• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Sorunları Ve Çözüm Önerileri Çalıştayı
09 Mart 2015 Pazartesi 14:28

Eğitim Sorunları Ve Çözüm Önerileri Çalıştayı

Muş’un Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Bulanık İlçesi Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" düzenledi.


Bulanık’ta ilk olma özeliğini taşıyan ve Bulanık Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konferans salonunda yapılan çalıştaya Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, şube müdürleri Veysi Bora, Ali Çiçekli ve Yalçın Tunçel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Abdulhakim Erdoğan, HDP İlçe Eş Başkanı Deral Koca, AK Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hanifi Koşuncu, Şoförler Odası Başkanı Bahattin Taşkıran, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Yakup Kaya, Bulanık Haber Yazı İşleri Müdürü Galip Kılınç, Haberbul Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Fideyil Temel, Bulanık Genç Girişimler ve İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Karabalık, okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile kurum amirleri katıldı. İlçedeki eğitimin tüm yönleriyle ele alındığı çalıştayın açılış konuşmasını yapan Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, ilçe genelinde eğitim seviyesinin yükselmesi, sorunların tartışılması ve çözüm yollarının bulunması amacıyla çalıştay düzenlediklerini söyledi. Bulanık’ta eğitimde başarı çıtasını daha da yükseltmek için büyük çaba harcadıklarını belirten Edip, “İlçemizde eğitim öğretimin niteliğini arttırmak için yapılacak olan çalışmaları planlamak, eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini değerlendirmek, eğitim öğretim alanında yapılacak olan çalışmalara ışık tutmak eğitimin niteliği ile ilgili gelişme ve değişmelere ilişkin durum tespiti yapmak, eğitim öğretimin niteliğini olumsuz etkiyen eksiklikleri gidermeye yönelik öneriler geliştirmek amacıyla bugün burada bu çalıştayı yapıyoruz. Amacımız var olan sorunlarımızı hep beraber tespit etmek ve beraber çözüm üretmektir. İnşallah bundan sonra da bu tür çalışmalarımız olacaktır” dedi.
Şube Müdürü Veysi Bora ise; ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri, okuma yazma durumları, devamsız öğrencilerin ve dersliklerin sayıları, okullara yapılan ziyaretler gibi bazı eğitim konuları hakkında sinevizyon eşliğinde sunum yaptı. 


Çalıştayda katılımcılara ilçenin eğitim sorunları, sorunlara yönelik çözüm önerileri ve eğitim öğretime katkı sağlayacak unsurların neler olduğu ile ilgili sorular soruldu.
Çalıştaya katılan katılımcılar tek tek söz hakkı alarak ilçede eğitim sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiler. Aynı zamanda katılımcılardan ilçedeki eğitim sorunları ve çözüm önerileri konusundaki görüşleri yazılı olarak da alındı.
Bu yıl ilçede ilki düzenlenen çalıştaya ilerleyen yıllarda da devam edilmesi kararı alınırken, çalıştayın sonuç bildirgesinin de önümüzdeki günlerde basın mensuplarıyla paylaşılacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • 250 mahalle bekçisi aranıyor
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA