• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitime yeterince önem verilmemektedir
19 Eylül 2011 Pazartesi 11:16

'Eğitime yeterince önem verilmemektedir'

Şuurlu Öğretmenler Derneği(ÖĞDER) Başkanı Abdurrahman Pınarbaşı'nın, eğitim-öğretim yılının başlaması ile Konya Gazeteciler Cemiyetin de düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu
Şuurlu Öğretmenler Derneği(ÖĞDER) Başkanı Abdurrahman Pınarbaşı'nın, eğitim-öğretim yılının başlaması ile Konya Gazeteciler Cemiyet’in de düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:
 
"19 Eylül Pazartesi günü ilköğretim ve ortaöğretim okullarımızın ilk zili çalarak 2011-2012 eğitim öğretim yılı başlayacaktır.
Sözlerimin başında yeni eğitim ve öğretim yılımızın başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere; Konya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim. Eğitim sistemimizi, kalitemizi ve kronikleşen bazı sorunlarında çözüm yılı olmasını umarak basın toplantımızı açıyorum.
Yarın onbeş milyon öğrencimizin ders başı yapacağı bir ortamda Türkiye gündemi çok önemli iç ve dış meselelerle uğraşmaktadır. Hızla değişen gündemde eğitim öğretime yeterince önem verilmemektedir. Hemen hemen her ailenin en sıcak gündemi eğitimdir. Aileler; çocuğunu hangi okulda, hangi öğretmene teslim edeceği derdindedir. Aynı zamanda öğrencinin giyim, kuşam, dersane, yurt, ulaşım gibi giderlerinin nasıl karşılayacağı endişesindedir.
 
Eğitim sistemimiz ezbercidir ve öğrencilere sadece bilgi yüklemeyi amaçlamaktadır. Yorum ve analiz yapabilen iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, faydalı ile Zaralıyı birbirinden ayırabilecek üretken ve aklı geliştirmeye yönelik değildir. Eğitim sistemimiz insanımızı hayata hazırlamıyor, farklı bir gelişmeye karşı hazırlıklı değildir. Çocuklarımız ve gençlerimizi milli ve manevi değerlerimize göre yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımız küçük yaşta körpe zihinlerine kötü fikirlerin sokulmasını, yanlış davranış edinmesini engellemeliyiz. Temel değerlerimizi esas alan ve toplumumuzun dünya felsefesini eğitimlerimize yansıtmalıyız. Alkol, uyuşturucu ve insanı ifsada sürükleyici ortamlardan uzak tutmalıyız. Bunun çözümü de gençliği muhatap alan gençlik kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına devlet desteği sağlanmasıdır.
Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimiz donanımsız olarak okullara gönderiliyor. Ülkemizin öğretmen ihtiyacı göz önünde bulundurularak Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümleri yeniden düzenlenmelidir. Ataması yapılacak her öğretmen göreve başladıktan sonra alanında mutlaka kariyerini geliştirmesi sağlanmalıdır.2011-2012 Eğitim Öğretim yılımız hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz eder, basın toplantımıza katılan siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA