• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Duruşmada küfürler yağdı
30 Aralık 2009 Çarşamba 03:26

Duruşmada küfürler yağdı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Osman Yıldırım, hakkındaki soruları cevaplarken Alparslan Arslan hakkında konuşunca, Arslan
Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'ün talimatı ile sanık Alparslan Arslan, duruşma salonundan çıkarıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon ana davasında tutuklu sanık Osman Yıldırım, sabah oturumunda Redd-i Hakim talebinde bulunan tutuklu sanık Doğu Perinçek'in kendisine hakaret ettiğini söyledi. Yıldırım, "Ankara'daki yargıçların bana 'Osman bey' demediğini söyledi. Ancak Ankara'daki yargıçlar da bana 'Osman bey' diye hitap ederlerdi. Her söz aldığımda mahkeme heyetine saygılarımı sundukça, mahkeme başkanı Hasan Şatır 'bilmukabil, bizden de saygılar' derdi." diye konuştu.

Kendisine sürekli Danıştay katili denildiğini belirten Yıldırım, "Danıştay katili olsam burada olmam. Danıştay katili kendileridir. Kendisine 'başkanım' diyen Alparslan Arslan'dır. Alparslan'a Danıştay katili demiyorlar. Yüce mahkemenin bir üyesinin bana 'bey' dediğini söylüyor. Kendisi geçerken Alparslan'a 'Afiyet olsun canım' diyor. Yürüdükçe önüme setler konuyor. Tek başıma yürüdükçe yoruldum. Dost kazanamadım, binlerce düşman kazandım." dedi.

Açıklamasının ardından sanık Osman Yıldırım'ın çapraz sorgusuna devam edildi. Üye hakim Hasan Hüseyin Özese, sanık Alparslan Arslan'ın kimlerle görüştüğünü sorarak, Osman Yıldırım'a, "İsimlerini söyleyebilir misiniz?" diye sordu. Sanık Yıldırım, bu soruya, "Herkesle görüşürdü. Şimdi isimlerini sıralayamıyorum." cevabını verdi.

Üye hakim Hasan Hüseyin Özese tarafından kendisine gösterilerek, tanıyıp tanımadığı sorulan Yıldırım, Ankara'da basına yansıdığı kadarıyla Orhan Kadı olarak bildiğini söyledi. Yıldırım, "Ama İstanbul'da beni migrosun önünden alan kişi bu değil." deyince Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de fotoğraftaki kişiyi tanıyıp tanımadığını sordu. Yıldırım'ın, "Yüzü yabancı gelmiyor." cevabı üzerine Başkan Şengün, "Verdiğin bir çok cevapta tam olarak anımsamıyorum, gözüm bir yerden ısırıyor diyorsun." dedi. Yıldırım da "Fotoğraftaki kişiyi hatırlayamadım. Hatırlasam şurada şu tarihte gördüm diye söylerdim." diye konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba attıktan sonra kendisine 500 bin dolar verileceği yönündeki iddiayı kast eden üye hakim Hasan Hüseyin Özese, "Parayı ne zaman vereceklerdi?" diye sordu. Yıldırım da "Alparslan Arslan, 'İlgili kişiler oradadır. Zaten orada seni bekliyorlar. Alacağını alır gidersin. Senin sorularını orada cevaplandırılar.' dedi." cevabını verdi.

Mahkeme başkanı Köksal Şengün'ün, "500 bin doların sana verileceğini söyledin. Neden Alparslan ile muhatap oluyorsun?" şeklindeki sorusuna da Yıldırım, kimse ile muhatap olmak istemediğini söyledi. Şengün'ün, "O adamlar seninle muhatap olmuş. Parayı sana getireceklerini söylüyor. Sen onlarla muhatap olmuyorsun." sözleri üzerine Yıldırım, "Alparslan'ın getirmesini bekliyorum." dedi. Bunun üzerine Başkan Şengün de "Sen Alparslan'la muhatap olmadın ki! Anlaşma yaptığın kişilerle niye muhatap olmuyorsun? Neden 'Bombaları attım, Parayı verin.' demiyorsun?" diye sordu. Yıldırım da parayı getirmesi için Alparslan Arslan'a söylediğini anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA