• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En Aktif Üniversite
26 Mart 2013 Salı 11:40

En Aktif Üniversite

Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığı, 2009 yılından bu yana yürütülen ve Türkiyedeki üniversiteler arası öğrenci ve öğretim üyesi değişimini kapsayan Farabi Değişim Programında dereceye giren...
Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığı, 2009 yılından bu yana yürütülen ve Türkiye’deki üniversiteler arası öğrenci ve öğretim üyesi değişimini kapsayan Farabi Değişim Programında dereceye giren üniversiteleri açıkladı. Buna göre Selçuk Üniversitesi giden görenci sayısı bakımından Türkiye’deki 105 üniversite arasında birinci sırada yer alırken, gelen öğrenci bakımından ise ikinci sırada yer aldı. Selçuk Üniversitesi’nin ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya takdim etti.

Kafkas Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Farabi Değişim Programı Çalıştay’ında, programını en aktif kullanan üniversiteler açıklanarak ödülleri verildi. Selçuk Üniversitesi, 2009 yılından bu yana Farabi Değişim Programı kapsamında 687 öğrenci ile Türkiye’nin diğer üniversitelerine en çok öğrenci gönderen üniversiteler arasında birinci olurken, Afyon Kocatepe Üniversitesi ikinci, Süleyman Demirel Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı.
Değişim programı kapsamında gelen öğrenci sayısı kategorisinde ise Selçuk Üniversitesi, 328 öğrenci ile ikinci sırada yer aldı. Aynı kategoride birinciliği Gazi Üniversitesi alırken, Selçuk Üniversitesi’ni Anadolu Üniversitesi izledi. Törende Selçuk Üniversitesi’nin ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsayı’nın elinden Farabi Değişim Koordinatörü Uzm. Serdar Karadaş aldı.
 “BAŞARI MUTLULUK VERİCİ”
             Uzm. Karadaş, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’dan aldığı ödülü Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e teslim etti. YÖK tarafından verilen bu ödülün oldukça önemli ve anlamlı olduğuna dikkat çeken Rektör Gökbel, “Üniversitemizin elde etmiş olduğu bu başarı mutluluk verici. Yükseköğretim kurumları arasındaki hareketliliğin ve dinamizmin attırılması noktasında oldukça önemsediğimiz Farabi Değişim Programını her zaman desteklemeyi sürdüreceğiz.” ifade etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA