• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E Ticaret Yazılımı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?
25 Nisan 2022 Pazartesi 12:10

E Ticaret Yazılımı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

E Ticaret Yazılımı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 

E-ticaret günümüzde oldukça popülerdir. Bu bağlamda e-ticaret ile ilgilenmek isteyen kişilerin e-ticaret yazılımları ile ilgili bilgi sahibi olması önemli bir konudur. İnternetten online olarak satış yapılan web siteleri e-ticaret olarak isimlendirilir. E-ticaret yazılımları ise üyelik, ürün sergileme, sipariş oluşturma, sepete ekleme, sipariş takibi, online ödeme alma ile alakalı olarak modüller ile ilgilidir. Günümüzde genelde hazır ya da özel e-ticaret yazılımları kullanılır.

Hazır e-ticaret yazılımları özelliklerine bağlı olarak gruplanarak paket şeklinde sunulur. Özel e-ticaret yazılımlarında ise kullanıcıların isteklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak hazırlanan e-ticaret yazılımlarıdır. Hazır e-ticaret yazılımlarının kullanılması durumunda e-ticaret sitelerinde bulunması gereken temel ve önemli özellikler yer alır. Özel çözümlerde temel e-ticaret özellikleri dışında istek ve ihtiyaçlara göre yazılımlar hazırlanır.

E-ticaret yazılımlarının tamamının kendine göre özellikleri ve çalışma prensipleri vardır. Bu nedenle e-ticaret yazılımlarının işlevsellikleri genel anlamda birbirine benzer. Ancak alt yapılarında farklılıklar vardır. E-ticaret yazılımlarının yayınlanması, uygulanması ve işlerlikleri farklıdır. E-ticaret yazılımları hazır veya özel olmalarına göre birbirlerinden ayrılırlar.

E-ticaret yazılımları ile ilgili seçenekler çok fazladır. Bu nedenle insanlar hangisini seçeceği ile alakalı olarak sıkıntılar yaşayabilir. Firma sayılarının artması rekabette de artış olmasına neden olur. Bu da yazılımların kendilerini geliştirmesi açısından da önemlidir. E-ticaret sitelerinde performans konusuna dikkat edilmesi gerekir. Performans olarak yazılımların iyi olması e-ticaret siteleri bakımından olumlu sonuçlar doğurur.

Ticimax E-Ticaret Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Ticimax e-ticaret yazılımı farklı sektörlerde hizmet sağlayan bir yazılımdır. Tasarımları farklı olduğu için müşterilerine çeşitli farklılıklar sunma özellikleri vardır. Türkiye’de en çok tercih edilen e-ticaret yazılımları arasında yer alır. Ticimax e-ticaret yazılımının pek çok avantajı da bulunur. Premium çözümleri ile müşteri sorunlarını kısa sürelerde çözer. Bunun dışında kişiler özel yazılım desteği de alabilir.

Opencart E-ticaret Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Opencart ücretsiz yazılımlar içerisinde yer alır ve açık kaynak kodlu olma özelliği vardır. Bu e-ticaret yazılımı ile ihtiyaca uygun olan modüllerin ücretsiz olarak kullanılması sağlanabilir. İhtiyaca göre hazırlanan eklentiler genellikle ücretli bir şekilde sunulur. Genelde sürekli aynı ürünleri satan firmalar Opencart’ı tercih eder.

İdeasoft E-Ticaret Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Sektörde yıllardır hizmet veren İdeasoft genellikle giyim sektörlerinde daha çok kullanılır. Ancak diğer alanlarda hizmet verme özelliği de bulunur. Müşterilerine sorunsuz bir şekilde hizmet vermesinden dolayı tercih edilen e-ticaret yazılımlarından biridir. Ancak fiyat performans konusunda fiyatları son derece yüksektir. Vermiş olduğu hizmetlere bağlı olarak fiyatları çok fazla göze batmaz.

Eticex E-Ticaret Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Eticex uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren e-ticaret yazılım firmasıdır. Fiyat ve performans açısından son derece başarılı olması bakımından pek çok e-ticaret sitesi tarafından tercih edilir. Yalnızca e-ticaret değil e-ihracat ile ilgili konularda da hizmet verme özelliği bulunur. Eticex firmasının avantajlarının arasında tema ve özel modül gibi ek özelliklerinin bulunması yer alır. Fiyat bakımından diğer firmalar ile aynı oranlarda olsa da vermiş olduğu hizmetler çok daha fazladır.

Eticex E-ticaret Yazılımı Neden Tercih Edilmeli?

Eticex e-ticaret yazılımı bulut serverlar üzerinden çalışmalarını sürdürür. Bu sayede siteye giren ziyaretçiler hem hızlı hem de güçlü bir sistem üzerinden alışverişlerini tamamlamış olur. Eticex ile Pazar yerlerinde hızlı bir şekilde entegrasyon sağlanabilir. SEO alt yapısı son derece güçlü olduğu için SEO uygulamaları sayesinde e-ticaret sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması mümkün olur. Müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde bağlanılabilir. Bunun yanında istendiğinde müşteri hizmetlerinden bilgi almak mümkündür. E-ticaret paketlerini incelemek için https://www.eticex.com/e-ticaret-paketleri.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA