• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En çok okuyanlar kazandı
21 Haziran 2011 Salı 10:48

En çok okuyanlar kazandı

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Okuma Kampanyasında en çok kitap okuyan öğrenciler Çanakkale-Bursa ve İstanbul gezisi ile ödüllendirildi.

Selçuklu Belediyesi kütüphanecilik hizmetlerini etkinleştirmek ve okuma alışkanlığının kazandırılması için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Okuma Kampanyasında en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ayrıca öğrenciler için aileleri birlikte Çanakkale-Bursa ve İstanbul gezisi organize edildi.

Kampanyada belediye bünyesinde yer alan 7 kütüphaneye üye olanlar arasından en çok ve düzenli kitap okuyan, okul başarısı yüksek öğrenciler arasında yapılan değerlendirmede 10 kişiye bilgisayar, 10 kişiye bisiklet ve 10 kişiye de çeyrek altın verildi. Dereceye giren 20 öğrenci Çanakkale-Bursa seyahatine katıldı. En çok ve düzenli kitap okuyan öğrenciler arasından seçilen 20 öğrenci ise İstanbul seyahatine katıldı

Çanakkale ve Bursa’da tarihi yerleri gezen öğrenci ve aileleri etkinlikte oldukça eğlendi. Bursa’da Ulucami, Yeşil Türbe, Osman Gazi ve Orhangazi türbeleri ve Tophaneyi gezen öğrenci ve veliler daha sonra Çanakkale’de, 57. Alay, Seyit Onbaşı Anıtı, Meçhul Asker Anıtı, şehitlikler ve Gelibolu Yarımadasını ziyaret ettiler.

Çanakkale ve İstanbul gezi programları düzenleyerek, tarihi değerleri tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Düzenlediğimiz yarışma ve kampanyalarda başarılı olan öğrencilerimizi Çanakkale’ye götürüyoruz. Öğrencilerimizin Çanakkale’de yazılan destanı öğrenmeleri ve bu topraklar için verilen mücadeleyi yerinde görmelerini arzu ediyoruz. Geçmişe sahip çıkmak için geçmişi tanımak gerekir ve geçmişini tanıyan bir toplum geleceğe daha umutla bakabilir. Öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak ve teşvik etmek için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.
 
7 kütüphane 65 bin kitap ücretsiz internet erişimi
Selçuklu Belediyesi Halk ve Çocuk Kütüphaneleri yıl içinde olduğu gibi yaz döneminde de öğrencilerin vazgeçilmez mekanı oldu. Yaz tatilinde olan öğrencilerin kütüphanelerden en iyi şekilde yararlanması için yapılan düzenlemelerle birlikte kitap sayıları da artırıldı.

Konya’nın en çok ziyaret edilen kütüphanelerinden olan Selçuklu Belediyesi Halk ve Çocuk Kütüphanelerinde toplam 65 bin kitap okuyucularıyla buluşuyor. Haftanın her günü açık olan kütüphanelerden günde ortalama 1.500 kişi yararlanıyor. Üyelerin ödünç kitap alabildiği kütüphanelerde ücretsiz internet hizmeti de veriliyor. Yine tüm kütüphanelerde yerel ve ulusal gazeteler ile süreli aylık dergiler de okuyucularla buluşuyor.

Okuma oranının artması, bilgi ve kültür düzeyinin yükseltilmesine önemli etkisi bulunan kütüphaneler, araştırma ödevleri için öğrencilerin de en çok faydalandığı yerler arasında bulunuyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA