• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Bir-Sen,bölge şurasını Konya da yaptı
09 Ocak 2010 Cumartesi 13:02

Eğitim Bir-Sen,bölge şurasını Konya' da yaptı

Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen Eğitim-Öğretim-Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunları ve Çözüm Önerileri Bölge Şurası'nda bölgedeki illerin Eğitim Bir-SeN ...
Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen Eğitim-Öğretim-Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunları ve Çözüm Önerileri Bölge Şurası'nda bölgedeki illerin Eğitim Bir-Sen temsilcileri bir araya geldi.
MÜSİAD Konya Şube binasında düzenlenen şuraya AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, Hüsnü Tuna, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Halil Etyemez, Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi ile Afyon, Aksaray, Antalya, Ankara gibi illerden gelen Eğitim Bir-Sen şube temsilcileri katıldı. Şuranın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, Eğitim Bir-Sen'in sadece isteyen bir sendika değil aynı zamanda çözüm önerileri sunan bir sendika olduğunu belirterek, “Geniş bir katılımla başlattığımız çalıştay, her okulumuz ve kurumumuzdan katkılarla, eğitim çalışanlarının teklifleri yaygın bir katılımla 8 ana toplantıyla Aralık'ta 81 ilde il şuraları şeklinde yapıldı. Bugün ülke genelinde 11 şubede bölge çalıştayları yapılmaktadır. Konya'mızda da Konya, Ankara dört şube, Afyon, Aksaray, Isparta, Burdur, Antalya olmak üzere 7 ilimiz ve 11 şubemizle beşinci bölge şura toplantısını gerçekleştireceğiz. İllerden gelen raporlar, temsilci delegeler tarafından yeniden irdelenerek çalışmalar birleştirilip bölge şura kararına dönüşecektir. Geleceğimizi birlikte kurmak ve ülke eğitiminin geleceğini şekillendirmek için mesleğin mensupları olarak birikimimizi katkıya dönüştürmek amacıyla, bu çalışmaları eğitimin tüm alanlarında periyodik olarak sürdüreceğiz” dedi. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA