• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dügenden önemli uyarı!
13 Mart 2009 Cuma 14:12

Dügen'den önemli uyarı!

AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen'den seçim uyarısı!
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte seçim çalışmaları da hız kazandı. AK Parti Konya İl Başkanlığı yaklaşan seçimlerle birlikte vatandaşlara önemli bir hatırlatmada bulundu. Yüksek seçim Kurulu’nun 12.03.2009 gün ve 402 sayılı kararı uyarınca 29 Mart mahalli idareler seçimlerinde; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası taşımayan vatandaşların oy kullanamayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen, “Vatandaşlarımızın seçim günü mağdur olmalarını istemiyoruz. Seçimlerde, “Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birisi ile oy kullanabilecektir”  dedi. 
 
Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşımayanların oy kullanmasının mümkün olmadığının altını çizen başkan Dügen, “T.C kimlik numarası olmayan vatandaşlarımızın oy kullanabilmesi için gerekli belgelerle nüfus müdürlüklerine başvurarak nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri ya da T.C kimlik numarasını gösterir onaylı bir belge almaları zorunlu hale getirilmiştir. 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 44/g maddesi uyarınca; bir hanedeki ana, baba, eş veya seçmen yaşındaki çocuklar adına Nüfus Müdürlüklerinden kayıt alma işlemi bu kişilerden biri tarafından da yapılabileceğinden, hane halkından seçmen niteliğine sahip birinin ailenin diğer seçmenlerine ait kayıtları alabilmesi de mümkündür. Ancak, bu kayıtların ayrı ayrı alınması gerekir” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
kaplan
mete çakır
faruk dügen sizin iyi birisi olduğunuzu düşünüyordum ama sonradan duyduklarımdan sonra sizi eleştiriyorum.başkan adaylarınız konya ya bir şey yapmadı köprüden ve konuttan başka.bu seçimde sizi desteklemeyeceğim.
88.250.13.235
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA