• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En çok satılan ve yeni çıkan kitaplar
25 Mart 2010 Perşembe 17:39

En çok satılan ve yeni çıkan kitaplar

Kurtlar Vadisinin sıra dışı kahramanı Polat Alemdar bir kitap okudu, çok satılanlar listesini bir hafta içinde alt üst etti. İşte çok satılan ve yeni çıkan kitaplar:
Türkiye Geneli Çok Satanlar

1- Bozkırın Sırrı Türk Peygamber - Ahmet Turgut -Profil Yayıncılık
2- Kayıp Gül - Serdar Özkan - Timaş Yayınları
3- Küçük Arı -Chris Cleave - Pegasus Yayıncılık
4-  İki Darbe Arasında - İskender Pala - Kapı Yayınları
5-
Dersimiz: Atatürk - Turgut Özakman - Bilgi Yayınevi
6- Muz Sesleri - Ece Temelkuran - Everest Yayınları
7- Aşk - Elif Şafak - Doğan Kitap
8-
Ay Hırsızı - Sunay Akın - İş Bankası Yayınları
9-
Yavuz - Okay Tiryakioğlu - Timaş Yayınları
10- Ölümün Kimyası - Simon Beckett - İthaki Yayınları
11- Muhafız - Selman Kayabaşı - Timaş Yayınları
12-
Sadakat - İnci Aral - Turkuvaz Kitaplığı
13- Türkan - Ayşe Kulin - Everest Yayınları
14- Gönderilmeyen Aşk - Nermin Bezmen - Doğan Kitap
15- Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2. Kitap - Mustafa Armağan -Timaş Yayınları
16-
Görünmeyen - Paul Auster - Can Yayınları
17- Osmanlı İmparatorluğu'nda - Askeri İsyanlar Ve Darbeler - Erhan Afyoncu - Yeditepe Yayınevi
18-
Aşkın Sanal Halleri - Canan Tan - Altın Kitaplar
19-  Ali İle Ramazan - Perihan Mağden - Doğan Kitap
20- Kayıp Sembol - Dan Brown - Altın Kitaplar

Yeni Kitaplar

Karargah - Mehmet Baransu - Karakutu Yayınları
Türkiye son iki yıldır onun yazdığı haberleri konuştu. Balyoz, Kafes, Albay DursunÇiçek'in ‘Islak İmza'lı; AKP ve Fethullah Gülen'i Bitirme Planı, DağlıcaBaskını, Cumhuriyet Çalışma Grubu, Kontra-GerillaÖrgütlenmesi, Gayri Nizam Harp Planı'nda yapılan ince değişiklik ve daha niceleri…

Risale-i Nur Estetiği - Taha Çağlaroğlu - Etkileşim Yayınları
Güzellik,estetiktecrübe, hayatagüzelbakmak, hikmetingüzelliklerinifark etmek Risale-i Nur'da nasıl ele alınıyor?

Osmanlı Tarihi 1289 - 1922 - Mehmet Maksutoğlu - Ensar Neşriyat
Osmanlı Devletinin resmi adı nedir? Fatihin son verdiği imparatorluk Bizans mı, yoksa Doğu Roma mıydı? Aradaki fark ve bunun önemi nedir? Osmanlıgenişlemesiile emperyalist yayılmacılığın farkı nedir? Osmanlının sömürgeleri oldu mu? Osmanlının Yemende ne işi vardı? Osmanlı padişahları hacı oldular mı? Kırım Osmanlıya Fatih zamanında mı yoksa Yavuz Sultan Selim zamanında mıbağlandı?

Kırım Türkleri - Mehmet Maksutoğlu - Ensar Neşriyat
Ant etkenmen milletimin yarasını sarmanga Nasıl bolsun eki kardaş birbirini körmesin? Onlar için ökünmesem, mugaymasam, yaşasam.

Uzaylı Çocuk Ulya Mardinde - Nuran Turan - Erdem Yayınları

Seçkinçocukkitapları ile dikkat çeken Erdem Yayınları yine özgün bir öykü ve dikkat çekici çizgilerle bezenmiş kitabıylaçocuklarıeğlenceyeve düşünceye çağırıyor...

Abdülhamid'in Filistin Çığlığı - Dr. Hüseyin Özdemir - Yitik Hazine Yayınları
“Abdülhamid’in Filistin Çığlığı” kitabında, Kudüs’ün renkli tarihi, peygamberlerin buradaki hayatları ve Yahudilerin Osmanlı Döneminde Kudüs’e yerleşme mücadeleleri irdeleniyor. Sultan II. Abdülhamid Han’ın özellikle Filistin’e Yahudi yerleşimine karşı büyük bir hassasiyet göstermesine, Yahudi göçünü ve toprak satışını yasaklamasına rağmen Yahudilerin Filistin’e yerleşmelerinin iç ve dış sebebleri, neden ve niçinleri belgeler ışığında gün yüzüne çıkarılıyor.

Nurettin Topçu - Hüseyin Karaman - Kaynak Kitaplığı
Nurettin Topçu, felsefeden sanata, dinden ekonomiye ve eğitime kadar pek çok sahada kendine has tahlilleri, bakış açıları ve önerileri olan, hem Batı düşüncesini bilen, gözlemleyen, hem de geleneksel yapı ve değerleri tanıyan gerçek bir örnek ve önder bir şahsiyettir.

Muhammed - İbrahim Hasan Beygi - Mana Yayınları
İki hak peygamber Hz. Musa ve Hz. İsa’dan sonra Hz Muhammed, Allah’ın son peygamberi ve habercisidir. Bugüzelve sürükleyici romanda, Büyük Peygamber Hz. Muhammed’in gerçek kişiliğine ve onun dini ve siyasi kimliğine kendimizi yakın bulacağız.

Hadis İlmine Giriş - Mehmet Emin Özafşar - Dem Yayınları
İslam kültür tarihi boyunca entelektüel çabaların odağında yer alan hadis, bugün de aynı konumunu muhafaza etmektedir. İlk asırların yoğun siyasi, sosyal ve kültürel karmaşası arasında serpilip gelişen ve birkaç asır zarfında muazzam bir literatüre kavuşan hadis, yine bu zaman zarfında onlarca, hatta yüzlerce değişik anlayışa da kaynaklık etmiştir.

Fıkıh İlmine Giriş - Mehmet Erdoğan - Dem Yayınları
Temel disiplinlerine giriş serisi içinde yer alan bu kitapta Fıkıh ilmi ile ilgilimerakedilen birçok konu yer almaktadır. Kitapta fıkıh ilminin tanımından tarihçesine, konusundan özelliklerine kadar birçok mesele irdeleniyor. Fıkıh, genel anlamı itibariyle dini bir bütün olarak kavramayı, özel anlamıyla dinin, insanların yaşamlarını devam ettirirken uyulmasını istediği kuralları bilmeyi ifade etmektedir.

Bayan Devlin'in Günlüğü - Christi Phillips - Epsilon Yayınevi
Heyecan vegeriliminyoğun olduğu, tarihsel detaylarla da zenginleştirilmiş Bayan Devlin'in Günlüğü geçmişi ve bugünü çok çarpıcı bir biçimde birleştiriyor. Sırları, takıntıları, geçmişin müthiş gücünü içinde barındıran romanıyla yazar, okuyucularını etkisinden kurtulamayacakları olağanüstü birhikayeniniçine sürüklüyor.

Macellan'ın İzinde - Mardek'in Seyir Defteri - Hakan Öge - Naviga Yayınları
Mardek’in seyir defterini yalnız bir deniz macerasını değil, engin denizlerde başlayan ve evlilikle noktalanan bir aşkın hikâyesi olarak da okuyacaksınız. Üstelik, ikisi de profesyonel fotoğrafçı olan Sophie ve Hakan Öge çiftinin inanılmaz fotoğrafları eşliğince…

Her Yönüyle Dağcılık ve Tırmanış Kitabı - Tony Lourens - Alfa Yayınları
Her Yönüyle Dağcılık Ve Tırmanış Kitabı dağcılığın her dalında kapsamlı bir rehberlik sunmakta, tekniklerle gerekli malzemeleri ayrıntılarıyla ele almakta ve tırman­ma etiği konusunuişlemektedir.

Solan Akdeniz 1550-1870 - Faruk Tabak - Yapı Kredi Yayınları
Faruk Tabak Akdeniz’in hikâyesini ünlü tarihçi Fernand Braudel’in II. Felipe Döneminde Akdeniz ve Akdeniz Dünyası adlı klasik eserinde bıraktığı yerden devam ettiriyor.

Tekel Direnişi Dersleri 2010 - Kolektif - Kaldıraç Yayınları
78 gün boyunca direnişi, ezberleri bozan, ülke gündemini değiştiren TEKEL işçilerine ve onlara destek veren tümdostlarınabirarmağan, tüm işçiler için de bir çeşit rehber kitap.

Bir James Cameron Filmi: Avatar - D. Mathison , Maria Wilhelm - Doğan Kitap
Pandora’nın biyolojik ve sosyal tarihi üzerine gizli rapor RDA’nın dünya dışı yaşam araştırmalarından ve bilimsel laboratuvarlarından gelen saha notları ve diğer veriler, Pandora’ya özgü birçok şarta rehberlik etmesi amacıyla bir araya getirilmiştir. Bu rapor Pandora’nınyabancıekosistemini, ana maden damarlarını ve topografisini, florasını ve faunasını, kültürünü, dilini ve Na’vi isimli atılgan avcı-toplayıcı bir ırk olanyerlihalkın fizyolojisini ayrıntılarıyla incelemektedir.

Deccal Tabakta - Kemal Özer - HayyKitap
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Derneği Genel Baskanı Kemal Özer'in kaleme aldığı Deccal Tabakta olay yaratacak bir kitap. Gıdalarımız üzerinde oynanan kirli oyunu ve bu oyunun soğukkanlı deccalî oyuncularını desifre ediyor. Insanlığın en ivedi ve hayati meselesi olan ğıda emperyalizmini, Allah'ın yarattığı tertemiz gıdalarımızın nasıl kirletildiğini mercek altına alıyor. Umudu da hiçbir zaman elden bırakmayarak okuyucuya ‘ gerçek kurtulus' reçeteleri veriyor. Günümüzde seytanın rolünü, gıdayı silah olarak kullanan dev tröstler üstleniyor.

Esrarengiz Sanık - Agatha Christie - Altın Kitaplar
Mary Gerrard’ı öldürmekle suçlanan genç ve güzel Elinor Carlisle, sanık kürsüsünde sessizce oturuyodu. Tüm kanıtlar onun aleyhineydi. Bu cinayeti ondan başkası işleyemezdi. Çünkü öldürücü zehri ancak o, ele geçirebilirdi.

İstanbul Ermeni Olayları ve Yahudiler - Adem Ölmez - Kurtuba Kitap
1915 Ermeni Olayları ile ilgili tartışmaların yoğun bir şekilde yaşandığı bugünlerde, olaylara sağlıklı bir şekilde bakabilmeği sağlayacak objektif bir çalışma…

Domino - Abdullah Koçoğlu - Postiga Yayınları
Mukayese arzusu uyandıran ve paranoyak hisleri ayaklandıran detayların yanı sıra ilginç tespitlerin de yer aldığı bu kitap.

Kıpçaklar - Sercan M. Ahincanov - Selenge Yayınları
Napolyon "Hangi Rus'un altını biraz karıştırsanız Tatar çıkar" demişti. Tamamıyla doğru değilse bile, gerçeği büyük ölçüde yansıtan bir sözdür bu. Aynı şekilde Türk dünyasında yaşayan Türk dilli halkların neredeyse tamamının damarlarında Kıpçak kanı vardır.

Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale - Adem Fidan, Kemal Erkan - Çamlıca Basım Yayın
İtilaf Devletleri, yüzlerce gemi ve sömürgelerinden topladıkları yüzbinlerce askerden oluşan kuvvetleriyle Osmanlı’nın Son Kilidi Çanakkale’yi geçmek ve payitaht İstanbul’u ele geçirmek için 3 Kasım 1914’te Boğaz’a dayanmıştı…

İslam Psikilojisi Yazıları - Hayati Hökelekli - Dem Yayınları
Bu kitapta yer alan yazıların ortak konusu, İslami kaynakların insana bakışı ve Müslüman bireylerin inanç ve davranış eğilimleridir. Tarihsel ve kültürel uzantıları yanında, güncel ve uygulamaya dönük bazı konuları da ele alan bu yazılarda, sınırlı belli konulardaki Müslüman zihin dünyasının görünümlerinin bir resmi ortaya konulmaya çalışılmaktadır.

Cen.net Kafenin Sahibi - Harun Kırkıl - Erkam Yayınları
Genç Dergi'nin sevilen yazarı Harun Kırkıl'ın zeka ile yoğrulmuş, latif nüktelerle bezenmiş hikaye ve denemelerini bir araya getiren bu kitap, okumayı sevenlerin bir solukta bitireceği cinsten. Okurken çok keyif alacak, kurguları karşısında birçok defa tebessüm edeceksiniz.

Metropol Bedevisi - Ayşegül Genç - Erkam Yayınları
Ayşegül Genç'in bugüne kadar Genç Dergi'de yayınlanan birbirinden güzel yazılarını bir araya getiren bu kitabın, hem aklınızda hem kalbinizde tarifsiz bir tat bırakacağını umuyoruz. Kendine has üslubu ile şimdiden adından sıkça söz ettiren Ayşegül Genç, kıymeti bilinmesi gereken yazarlarımızdan biri.

Göklere Yolculuk Var - Adem Ergül - Erkam Yayınları
İnsan bir yönüyle yere, diğer bir yönüyle de göklere mensup ilâhî sanat harikası eşsiz bir varlıktır. Kur’an, “en aşağı seviyede bir hayat şekli” anlamında “el-hayâtü’d-dünya” kavramına dikkat çeker ve böyle bir hayatın; “oyun, eğlence, övünme, gelip geçici süs ve ziynetler, mal ve evlat çoğaltma yarışı gibi şeylerden ibaret” olduğunu beyan eder.

Dert Çağrısı - M. Lütfi Arslan - Erkam Yayınları
Genç Dergi Editörü Mehmet Lütfi Arslan'ın Dert Çağrısı isimli kitabı, ebedi gençliği bulmak için "dert kardeşliği"nde buluşmaya, hemdert olmaya, "dertdaş" olmaya davet ediyor bizleri. Bu kitap aynı zamanda 42 sayıdır Genç Dergi’nin şahsında dile getirilen duygu ve düşüncelerin özeti, “gönüllüler ordusu”nun eskimeyecek kılavuzu niteliğinde. Eskimeyecek diyoruz, çünkü kanaatimiz o ki şu cümlelerle dile getirilen bu çağrının eskimesi mümkün değil: "Dert yüklü bir şarkı besteleyelim birlikte…

Türkiye'de Kadın - Erkek Eşitliği ve Başörtüsü Yasağı - Prof. Dr.Servet Armağan - Ufuk Kitapları
Elinizdeki kitapta öncelikle, Anayasa Hukuku açısından Kadın’ın yeri, ve temel haklar ve hürriyetler sahasında hukuki statüsü ele alınmıştır. Bu bölümde kadının Anayasa Hukuku alanındaki hukuki durumu ve sahip olduğu haklar anlatılmakta, konunun temel esasları verilmektedir. Kadının hukuki durumu verilirken, Anayasa Hukuku açısından gerçek boyutlar ve temel bir hukuki zemin verilmiştir.

Çocuklar İçin 40 Hadis - Adem Garip - Muştu Yayınları
Kim benim hadislerimden kırk tanesini öğrenip başkasına da öğretirse Allah; onu, kıyamet gününde âlimlerle diriltsin.
Hadis-i Şerif

Gençler İçin 33 Hadis ve Açıklamaları - İsmail Gökçe - Işık Yayınları
“Gençler İçin 33 Hadis” kitabında, Allah Resûlü’nün sözleri arasında gençlere hitap eden hadisler, tercüme, açıklama ve gençlerin dikkat etmeleri gereken tavsiyeler ile okuyucuya sunuluyor.

Yağmur Düş-Ün-Ce - Abidin Ateş - Lamure Kitap
Suya küstüm,
Ateş yoldaşım artık.
Güneşim battı,
Gecelerde yangınım artık.
Yağmursuz kaldım güneşsiz iklimlerde
Ve sensiz, çaresiz, yorgun…

Şehitler Vadisi Çanakkale Açılımı - Oğuz Düzgün - Akis Kitap
Çanakkale Savaşı’nda mücadele edenler aslında bizlerdik. Bizleri hayal ediyorlardı şehit olurlarken, bizleri yaşıyorlardı… Başarıdan başarıya koşan bir nesil istiyorlardı. Boş heveslerin ağına düşmüş, milli ve mânevi değerlerinden uzak bir nesli arzulamıyorlardı asla.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA