• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Bir-Sen üyeleri piknikte buluştu
12 Eylül 2014 Cuma 14:33

Eğitim Bir-Sen üyeleri piknikte buluştu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Eğitim-Bir-Sen üyeleri 2014-2015 eğitim-öğretim yılı öncesi piknikte bir araya geldi.
Konya’nın Beyşehir ilçesinde Eğitim-Bir-Sen üyeleri 2014-2015 eğitim-öğretim yılı öncesi piknikte bir araya geldi. 
Göl kenarında sendika üyesi öğretmen, memur, hizmetli ve ailelerine verilen yemekte konuşan Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Haydar Sürücü, “Bu kutlu hareketi çalışarak, mücadele ederek bu noktalara taşımanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye de yıllarca sendikacılığı bir tehdit gibi, haklarını aramayı, seslerini duyurmayı şiddete başvurarak gösterenler vardı. Biz bu algıyı değiştirdik. Yakıp yıkmadan, şiddete başvurmadan hukuk kuralları çerçevesinde çalışanların haklarını nasıl savunulacağını herkese gösterdik. Kimse bizi şu veya bu sebeple mevcut devlet yönetimine yakınlıkla suçlayamaz. Biz her zaman toplumun gösterdiği yerde haklının tarafında yer aldık. Türkiye’de ifade özgürlüğünün kısıtlandığı, sosyal ve ekonomik adaletsizliğin doruk noktasında olduğu 28 Şubat döneminde de hangi çizgideysek bugünde aynı çizgideyiz” dedi
 
"YENİ TÜRKİYE’DE SİVİL KATILIM ARTACAK"
Yeni Türkiye’nin oluşmasında sivil katkının artacağına vurgu yapan Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi ise, “Ülke yönetimimize birikimimizle, katkılarımızla en büyük desteği vereceğiz. Ülkenin geleceğinde, ülke yöneticilerinin başarılarının da arka planında bizde olalım. Yaşadığımız yüzyıl sivil katılımcılığın en üst düzeye çıktığı bir dönem olacak. Ülke yöneticileri toplumla beraber yönetme anlayışını inşa etmek durumundadır, bunu en iyi şekilde yapan ülkeler başarılı olacaktır. Bugünlerde çokça dile getirilen ‘Yeni Türkiye’ anlayışına yakışır bu yapıyı hep birlikte inşa edeceğiz. Yükümüz ağır, birikiminiz ve gayretleriniz dünü bugüne taşıdı. Yarınlar için ise sorumluluklar üstlenerek gayretlerimizi artırmalıyız” diye konuştu.
Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen piknik programına Belediye Başkanı Murat Özaltun, Emniyet Amiri Sefa Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, Eğitim-Bir-Sen İl Yönetim Kurulu üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmen, memur, hizmetli ve aileleri katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA