• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitimde büyük yatırımlar gerçekleşti
17 Şubat 2012 Cuma 10:56

'Eğitimde büyük yatırımlar gerçekleşti'

Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Ramazan Özkaya ve İlker Özkan ile birlikte Konya Bahçeşehir Kolejini ziyaret ettiler.
Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Ramazan Özkaya ve İlker Özkan ile birlikte Konya Bahçeşehir Koleji’ni ziyaret ettiler. 
 
Ziyarette, eğitim sektörünün sorunları, ülkemizde ve dünyada eğitimin gösterdiği gelişim ve bulunduğu nokta ve Konya’da eğitim hayatı hakkında bir sohbet gerçekleştiren Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu ve KTO Meclis Üyesi Nurettin Ok, Konya’ daki özel okullardan ve Fatih Projesi’nden de söz ettiler.

 Konya Bahçeşehir Koleji ziyaretinde ülkemizde son yıllarda eğitim alanında ciddi gelişmeler yaşandığını belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “ Hem devlet, hem de özel sektör girişimcileri, son yıllarda eğitim alanında büyük yatırımlar gerçekleştirdiler. Bu faydalı yatırımlar sayesinde, ülkemiz eğitim alanında dünyanın önde gelen ülkelerini takip edebilir, bu ülkelerle rekabet edebilir düzeye erişmiştir. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Fatih Projesi” gibi zengin içerikli projeler, eğitim alanında teknolojinin son gelişmelerinin hâkim kılınmasına imkân sağlamıştır. Aynı şekilde özel sektör girişimcileri tarafından ortaya konan büyük projeler, sağlanan yeni oluşumlar, Türk eğitim sistemini çağın gereklerini yakalamış, modern bir yapıya büründürmüştür. Şehrimizde de bu yenileşme hareketlerinin başarılı temsilcileri bulunmaktadır. Konya Bahçeşehir Koleji, bu hareketin önemli temsilcilerindendir. Türkiye genelindeki kurumsal yapıyı, başarılı biçimde Konya’mıza aktarmış, sağladıkları fiziki ve teknolojik şartlar ile gençlerimizi dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilir seviyelere ulaştırmıştır. Başarılı hizmetleri ve özverili çalışmalarından dolayı, Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok’u ve gıyabında tüm Bahçeşehir Koleji çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Amacımız;  Öğrencilerimizi Çağın Gerektirdiği niteliklerle Yetiştirmektir 

Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok’ da KTO başkanı Selçuk Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden memnun olduklarını ve Bahçeşehir Koleji olarak amaçlarının öğrencilerini çağın gerektirdiği niteliklerle donatarak hayata hazırlamak olduğunu ifade ederek; “Eğitim hem kamuda, hem de özel sektörde, üzerinde en fazla durulması gereken, sorumluluğu en fazla olan konuların başında yer alır. Gelişmiş ülkeler arenasında yerinizi almak ve o yeri sağlamlaştırmak, eğitim düzeyiniz ile gelişmişliğiniz ile doğrudan ilintilidir. Burada sözünü ettiğimiz ülkelerin okur-yazarlık oranı değil, üniversitelileşme oranı, bilimselleşme oranı, teknolojiye hâkimiyet oranıdır. Söz konusu eğitim kanalıyla ülke menfaatini yükseltmek olduğunda, her birime, her kesime iş düşmektedir. Konya Bahçeşehir Koleji olarak yola çıkış noktamız tam da burasıdır. Bu en can alıcı konuda ülkemize gereken desteği sağlamak, her bir evladımızı, çağın gerektirdiği niteliklerle donatarak hayata hazırlamak, en kutsal vazifelerimizdendir” şeklinde konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA