• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elif Şafak Konyada hoşgörü toplantısında
05 Aralık 2009 Cumartesi 17:34

Elif Şafak Konya'da hoşgörü toplantısında

Konya İş Kadınları Derneği tarafından organize edilen ''İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması'' gerçekleştirildi.

Konya İş Kadınları Derneği tarafından organize edilen ''İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması'' gerçekleştirildi.
     Konya İş Kadınları Derneği Başkanı Saime Yardımcı, Konya Dedeman Otel'deki toplantının açılışında, ilk kez gerçekleştirilen buluşmanın Mevlana'nın diyarı Konya'da yapılmasının son derece anlamlı olduğunu belirtti.
     Toplantının iş dünyası için önemli katkılarının olacağına inandığını ifade eden Yardımcı, ''İş yaşamındaki güçlerimizi birleştirmeyi, sorunlarımızı çözmeyi ve dostluklarımızı pekiştirmeyi umut ediyoruz'' dedi.
     Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez de kadınların önemli haklara sahip olduğu bu topraklarda, iş hayatında daha aktif olmaları gerektiğini söyledi.
     Kadınların iş yaşamına katılmasının iş dünyasına ve ekonomiye önemli katkıları olacağını anlatan Üzülmez, getirecekleri her türlü projeye kapılarının açık olduğunu bildirdi.
     Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Şeb-i Arus törenlerine sayılı günler kala iş dünyasında ''hoşgörü'' içerikli bir toplantının Konya'da yapılmasının çok güzel bir rastlantı olduğunu vurguladı.
     Hoşgörünün iyi anlaşılması gerektiğini anlatan Akyürek, ''Hoşgörü kavramı kendini en güzel Mevlana'da buluyor. Mevlana'ya göre hoşgörü ötekileştirmemek ve farklılıkları zenginlik olarak görmek'' diye konuştu.
     Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da toplantının Konya'da gerçekleşmesini önemsediğini belirterek, kadınların iş hayatında yer almasının Cumhuriyet'in kazanımlarından olduğunu söyledi.
     Protokol konuşmalarının ardından ''iş yaşamında hoşgörü'' konulu panele geçildi.
     Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel'in yönettiği panele, konuşmacı olarak Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu ve Uluslararası Mevlana Vakfı yöneticisi Esin Çelebi Bayru, Dr. Faik Özdengül ve Dr. Deniz Kite katıldı.
     Toplantıya, İç Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Sami Güçlü, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Yazar Elif Şafak, farklı illerden 30'a yakın oda ve dernek temsilcisi katıldı.
     Yazar Elif Şafak, program öncesi kitaplarını imzaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA