• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elif Şafak cumartesi Konyada okurlarıyla buluşuyor
04 Aralık 2009 Cuma 13:59

Elif Şafak cumartesi Konya'da okurlarıyla buluşuyor

5 Aralık Cumartesi günü Elif Şafak Konyalı yazar ve kitapseverlerin buluştuğu mekân olan Nun Kitap Kahvede
5 Aralık Cumartesi günü Mevlana Türbesini ziyaret edecek olan Elif Şafak ardından Konyalı yazar ve kitapseverlerin buluştuğu mekân olan Nun Kitap Kahve’de kendisini bekleyen hayranlarıyla bir araya gelecek. Yıllardır yazarları okuyucularla buluşturan Nun Kitap Kafe son olarak da Elif Şafak’ı okuyucularla bir araya getirecek. İş Kadınları Derneği ile ortaklaşa çalışmaları sonucu Yazar Elif Şafak’ı davet ettiklerini söyleyen Nun Kitap Kafe Sahibi Ahmet Ali Ortadeveci mekânda hazırlıklara günler öncesinden başlamış. İki yılda 80 yazarı Konya’ya davet ettiklerini ve Nun Kitap Kafe’de okuyucuyla buluşturduklarını belirten Ali Ortadeveci, Elif Şafak’ı da okuyucularla buluşturmanın güzel bir olay olacağını söyledi. Yazarın kafede Mevlana konulu söyleşi gerçekleştireceğini açıklayan Ortadeveci, tüm Elif Şafak hayranlarını ve kitapseverleri mekâna davet etti. Ortadeveci, Konyalı okuyuculardan ziyade üniversite öğrencilerini de beklediklerini söyledi. Elif Şafak’ın saat 13.00’de Konya’ya geleceğini söyleyen Ortadeveci, yazarın önce Mevlana Türbesini ziyaret edeceğini ardından da saat 16.00’da kafeye geleceğini bildirdi.

KATILIMCILARA MESNEVİ HEDİYE

O güne özel kitapların kafede okuyuculara sunulacağını söyleyen Ortadeveci, güne uygun olarak da Ali Ünlü’nün hazırladığı “Mesneviden Hikâyeler” adlı kitabın katılımcılara hediye edileceğini açıkladı. Kitaplarla iç içe olmanın ve bir yazarı okuyucuyla buluşturmanın çok keyifli bir olay olduğunu dile getiren Ortadeveci, Konyalı okuyucular için bunun bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Ortadeveci, Yazarın Konya’ya ilk defa geleceğini sözlerine ekledi.
YORUMLAR
Yasin Kurt Bey'e
profesyonellikten bahsedene...
Sn.Yasin Kurt profesyonellikten bahsetmişsiniz, haddiniz olmayan yorumlar yapmışsınız. Kişisel görüşlerinizi elbette dile getireceksiniz ama keşke elif şafak bu romanı yazmasaydı ve bizde onu iyi bir yazar olarak tanısaydık demeniz ne kadar cahilane düşüncelere sahip olduğunuzu gösteriyor. tüm türkiye aşk kitabının mükemmelliğini anlatmaya çalışırken, siz kim oluyor da biz de böyle bilseydik nevinden sözlerle herkes adına konuşuyorsunuz... belli ki bir kavganız var. bunu bu kadar ucuz bir şekilde göstermeniz gerçekten trajikomik...
188.41.7.61
Önce anlayalım. Sonra yazalım.
Kahvenin hatırı
Öncelikle bahsi geçen tv programının ismi kahve bahane değil KAHVENİN HATIRI'dır. Daha ismini bile düzgün ifade edemediğiniz bir program hakkında böyle fütursuzca kelime sarf etmeniz çok yanlıştır. Kitaptan ve Elif ŞAFAK'tan bihaber sorular soruldu demişsiniz. Bir tane örnek verirseniz haklısınız derim. Program bu hafta sonu cumartesi günü saat 22:45'de yayınlanacaktır. Size de tavsiyem programı izleyin ve alakasız dediğiniz bir tane soru sorulduğunu ispatlayın lütfen... İspatlayamassanız sizi müfteri olarak adlederim bilginiz olsun. Bu arada nun kafede imzalanması için satılan kitaplar hiç zorluk çıkarılmadan iade etmek isteyen okurlardan,iade alınmıştır.Son olarak bu konuyla ilgili birilerini suçlamak istiyorsanız Sayın Elif ŞAFAK'a eksik bilgi verip bu söyleşinin bu hale gelmesine sabebiyet veren menejerini suçlayın. Menejeri ulaşılmaz değildir.Dogan kitap aracılığı ile ulaşın ve aklınızdaki soru işaretlerinin sağlıklı bir şekilde sonuçlanması ve buradaki okuyucuları da yanlış bilgilendirmemek adına sorun. Aldığınız cevaplar dogrultusunda sizin buradaki tüm okuyuculardan ve NUN kafeden ve TV program yapımcısından özürdileyeceğinize dair kanaatim var. Baki muhabbetlerimle...
77.72.184.58
Biraz daha profesyonellik lütfen!!
Yasin KURT
DÜN GERÇEKLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILAN OLAY HABER İÇERİĞİNDEN SON DERECE UZAKTI. ETKİNLİĞİN SAATİ VE ŞEKLİ YAZILAN GİBİ DEĞİLDİ MAALESEF. ONLARCA KİŞİYE İMZA SÖZÜ VERİLEREK KİTAP SATILDI VE SAATLERCE BEKLEYEN İNSANLAR NUN KAFEDEN AYRILIRKEN HİÇ DE MEMNUN DEĞİLDİ. YANLIŞ ANLAŞILMA YÜZÜNDE BÖYLE OLDUĞUNU UMUYORUM. ÇÜNKÜ ELİF HANIM'IN DEDEMAN OTELİNDEKİ PROGRAMI ZATEN 18:00 DE BİTİYOR VE UÇAĞI 20.50DE. BU SAAT ARALIĞINDA BIRAKIN SÖYLEŞİYİ SATILAN KİTAPLARIN İMZALANMASI BİLE MUCİZE. GELELİM SÖYLEŞİ FİYASKOSUNA. KON TV DE YAYIMLANAN "KAHVE BAHANE" PROGRAMI İÇİN ÇEKİM YAPILDI VE KİTAPTAN VE ELİF ŞAFAKTAN BİHABER BİR BEY ALAKASIZ VE MIYMIY SORULARLA HEM ELİF HANIMI HEMDE ORDA BULUNAN ELİF ŞAFAK HAYRANLARINI SİNİR ETTİ. ÜSTELİK BİR ÇOK KİŞİ SAATLERCE BEKLETİLMESİNİN ARDINDAN SÖYLEŞİNİN YAPILDIĞI DARACIK ODADAN "KOVULDU". MEVLANA HAZRETLERİ YİNE PARAYA MALZEME OLDU. BAŞTA MİLYONLARCA KİTAP SATILARAK DOĞAN GRUBU HALİYLE ELİF ŞAFAK VE DÜNKÜ REZALETLE ONLARCA KİTAP SATAN VE ZORLA ÇAY SATAN NUN KAFE... KİTABA BAKINCA EDEBİ OLARAK EH İŞTE AMA İÇERİK OLARAK FİYASKO. KEŞKE ELİF ŞAFAK BU ROMANI YAZMASAYDI AKLIMIZDA İYİ EDEBİYATÇI OLARAK KALSAYDI.
85.106.237.213
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA