• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dügenden kadınlara açıklama
07 Mart 2009 Cumartesi 04:45

Dügen'den kadınlara açıklama

İşte AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen'in kadınlar için yaptığı açıklama...
 AK Parti Konya il başkanı Faruk Dügen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada kadınların toplumdaki önemine vurgu yaptı. Başkan Dügen, " Toplumumuzu ayakta tutan ve hayatımızın en önemli unsuru olan kadınlarımızın sözlerle ifade edilmeyecek kadar büyük değerlerinin ve önemlerinin yalnızca bir gün için değil yılın 365 günü hatırlanması ve bu ölçüde yaşanmasını arzu ediyor ve bunun için çalışıyoruz"  dedi.
  Özellikle son dönemlerde AK Parti’nin çalışmalarıyla önemli mesafeler kat ettiklerini belirten Başkan Dügen, “Kadın ve kadın haklarına yönelik birçok çalışma yapılmıştır. AK Parti hükümeti kadın meselesini üstü kapalı ve genel bir değerlendirmeyle incelememiş ülkemizin tüm yörelerinde yaşayan kadınlarımızın sorunlarını tek tek gündeme getirmeyi başarmıştır. Hükümetimiz, kadınların toplumda hak ettiği konuma gelebilmeleri amacıyla eğitimden siyasete, ekonomiden ticarete kadar birçok alanda aktif olabilmelerini sağlamış ve kadınlarımıza destek olmuştur. Kadınların siyasi arenadaki önemlerinin de bilincinde olan partimiz kadınlarımızın aktif siyasette daha fazla görev almalarını sağlamış ve siyasette kadınların önemini ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.

“Cennet Annelerin ayakları altındadır” sözüyle kadınların önemini vurgulayan Faruk Dügen, AK parti iktidarının kadın hakları konusunda devrim niteliği taşıyan kararlar aldığına dikkat çekti. Başkan Dügen, “ Partimiz, Medeni Kanun’da yapılan değişikliklerin yanı sıra Türk Ceza Kanunu ve Belediye Kanunun da yapılan değişikliklerle kadın politikası konusundaki duruşunu göstermektedir. Şehrimizde de bayanlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik her türlü ihtiyacına cevap verecek merkezler oluşturulmuş ve bayanlarımızın çalışmalarına yönelik istihdam imkânları geliştirilmiştir. Gerek hükümetimiz gerekse teşkilatlarımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman kadınlarımızın yanında olmaya devam edecektir. 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

  

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA