• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eczane teknisyenleri bir araya geldi
23 Haziran 2013 Pazar 12:01

Eczane teknisyenleri bir araya geldi

Eczane teknisyenleri Konya'da bir araya geldi

İç Anadolu Eczacı Teknisyenleri Federasyonu'nu oluşturan illerin dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Federasyon Başkanı Abdullah Turaç'ın katılımıyla Konya Eczane Teknisyenleri Derneği'nin (KETDER) ev sahipliğinde Konya'da bir araya geldi.

Konya Eczane Teknisyenler Derneği Başkanı Bekir Tanoğlu, bir sosyal tesiste düzenlenen toplantıda, tüm olumsuzluklara rağmen hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye'deki sağlık sektöründeki kabuk değişiminin en ağır faturasını eczane teknisyenlerinin ödemeye başladığını ileri süren Tanoğlu, "Yapısal değişikler, Türkiye Eczacılar Birliği'nin öngörü eksikliği, yeterli proje üretememesi, bürokrasinin başına buyruk hali bizleri derinden etkilemektedir. Çağımızda teknolojik değişim çok hızlı bir şekilde ilerlediği, bu yapıya adaptasyon sağlamak için kendimizi sürekli yenilemek ve alternatif şartlar oluşturmak, eğitimimizi mutlaka yükseltmek zorundayız. Farklı mesleki eğitimler, İş kurma ve buna benzer birçok projeler üretebiliriz. Bu projeleri hayatımızda yer edinmesini sağlarsak o zaman çok şeyler elde edeceğimizi düşünmekteyim" diye konuştu.

İç Anadolu Eczane Teknisyenleri Federasyon Başkanı Abdullah Turaç ise amaçlarının dernek yöneticileriyle faaliyetleri görüşmek, yeni yasa ve yönetmenlikleri gözden geçirmek olduğunu ifade etti.

Sıkıntılı bir ortam içinde olağanüstü performansla çalışmalarını sürdürdüklenin belirten Turaç, "Biliyoruz ki birçoğunuz hak ettiği değeri alamamaktadır. Hak ve hukuk mücadelesi, her ne şartlar olursa olsun devam edecektir" dedi.

Her üç ayda bir, değişik ilde düzenlenen İç Anadolu Eczacı Teknisyenleri Federasyonu toplantısına, Tokat, Ankara, Kayseri, Konya, Nevşehir, Niğde, Kütahya, Tokat-Erbağ ve Aksaray dernek başkanları ile temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA