• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Düşük gösterilen maaş beyanları
02 Kasım 2012 Cuma 13:22

Düşük gösterilen maaş beyanları

SGK Başkanı Acar, 2013 yılında özellikle akıllı ilaç kullanımı konusunda vatandaşın bilinçlendirilmesine çalışacaklarını belirterek, ''Yaklaşık 2 milyon aileye bu kitabımızı göndereceğiz'' dedi.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, Aksaray SGK İl Müdürlüğü'nde düzenlediği toplantıda basın mensuplarının kurumla ilgili sorularını yanıtladı.
Sağlık alanında sınırlı sayıda ve münferit de olsa bir takım suistimaller olabildiğini ifade eden Acar, şunları kaydetti:
''Bunları 2012 yılı sonuna kadar tamamen ortadan kaldıracak önemli projelerimiz var. 2013 yılında da özellikle akıllı ilaç kullanımı konusunda vatandaşın bilinçlendirilmesine çalışacağız. İnsanlarımıza ilaç kullanımı konusunda bilgilendirici, yol gösterici bir kitap çalışmamız var. Yaklaşık 2 milyon aileye bu kitabımızı göndereceğiz. Sağlık konusunda halkımızı doğru bilgilendireceğiz.''
Düşük gösterilen maaş beyanları
Acar, bir soru üzerine kayıt dışı iş gücü ile ilgili 2008'den bu yana çok güzel çalışmalar yaptıklarını, o tarihten bugüne kadar 1 milyon 250 bin civarında kişiyi kayıt altına aldıklarını söyledi.
Acar, şöyle devam etti:
''Kayıt dışı çalışanların yanı sıra bir de kayıtlı çalıştırılan ancak düşük gösterilen maaş tutarları var. Daha fazla ödeme yapılmasına rağmen asgari ücretle çalışıyormuş gibi gösterilen çalışanlar var. 2008'de bu konudaki oran yüzde 60'larda iken şimdi bunu yüzde 41'lere kadar düşürdük. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA