• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Ticaret Köprüsüne Konyadan 100 işadamı
27 Mayıs 2010 Perşembe 10:47

Dünya Ticaret Köprüsü'ne Konya'dan 100 işadamı

Dünya Ticaret Köprüsü 2010 Programına Konyalı firmalar olarak güçlü bir katılım gösterecek.
Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Ali Akın, iş dünyasının çatı örgütü olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) en geniş uluslararası organizasyonu olan Dünya Ticaret Köprüsü 2010 Programı’na Konyalı firmalar olarak güçlü bir katılım göstereceklerini kaydetti.
 
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 14-17 Haziran 2010 tarihinde yapılacak zirvede Konya’dan 19 firmanın stant açacağını ayrıca 100 işadamı ve sanayicinin ise ikili iş görüşmelerine katılarak zirveye iştirak edeceği bilgisini veren Başkan Akın şunları kaydetti: “Konya iş dünyası ve sanayisini temsilen AKTİSAD üyelerinin katılacağı, dünyanın en geniş katılımlı ticari zirvesi olan programa 150 ülkeden 2 bin ithalatçı firma Türkiye’ye gelecek. Bu firma yetkilileriyle Türkiye’den 1.400 firmamız ikili iş görüşmeleri yapacak, ayrıca fuar alanında 400 ürün tanıtım standı bulunan işadamı ve sanayicilerimiz ürünlerini doğrudan yabancı ziyaretçilere sunma fırsatı yakalamış olacaklardır. Son başvuruların alındığı programa yoğun bir şekilde başvurular devam etmekte kontenjanlar dolmaktadır. Her sektörden katılımcılar için ve her firma ölçeğinde iş görüşmeleri imkanı olması için aralıksız çalışmalar devam etmektedir. Bu ticari zirve sayesinde işadamı ve sanayicilerimiz için herhangi bir ülkeyi ziyaret etme maliyetine kıyasla çok daha düşük bir maliyetle ve çok daha az zaman harcayarak birebir iş yapma imkanı sağlanmış olmaktadır. Bu zirveye katılan binlerce işadamı ticari bağlantı veya yatırım imkanı aradıkları ülkeler ve pazarlar hakkında birinci elden çok detaylı ve sağlıklı bilgi alma fırsatına kavuşmuş olmaktadır.lar. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yeni pazarlara açılmak isteyen işadamı ve sanayicilerimiz bu geniş kapsamlı etkinlik sayesinde uluslar arası bir vizyon kazanmış olmakta, kendilerine duydukları güven pekişmektedir. Zirveye katılan firmalar, toplamda 3 bin 400’ü işadamı ve sanayici olmak üzere yaklaşık 10 bin kişilik seçkin bir topluluğa marka ve ürünlerini en doğru şekilde tanıtma imkanına kavuşmuş olmaktadırlar.”
 
Konyalı işadamı ve sanayiciler için her zaman aktif ve vizyoner çalışmalarla destek olmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Akın şunları kaydetti: “Kuruluşundan bu yana dış ticarete ve üyelerinin yurt dışına açılmasına yönelik faaliyetlere önem veren AKTİSAD, bu doğrultuda Konyamızın gittikçe artan ekonomik potansiyelini daha ileri noktalara taşıma hedefine yönelik olarak, Dış Ticaret Köprüsü uluslararası iş zirvelerine güçlü bir katılımla iştirak etmektedir. Bu programlar özellikle Konya’nın fiyat ve kalite yönüyle en uygun ve önemli tedarik ve yatırım merkezlerinden biri olduğuna dair imajını güçlendirmesinin yanı sıra, Konyamızın tarihini, kültürünü, insanımızın misafirperverliğini ve dostluğunu dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılara gösterme imkânı vermektedir. Ayrıca dünyanın birçok ülkesine Konya’nın tanıtımı ve üyelerimizin yurtdışına açılmasına yönelik iş heyetleri ve geziler düzenlemeye devam edeceğiz. Çeşitli konularda seminer, çalışma toplantıları ve organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda yurt dışından gelen devlet başkanı, bakan, devlet yetkilisi, parlamenter, gazeteci, akademisyen ve işadamlarını ağırlıyor, çeşitli iş forumları ve iş toplantıları düzenliyoruz. Konyamızın ekonomik alandaki kalkınmasına AKTİSAD olarak elimizden gelen bütün gayretle katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA