Türk Tasavvuf Musiki Korosu’nun ilahi konserine geçildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA