• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ellerinden gelse bana da şantaj yaparlar
22 Şubat 2014 Cumartesi 14:58

Ellerinden gelse bana da şantaj yaparlar

Erdoğan, "Ses kayıtlarıyla hükümeti, milli iradeyi, demokrasiyi esir almaya çalışıyorlar. Bu şekilde şantaj yapıyorlar.''

30 Aralık yerel seçimleri öncesinde, Hükümete ve doğrudan Başbakan Erdoğan'a yönelik başlatılan 17 Aralık operasyonunun oluşturduğu atmofer, seçim meydanlarında derinden hissediliyor. Başbakan Erdoğan "Saldırılara karşı Milli Mücadele veriyoruz" diyerek bugün Milli Mücadelenin meşruiyet kazandığı Sivas'ta "Dağlar Eğilmez" mitingi düzenledi.

Başbakan Erdoğan Sivas mitingine, tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yaşamını yitiren Sivas Valisi Zübeyir Kemelek ve helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na rahmet dileyerek başladı.

Başbakan Erdoğan Sivas mitinginden satır başları şöyle:

Bizi Sivas'ın aşkı muhabbeti çekti. Bugün Sivas'tan Ya Allah Bismillah diyoruz. Neden Sivas? Sivas istikbalimizin, Sivas istiklalimizi, en önemli başkanlık noktası.

Sivas Kongresinde ne denildi? 1919'da Sivas'ta ne denildi? Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür parçalanamaz denildi. Manda ve himaye kabul edilemez denildi. Kurtuluş savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temelleri atıldı.

30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken bizler de o ilkeleri idealleri tekrar ediyoruz. 95 yıl sonra bizde o ilkleri o kararları buradan tekrar ediyoruz.

Milli sınırlar içinde biz bir şey diyoruz. Tek millet diyoruz, 77 milyon tek millet. Tek bayrak diyoruz. Başka bir bayrak bu ülkede dalgalandırmayız. Milli sınırlar içinde tek vatan diyoruz. Şair ne diyor. "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer üstünde ölen varsa vatandır. Tek devlet, Türkiye Cumhuriyeti devleti. Kimse yeni bir devlet anlayışı içerisine girmesin.

30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz.

3. Köprü

İstanbul boğazına bir köprü kurma hayalini Nuri Demirağ kurmuş. Ben de yeni öğrendim. CHP yine bugün olduğu gibi o gün de Nuri Demirağ'ın projelerini bozmuş. Biz bugün Sivaslı Nuri Demirağ'ın hayalerini projelerini gerçekleştiriyoruz.

Bunlar yapamazsınız dediler, kudurdular. Yapacağız be. 220 metre yükseliğinde 2 kule yükseldi bitmek üzere. 4 gidiş, 4 geliş, ortasından da tren gidecek. Mramray'ı iyiki denizin altından yaptık ha, bunlar görmeden bitirdik. geçen İstanbul'da 2 gün sis oldu. Ne oldu Vapur seferleri durdu. Halkımız Marmaray'la gitti. Günde 300 bin kişi taşındı.

Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayali ulaşamaz. Çünkü dedemiz Fatih. O karadan gemileri yürüttü, biz de denizin altından araçları yürütüyoruz.

Dünyada kendi savaş gemilerini inşa eden 10 ülkeden biri olduk, insansız hava araçları füzeler üretmeye başladık.

30 Mart seçimleriyle ilgili sloganımız şu, "Büyük medeniyet yolunda Yeni Türkiye yolunda daima ileriye gidiyoruz. bir tane daha var." "İnsan demokrasi ve şehir. "

MHP'ye gönül vermiş kardeşlerim bu zat size layık değil. Sivas 30 Martta adeta genel seçim dersi vermeli.

Bir ülkede başbakanın eşiyle çocuğuyla konuşması dinlenir mi bu nasıl insanlık. Bunun insanlıkta yeri var mı?

Biz internete karşı değiliz. İnternetteki ahlaki yayınlara karşıyız. Biz aslında bu kanunla CHP'yi MHP'yi kurtarıyoruz.

Ellerinden gelse bana da şantaj yapacaklar

İstedikleri kadar iftira atsınlar, istedikleri tuzağı kursunlar, bizim hedefimizde Türkiye'ye hizmet var.

Ses kayıtlarıyla hükümeti, milli iradeyi, demokrasiyi esir almaya çalışıyorlar. Biz internete karşı değiliz. Biz Ahlaki olmayan yayınlara karşıyız. Bu şekilde şantaj yapıyorlar. Paralel yapının yapmadığı şey yok. Ellerinden gelse bana da şantaj yaparlar. Böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Niye Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Siz beddua etmeye devam edin. Bize mazlumların duası yeter.

Ey paralel yapının başındakiler, beddua ediyorlar. Tüm dünyadaki dualar yeter bize. Mazlum kardeşlerimizin duası yeter bize. Bedduaya lanet diyoruz, duaya evet diyoruz.

17 Aralık Gezi olaylarının devamıdır

Yurtlarda yavruları bedduaya kaldırıyorlar. Hale bakın bu ne zillettir Siz yanımızda olduğunuz sürece yıkılmayız.

Kutsal değerlere, camilere saldırdılar, 6 aylık bebeğiyle yürüyen başörtülü hanım kardeşimize saldırdılar. Adli rapor her şey ortada hak tecelli edecek sabrediyoruz. MHP'nin başındaki beyefendi çıkıyor, aile çoluk çocuk nedir bilmez böyle bir derdi yok. Bunu geziciler yaptılar, kime yaptılar? başörtülü bacımıza yaptılar Talimat geldi, her şey planlı yapılıyor. 17 Aralık darbe girişimi Gezi olaylarının devamıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bayrağının dalgalandığı her yerde biz varız. Sabrettik, sabrettiniz ama sonunda muradımıza erdik

Yiğidolara söz verdiğimiz 100 trilyon maliyeti olan stadyumu bu yıl sonuna kadar tamamlamayı istiyoruz. Ferhat dağları delerek Şirin'e ulaştı, izim Şirinimiz de sizsiniz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA